Subiect: Jurnal Agneta
View Single Post
  #71 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 20:37:07
agneta's Avatar
agneta agneta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2012
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Agneta

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Da, scuze, mi-a scapat, exact
Uff... inca sunt in cumpana... cred ca voi sta langa mami si voi cantari totul... apoi voi face calculul caloric pentru fiecare... am la cozonac... drob... cam atat e mai greu. Restul se pot cantari individual, nu e vreo reteta complicata la miel la cuptor Tu?
Te pup si eu, mie imi place in schimb cand nu e soare
Eu mi-am propus urmatoarele chestii:
Sa imi duc indulcitorul cu mine, sa imi cumpar lapte degresat pentru cafea.
Dimineata si la pranz sa mananc normal, binenteles cu moderatie si sa compensez seara cu o salata usoara. In rest as mai manca si eu o praji , va fii greu sa ma abtin..( foarte interesant, ca eu pana acuma , de cand ma stiu mancam praji sau tort din an in pasti, si de multe ori daca vedeam un tort cu crema multa imi era chiar si greata...nici din torturile primite de ziua mea nu gustam si acuma de cand am inceput cura, si am scos zaharul din alimentatie am inceput sa am pofte pentru dulce, prajituri, torturi... nici nu imi vine sa cred...trec pe langa o patiserie si o observ...ceea ce pana acum nu faceam...) in orice caz am s-o rog pe mama, sa puna de la vedere prajiturile, sa ma servesc cu una si gata, sa nu le vad.. sa nu ma tenteze
Deci in total vor fii 6 zile in care va trebui sa am mare grija la pofte, dar am sa incerc sa urmez regula amintita mai sus, pranzul sa fie cu bunatati, si seara salata neaparat, si asa voi fi si eu linistita....
daca mai ai idei zi-mi si mie
agneta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2310 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1793 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1794 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]