View Single Post
  #7648 (permalink)  
Vechi 03 aug 2012, 21:10:34
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Ah, am uitat sa va spun ca m-am programat pe luni la RMN (350 lei analiza ) si o sa aflu cum imi mai e coloana, daca s-a retras discul si ce mai pot face (ca exercitii) in viitorul apropiat. Doctorita de la gimnastica spune ca am evoluat foarte mult, ma misc foarte bine si am o mobilitate mai buna ca alti pacienti mai sanatosi Evident ca m-am umflat in pene , dar ma bucura "verdictul" pentru ca stiu ca sunt pe drumul cel bun. In plus, mi-a mai spus ca foarte putini pacienti abia ajung la 50 de repetari ale exercitiilor si eu fac cu usurinta 100 din fiecare, reactionand foarte bine la tratament.

Azi mi s-a umflat gatul Am vazut pe dupa-masa pe cand ieseam de la dus ca sunt umflata la gat, deasupra claviculelor. Initial m-am socat, am crezut ca mi-am supra dezvoltat muschii gatului si a cefei de la exercitii (solicita mult toata musculatura gatului) si m-am speriat. Apoi am palpat dar nu am nici o durere, imi misc perfect capul si gatul si nu pare a fi nimic nelalocul lui Iar azi mi-a zis doctorita ca se poate sa mai fi ramas substante de la injectiile luate si din moment ce mananc din nou cu sare, sa fi retinut apa. Ei i s-a parut ca si la fata sunt putin mai umflata ca saptamana trecuta Asa ca iar sunt pe tratament, iau niste medicamente care sa elimine surplusul de sare si lichide din organism si iarasi sunt pe dieta de sare Dar macar iau medicamnet doar o data la doua zile, dar mi-a spus doctorita sa stau prin apropierea toaletei, pentru ca o voi folosi des

Si acum ma apuca un dor de ANA Stau si ii miros hainutele Ma tot ganddesc oare acum ce face? Oare ma cauta? e prea multa liniste in casa, ii simt lipsa!!! Abia astept sa treaca noaptea si sa mergem maine dupa ea Desi am vorbit cu soacra, fii-mea e bine mersi, se distreaza cu verisoara ei, nu ne duce deloc dorul Mai greu cu noi...
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat