View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 20 sep 2010, 13:50:07
galusca's Avatar
galusca galusca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 iun 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Date: 168cm, 104kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc dupa sarcina

Buna fetelor, conteaza mult pentru mine toate mesajele voastre. Si va doresc si voua multa putere. Eu n-am putut sa incep pana nu am gasit forta necesara in mine. Am tot suportul familiei, dar pana nu am zis eu gata, n-am putut. Am vazut o emisiune pe travel&living, cu operatii de by-pass gastric si m-au speriat repercursiunile la obezitate. Iar atunci cand nu esti atent, daca ai predispozitie, e doar un pas.. Din pacate eu nu m-am vazut in toata aceasta perioada ca tot iau kg si dupa nastere, am ajuns aici. Acum sunt puternica si vrau sa reusesc. Nu am nici bani multi sa fac tratamente, am noroc ca am gasit maseorul de care v-am zis si se vede mult. Am dat in 10 zile: 3,5 kg, 6 cm in talie si cam peste tot (gat, maini, picioare, sold) cate 2-3 cm. ma bucur ca ma rezultate si nu ma las. Cand mi-e pofta de ceva gust sau scuip, nu inghit. Cred ca ajung peste 1000 calorii si cam ai din toate, chiar daca pare drastica, pot sa o tin. Deci, nu ma las. Nu alaptez.
galusca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2037 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1520 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat