View Single Post
  #8304 (permalink)  
Vechi 24 oct 2011, 13:12:53
gorda's Avatar
gorda gorda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: toledo, Spania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 98.8kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit sunt si eu o slabuta

buna...nu stiu nici cum sa incep ...v-am gasit din intamplare cautand acum doua zile pe internet detalii despre dieta dukan...asa ca am intrat aici curioasa si am fost impresionata de "gramada" de informatii ce aveti aici .....As vrea intai sa ma prezint ca asa e si normal sa fac ...Sunt o slabuta din grupul celor ce cantaresc mult ,am 38 de ani ,o viata cam sedentara si cu multa placere de a gati bunatati ...asa ca pas cu pas am ajuns la aproape 100 de kg ...nu mai am mult ...imi lipsesc cred ca numai 2 ....doamne fereste !as vrea sa vorbesc cu voi ,sa schimbam idei ,impresii ...de azi m-am hotarat ca trebuie totusi sa schimb ceva ....ca asa nu se mai poate ...ca imediat o sa vina sarbatorile si nu pot sa ma las dusa incontinuu de val ....asa ca o sa incep cu o dieta ce nu o sa contina mai mult de 1500 de calorii zilnice ...ca totusi nu vreau sa sufar si sa am motive sa ma las ,cand inca nici nu am inceput ...deci cam astea ar fi lucrurile ce voiam sa vi le spun pentru inceput ....astept sa vorbim ...
gorda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1943 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1426 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]