Subiect: Jurnal de 33+
View Single Post
  #80 (permalink)  
Vechi 21 aug 2021, 08:24:26
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.921 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Jurnal de 33+

Zoe, fac numai balarii de vreo luna de zile.

Dar tot nu renunt la ideea de a slabi si de a imi gasi echilibrul.
Pana pe 6 august, cand am fost la mare, am reusit sa ajung la 62 kg.
Un pic de stres, cumulat cu mult working from home.
Practic, dupa ce termin job-ul, ma ridic de pe scaun de la birou si ma mut in fotoliu la TV!!!

Ma bucur ca nu pierd zilnic 2 ore in trafic pana la capat in Militari, dar pe de alta parte realizez ca am devenit atat de sedentara, mai rau ca o pensionara.
Mie nu imi face bine statul in casa. De cand cu invatatul ptr magistratura (in urma cu 10 ani), izolarea imi face rau.
Pentru mine, socializarea este importanta, altfel simt ca imi pierd felul meu de a fi.

De durerile de mijloc, nu va mai povestesc. Un chin, sa ma aplec, sa ma asez pe scaun sau sa ma ridic.

Joi am facut 35 min de pilates. Nu imi vine sa cred cat de proasta este conditia mea fizica. Nu cred ca am facut vreun exercitiu corect.

Cert este ca dupa sejurul la mare - desi am mancat necontrolat si frappe-uri de 500kcal, m-am ingrasat doar 300g.
Pe care le mentin si acum: 62,3 kg.

Cred ca va trebui sa imi fac abonament la sala, doar pentru a avea motiv sa ies din casa.
Nu va povestesc cat de disperata sunt sa gasesc cateva grupuri de socializare in Bucuresti.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
Zoe (25 aug 2021)