View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 19 mai 2011, 10:16:26
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Există alimente permise după 18.00?

Citat:
Anterior postat de Crinutzya Vezi mesajul
Pur şi simplu cînd transpir tone prin aerobic şi mă chinui pentru fiecare cm,nu prea îmi mai este de mîncat după 6
dar mulţumesc mult de sfaturi! Voi încerca cîte ceva,apoi voi da jos dublu



Şi despre chestia cu kg..Măă,ce v-aţi aprins aşa? Deci nr. meu de kilograme nu e adevărat,adică cel de acum,pentru că nu m-am cîntărit (mi-e frică de cîntare),măsor doar cm. Şi nr de kilograme la care vreau să ajung e la fel o estimare,pentru că mă voi opri cînd mă voi uita în oglindă şi voi spune "da,asta îmi place!",nu cînd o să-mi arate cîntarul. nu vreau să fiu anorexică,nici să-mi pierd sănătatea,nu sunt prostuţăăă măăă
Poti slabi si daca mananci dupa ora 18 alimente sanatoase.
Acum depinde foarte mult ce mananci in timpul zilei,poate doresti sa ne spui.

Cat despre"aprins"fetele nu au vrut decat sa te ajute,atat timp cat scrii pe un forum public trebuie sa-ti asumi mesaje primite,nu toata lumea are aceeasi parere ca tine.
Tu esti cea care a initiat subiectul,si in consecinta fetele si-au exprimat opinia,pertinenta sau nu e parerea lor si trebuie sa o accepti.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat