View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 04 feb 2010, 06:26:21
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit re: Anadrimoon-Eu si bulimia mea

deci
ca sa nu o mai dai in bara cu dietele ...treci pe dieta hipocalorica...in care papai cam orice ti-ai dori dar intr-o anumita limita sa zicem un 1400kca;l/zi pentru inceput...sau ai alta limita ?..vezi nu e voie sub 1000

un alt sfat e sa nu papi prajeli, ulei, grasimi cat mai putine, nu zahar si nu dulciuri sau sucuri

in ziua in care "mai pacatuiesti"... nu-i bai! nu moare nimeni...dar poti sa ajungi sa te organizezi si sa te "instruiesti"..daca tot incerci sa fi cat mai perfecta. Eu de ex cand pap inghetata "ca pedeapsa" maresc intervalul de timp la sport pe cateva zile...ca sa arzi surplus de calorii ...si vezi ca merge Eu de cand tin dieta...aprox un an...mi-am permis saptamanal sa ma rasfatz....ba cu o ciocolata...ba un pahar de vin... ba o inghetzata... ca pana la urma ...daca imi refuz total placerile culinare... apoi chiar ca as ajunge la o limita si n-as mai rezista la dieta... Plus ca tre sa gandesti pozitiv...nu esti la dieta ci adopti un stil de viata sanatos

Cat despre sport...sa incerci sa intelegi ca daca vrei rezultate rapide si frumoase TREBUIE sa-l practici....dar avand in veder ca esti la camin ...nu stiu daca iti arde sa faci cardio in camera cand celelalte fete invata...dar seara ... cu ocazia asta iti mai faci si ordine in ganduri...te invit sa iesi afara la alergat sau mers aerobic (cu ritm diferit...2-3 minute viteza...2-3 pas vioi ...2-3 pas domol...si reiei...apoi cand mers pe varfuri ...cand mers cu pasi mai mari... ai inteles ideea...cat mai difersificat dpdv al miscarii in sine).

Si nu fi copilaNU kilogramele te fac sa fii singura... acu uita-te la noi ....ca toate venim cu kilo in plus...mai multe sau mai putine decat tine..si nu toate suntem singure...unele dintre noi avem deja si sotz si copil (moi!). Esti singura pentru ca asa vrei TU... pentru ca TU nu ai gasit pe ACEL EL care sa te faca sa tresari ..pentru ca TU nu ai considerat ca un EL va merita sentimentele tale ...pentru ca TU nu ai vrut sa investesti sentimente intr-o relatie in care de la bun inceput nu i-ai dat mari sperante...deci nu kilogramele. Si nu e nici o problema sa fi pretentioasa cand e vorba de persoana de langa tine...de ce sa te multumesti cu un cersetor cand poti sa ai un print..... eu chiar te rog sa fi pretentioasa ...nu doar in materie de sex opus ci si prietene... nu lua tot ce vine pe tava sau iti iese in drum.. Ai toata viata inainte...si crede-ma barbatul ideal ptr tine il vei gasi ! nu te grabi! o sa apara EL! Tu bucurate de anii astia cat esti singura ! CREDE-MA... o data ce te legi ... ti se schimba viata total si la anii astia nu te mai poti intoarce
Eu la varsta ta deja imi pusesem in gand sa fac ceva macar la 2 luni daca nu lunar ..ceva nebunesc...ceva unic..ceva... de care sa imi aduc aminte si dupa ani si ani... si nu sa ajung la batranete si sa zic ..ah eu in tinerete.. ci sa zic "cand avem 21 de ani am facut asta si asta ...la 22...asta ...si tot asa"stiu poate e o idiotzdenie... dar a mers ...si consider ca mi-am trait si imi traiesc viata frumos si cu minim de regrete

Gandeste bine ce vrei de la viata ... si eu am o vorba sau 2 "Viata iti ofera cat vrei tu sa iti ofere..si Nu conteaza cat traim, ci cum traim. Adauga viata la ani, nu ani la viata"

si auoleu gata ...ca te-am plictisit
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat