View Single Post
  #70 (permalink)  
Vechi 01 sep 2015, 15:09:07
Sava Alexandra's Avatar
Sava Alexandra Sava Alexandra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2011
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 33
Date: 167cm, 76kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 8 mesaje
Wink Re: Slabute din Timisoara

Buna celor care se chinuie cu kilogramele in plus....Sunt inregistrata de mult pe Slabute dar e prima data care scriu si chiar vreau sa fac ceva in privinta kilogramelor in plus...Ma strofoc cu kg in plus de cand sunt la facultate...cand am inceput facultatea am avut 60 kg la inaltimea de 167 cm, nu eram slaba nici atunci dar destul de multumita...cu trecerea anilor nu am bagat de seama ca m-am ingrasat si acum vreau sa schimb ceva. Dupa cei 6 ani de facultate ( am terminat anul acesta fac de medicina din Tm) , am pus pe mine foarte mult, acum am 77 kg...Va rog daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi!!! Mai ales ca anul viitor in august am nunta si vreau sa ajung la 60 kg . Multumesc si spor la slabit.
Sava Alexandra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2035 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1518 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1261 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Sava Alexandra; 01 sep 2015 at 15:12:41.
Răspuns cu citat