View Single Post
  #84 (permalink)  
Vechi 24 sep 2009, 16:19:20
karmara's Avatar
karmara karmara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2009
Locaţie: Brasov/Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Nutritionist
Date: 172cm, 71.9kg
Mesaje: 352
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Cool Re: Ierti daca esti inselata?

Sa raspund si eu ca m-am mirat de unele raspunsuri categorice de-ale voastre, dar e bine sa fii si hotarat...deci nu le condamn.
Eu personal am inselat de cateva ori si pot sa inteleg f bine acest gest.
Bine, nu premeditat cum spuneati voi, ci doar un sarut-2, o aventura de o noapte la party-uri in general.
Aproape niciodata nu au fost sentimente si din aceasta cauza pot sa inteleg multi barbati care actioneaza asa.
In final prietenii stabili s-au despartit de mine dupa ce m-au iertat de cateva ori, asta pentru ca eu le spuneam de aventura, sunt o persoana sincera, si in momentul acela se producea o ruptura in relatia noastra si chiar daca incercam amandoi sa fie bine...ei renuntau pana la urma pentru ca erau baieti de treaba si sensibili si ei nu inselau ci se indragosteau direct.

In prezent am o relatie stabila de 1 an si 2 luni si este prima data cand nu insel ever. Insa daca ar face-o el si mi-ar aduce argumente ca pe mine ma iubeste si ca a fost ceva trecator l-as ierta cu siguranta.....adica pana la urma el nu este proprietatea mea si nu e vorba ca m-ar rani cum a spus Slabuta.

Eu consider ca nu ei ne-ar face rau daca s-ar intampla asta ci noi insene cu gandirea si cu principiile noastre percepem gestul ca pe un act malefic asupra noastra. De exemplu daca o persoana, fata sa zicem "deschisa" ar iubi un baiat si acesta as insela-o, ea ar putea sa se gandeasca ca nu a fost nimic care ar fi afectat-o (ci ca si cum ar fi dansat cu altcineva) si atunci relatia merge normal mai departe, poate chiar sa nici nu se discute despre "minorul" incident.

Nu sunt "emo" si nici spirituala cum ati putea crede doar ca pentru mine un pupic/sarut/aventura sexuala inseamna foarte putin, mai nimic, cu cineva pentru care nu am sentimente de iubire si pot sa le fac ca orice alt gest.

Sper ca nu m-ati inteles gresit. Chiar nu sunt fata aceea "deschisa" din exemplul meu insa mi-ar placea sa pot iubi mai profund, fara astepari si gelozii.

Cel mai mult am suferit atunci cand ei se indragosteau de alte fete si relatia noastra se termina subit; am avut un singur prieten care m-a inselat, de fapt avea o alta relatie mai lunga cu altcineva si atunci cand am aflat m-a bufnit rasul .
__________________
Jurnalul meu
Răspuns cu citat