Subiect: Jurnal Silvy
View Single Post
  #72 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 15:21:28
silviy's Avatar
silviy silviy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Silvy

Citat:
Anterior postat de Dio Vezi mesajul
Nu am ajuns prin music club, desi merg niste prieteni des pe acolo. Incer sa ma las de facut praf, am tot practicat sportul asta o perioada si incerc sa o las mai moale acum.

Referitor la mancare de post, incearca in plus fata de ce poate ai in program: nuci, migdale, alune de padure, ciuperci, mazare, spanac, ananas, mango, avocado. Uleiul nu este neaparat rau daca nu este ars. Conceptul despre o dieta low carb de obicei este gresit. Adica:
Gandirea gresita: putini carbohidrati, putine grasimi, multe proteine (care fac rau in exces)
Gandirea corecta: putini carbohidrati, multe grasimi, proteine in cantitate normala.

Grasimi din ce am spus eu mai sus gasesti in: nuci, migdale, alune, avocado si ulei. Imi dau seama ca este greu, dar sfatul meu este sa ai langa tine tot timpul (munca, mijloc de transport, tv acasa, etc.) o punguta cu un mix de alune, migdale si nuci (toate crude) si eventual niste fructe deshidratate. Este perfect pentru astfel de perioade (si cred ca nimeni nu o sa ma contrazica daca spun ca este perfect oricand, mai putin atunci cand vrei sa slabesti, deoarece se poate sa mananci necontrolat).

Keep in touch. Si incearca sa faci miscare
Ar trebui sa treci odata prin Music, sigur iti va placea. Eu doar vineri ce m-am facut praf, da la varsta mea, vreau sa spun ca e a doua oara in viata si nici nu eram chiar asa praf ca a doua si nu mi-a fost nici rau si imi aduceam aminte perfect tot...deci, eu zic ca am fost chiar cuminte. Da avand in vedere perioada prin care trec, asta imi si propusesm, oricum a fost funny ca am fost numai cu fetele si aveam dispozitie toate.

Am mancat azi si migdale crude si smochine uscate, si oricum am si acasa si la birou pungute cu astfel de bunatati, asa ca voi incerca sa mananc cat mai multe. In pastele de la pranz oricum era si mult spanac, mie oricum imi place spanacu si diseara poate desfac si o conserva cu compot de ananas daca zici ca e bun, ananas crud nu am mai luat ca nu stiu sa-l aleg si imi iau numai tepe.
Răspuns cu citat