Subiect: Dieta cu mere
View Single Post
  #72 (permalink)  
Vechi 18 feb 2011, 19:14:05
SUPRA's Avatar
SUPRA SUPRA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 ian 2011
Locaţie: madrid, Spania
Vârsta: 39
Dieta: dukan faza 1
Date: 164cm, 73kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta cu mere

nu te supara andra dar tie ti se pare ca dieta dukan e un stil de viata?nu fac referire la tine nici la cele care o tin dar asa..sa fim seriosi eu nu am vazut sa scrie in dieta dukan ca ai avea voie sa mananci si fructe?..poate gresesc eu.te rog sa ma contrazici daca vrei..si o dieta fara fructe crezi ca e buna?..de unde ne luam vitaminele din carne ?binenteles ca nici din fructe nu putem lua proteine dar..totusi sunt persoane care sunt vegetariene din nastere sa zic asa si nu au murit nici pana azi..daca mananci carne nu inseamna ca traiesti sanatos..sar putin de la subiect sa mentionez ceva..eu am rude in Romania care au lucrat la avicola..la depozit de oua etc.si nu cred ca ai vrea sa stii ce carne sau oua scoteau pe piata.asa ca ,cateodata prefer sa mananc fructe si legume decat...intelegi tu ce vreau sa zic.eu nu am nimic cu nimeni si va multumesc pentru ca ati incercat ceva pentru mine dar...voi slabi asa cum stiu eu si o voi face.si asat se va vedea pe ticker.
SUPRA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2173 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1656 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1140 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat