View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 18 oct 2011, 15:45:59
alynacrystyna's Avatar
alynacrystyna alynacrystyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal FloryDanyelle

Citat:
Anterior postat de FloryDanyelle Vezi mesajul
Prima zi
Pai...m-am cantarit de dimineata si imi arata un superb 54.4 kg (retin apa)
Prima zi,daca o pot numi asa, a fost cam prea super-lejera si am mancat destul de mult, dar promit ca maine nu mai bag atatia carbohidrati in mine.
Dimineata(09:00) am mancat un mar la scoala - 150g si doua prajiturele mici(mai mici decat Magura)
La 15:00 - putina ciorba de pui, doua felii subtirele de paine cu salata de vinete si inca 2 mere - 200 grame
La 16:00 - o jumatate de covrig cu mac
17:00 - o jumatate de covrig polonez
La 18:30- 19:00 o sa beau lapte(200ml) si un mar.
Stiu ca azi am fost cam pofticioasa si am mancat ca un purcelus, dar sper sa fie mai bine zilele urmatoare.
Eu o sa ma cantaresc miercurea, lunea si vinerea.
Daca vrea cineva sa-mi dea sfaturi privind schimbarea alimentatiei, le accept cu mare drag, chiar am nevoie de asa ceva, caci mama lucreaza la patiserie si tot timpul face cate ceva bun sau ne aduce ceva dulce. Cum as putea manca mai sanatos?Si ce?
Multumesc pentru raspunsurile voastre, slabutelor!
cum a zis si Polux, nu e deloc mult si doar putin dezorganizat.
dulcele, dupa parerea mea ai trebui sa il lasi deoparte, il poti consuma o data pe saptamana...fa ca mine, eu drept premiu dupa o saptamana de "nedulce" imi faceam ceva duminica
e bine ca papi si fructe, iti iei si vitaminele...astea le poti consuma ca si gustare
dimineata , poti consuma ceva fulgi integrali cu putin laptic, asa iti iei si necesarul de carbohidrati si iti dau energie si calciu din lactate .
pranzul a fost ok ...carnea alba cea mai sanatoasa
la cina poti alege iar ceva lejer, o salata de ceva legume cu peste ..si daca vrei poti alege si o gustare dupa vreo 2 ore ( dar sa nu fie prea tarziu gustarica asta )

tie ce iti place sa papi? ce alimente preferi? ce tip de carne iti place?
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!