View Single Post
  #82 (permalink)  
Vechi 23 nov 2010, 13:31:35
rdogy's Avatar
rdogy rdogy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Mananc Sanatos
Date: 157cm, 60kg
Mesaje: 305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mai am ultimele 5 kilograme

Eu acum am vazut ca am postat doar o parte din mesaj (chestia aia cu antebratul are si o prima parte care nu s-a postat, nu stiu de ce).

Ce vroiam sa spun e ca am mai dat 2.6 kg (am avut 63.7 kg luna trecuta iar de dimineata aveam 61.1kg). Ma bucur ca merg spre bine. Dar, cand am modificat datele pe site am observat ca % de grasime este de 31.7, ceea ce mi se pare destul de mult. Eu am o consititutie corpolenta mai mare in upperbody. Am bratele destul de groase, iar valoarea antebratului este luata in calcul la % de grasime. Am calculat procentajul si prin alte formule si mi-a iesit 27-28%, ceea ce mi se pare mai normal. Am inceput de la un procent de 33.5% (asociat celor 75 de kg de la care am plecat) si acum imi arata 31.7% cu formula de pe site corespunzator celor 61 de kg. Care puii mei e corect?
rdogy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1865 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1348 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat