View Single Post
  #8033 (permalink)  
Vechi 17 apr 2012, 20:19:34
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Gata,gata a, aparutObosita de la atata mancat!
Da,da, nici azi nu am respectat programul, azi am avut rasfat groaznic, dar sunt satula de prajituri,gata, nu mai pun botul!Mi-a ajuns, si-asa cred ca m-am ingrasat de la atatea prajituri, nu m-as mira
Aseara am avut o seara superba, am vazut doua filme cu iubi si prietena nastra, am mancat popcorn, prajituri si am baut un vin alb, buuuunAsta da rasfat!Sa vezi kile in plus, sa vedem daca mai sunt asa fericita!De cantarit nu am de gand sa o fac prea curand, sunt cu rusii pe cap (si cu o durere groaznica-m-am saturat sa pun supozitoare ), mais unt si balonata de la modul mirific in care am mancat...deci sunt certata cu cantarul momentan.

Promit solemn ca de maine sa reiau programul de sport, desi va fi tot mai greu si imediat am sa spun de ce, sa reiau alimentatia corecta si sanatoasa si sa uit de rasfatul de Pasti!

Asa, sa spun de ce va fi mai greu.Astazi in timp ce dormeam m-a sunat contabila sa vin la hotel pt ca sefu vrea sa vb cu mine.De ce?Am aflat chiar de la el: vrea sa raman in locul contabilei, pe langa receptie, pt ca are inccredere in mine si a vazut ca sunt open minded, desteapta si descurcareata.Contabila se va ocupa de alte chestii pe la club (da, deschidem si club).Am acceptat si asta inseamna inca 4-5 ore de contabilitate in plus,pe langa receptie.Ramane de vazut cum vom stabili programul pentu ca nu vreau sa imi pierd cele doua zile libere/saptamana.Contabila lucra 5 zile din 7, mie imi va fi bine cand voi fi schimb 1 la receptie, pentru ca imi pot face treaba si pe contabilitate, dar cand voi fi pe tura de noapte sau cand voi fi libera nu stiu cum voi face... De maine o sa vin cate 2-3 ore sa invat programul si de saptamana viitoare incep si acoloSi partea buna e ca mi se va mari salariul!Mi-a placut cum mi-a vb seful, mi-a spus ca vrea sa progresez si ca nu vrea sa cheme orice taune aici

Acum sunt la serviciu, mi-am preluat tura Azi si maine schimb 1.Sper sa reusesc sa fac fata programului,can in vom stabili si il vom definitiva

Acush merg sa vad ce ati mai facut, am lipsit azi destul

Cu ce vesti bune vii tu pe la noi Ma bucur mult pentru tine si iti doresc sa fie mult mai bine de acum inainte. Si fie ca noul salariu sa fie mult mai mare si sa vina la timp. O perioada va trebui sa tragi putin mai tare la servici, dar trebuie sa vezi beneficiile pe termen lung, conteaza mult cu noul job ce usi ti se vor deschide si poate pe termen lung vei avea mai multe sanse sa gasesti ceva mai ok, intr-un loc in care sa existe mai mult respect

De maine suntem cuminti, bine? Si eu am mancat azi o felie de cozonac de la o colega
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]