View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 14:09:57
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: cum sa slabesc 20 de kg?

Citat:
Anterior postat de monamaria Vezi mesajul
la ultimul control la endocrine medicul a vrut sa-mi dea pastile de slabit....insa am refuzat pentru ca au multe efecte secundare nedorite...daca nici de data asta nu slabesc...nici nu mai incerc...tu ai incercat ceva pina acum?...o zi buna
eu am incercat de cand cu tiroida o gramada de chestii, dar se slabeste muuult mai greu si se pune repede inapoi. Este descurajant sa vezi ca dupa o luna de efort nu ai dat decat 500 g jos. Am incercat de la tratamente corporale, la dieta hipocalorica, disociata, sport. Cel mai rapid rezultat cred ca il da dieta disociata, dar nu m-am tinut de ea decat 4 zile. Nu sunt adepta dietelor drastice, dar vad ca altfel nu merge si va trebui sa ma tin de disociata. Si sportul are efecte benefice, doar ca nu am atata timp sa fac asa de des cat imi doresc. Momentan iau Lady 4, recomandat de endocrinolog, vreme de 3 luni, este pe baza de plante. Dupa merg iar la control. Cert este ca am slabit din ianuarie pana acum vreo 3 kg. O perioada am luat si hormoni tiroidieni, dar acum nu mai iau.
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina