View Single Post
  #7317 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 08:21:44
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
oo ce ma bucur si eu pt diana! de abia astept poze.. dar poate ca mai dureaza pana se recupereaza..
eu o sa aplic la un restaurant fain.. adio.. servicul meu.. cu nebuni..
sa imi dea numai o zi.. si sa zica ca apoi eu vroiam sa lucrez ziua nu noaptea.. pai..asta nu inseamna sa raman fara zile lucratoare..si cand le-am zis pai.. nu au avut atata timp sa le invete pe alea noi de 3 luni.. zice ca exagerez.. desi nu cred ca am facut ceva rau.. ca eu am aproape 2 ani experienta si sa imi dea mai putine ore ca un incepator...nu ma mai intereseaza..
cate ore imi da.. si daca gasesc ceva. orice.. in acelasi domeniu.. am pelcat fericita
sotul o sa invete niste specializari pt computere si o sa aplice si el la firme mari.. si sper sa fie totul bine...
daca ne mutam o sa cump de la cineva ieftin masina de spalat cu uscator.. si asta e . e mai mic apartametul.. dar mai ieftin..
deocamdata am alte ganduri.. haha dace e bebe sau nu? si indata plecam in vacantaaa
pe 5 august stam vreo 10 zile..in calatorii cu cortul.. o sa vedem balene.. si o sa ne plimbam..
ori ma gandesc prea mult.. ori chiar am ceva greturi dimineata.. ca si cum as fi mancat ceva si imi vine inapoi.. hm.. si parca ma doare stomacul.. dar tot nu cred eu stiu?? urasc sa nu fie nimic si sa imi fac iluzii..eu cu istoricul meu de intrzieri.. mai ales vara...
Ooo Jess Ar fi foarte fain sa ne dai vestea cea mare
Iti spun sincer, la mine sarcina nu s-a manifestat cu greturi si ameteli, ci cu intarzierea ciclului (dar daca la tine e ceva normal nu prea poti lua ca un semn ), somnolenta (eram mereu obosita si adormeam extrem de repede), dureri de burta (combinatie intre dureri menstruale si constipatie ) si de sani (ca cele de ciclu dar ceva mai accentuate). Si eram foarte irascibila, imi sarea tandara de la orice (comportament total opus felului meu de a fi )

Eu zic ca daca mai ai o zi doua din simptomele pe care le manifesti poti incerca sa faci un test pentru ca deja ai cat.... 2-3 saptamani intarziere ? Macar veti stii sigur si in concediu veti merge si mai hotarati si pusi pe fapte mari

Multa bafta si job-urile, sper sa gasesti ceva care sa iti placa si sa iti fie si ok, sa poti merge cu placere la lucru
Asteptam vesti
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat