View Single Post
  #83 (permalink)  
Vechi 11 aug 2011, 09:00:18
Alexandra Andreea's Avatar
Alexandra Andreea Alexandra Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ziarul slabutelor informate ( dieta, alimentatie, sport si nu numai)

Citat:
Anterior postat de Flora Vezi mesajul
Salut slabutelor!!! Imi place acest topic am citit multe lucruri interesante unele le stiam deja si eu incerc sa le adopt in dieta mea.Eu tin dieta disociata pe mese si am gasit foarte multe informatii utile.Am sa caut si eu informatii sa postez.Bravo Alexanra pt initiativa.
Buna Flora! Scuze de intarziere ! Sigur ca poti posta informatii utile tuturor! Chiar te asteptam!

Citat:
Anterior postat de soggy Vezi mesajul
Buna Ale!
Foarte frumoasa initiativa si foarte interesant ziarul. Am citit articolele de aici si aduc informatii complexe cu dovezi la obiect.
Daca imi permiti poate o sa mai trec si eu pe aici sa postez diverse articole si rezumate gasite de mine.
Te pup.
Ma bucur ca iti place Soggy!!! Asteptam articole!

@Sylvester : Multumim frumos pentru articole si pentru efort! Sunt f interesante, si cred ca ma apuc si eu de o cura cu oua de prepelitza!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat