View Single Post
  #88 (permalink)  
Vechi 02 feb 2010, 10:09:04
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu => Eln

Citat:
Anterior postat de Eln Vezi mesajul
Ce naiba drama queen? 5 kg pe luna ti se pare mult? dar ce zici de 13 in 2 sapt? macar eu sunt mai normala la creier, dar ma rog... daca nu vreti sa ma ajutati, nu voi mai intra pe acest site credeam ca voi imi veti face niste propuneri. Si chiar m-a suparat. O sa mananc ce imi trece prin cap, chiar m-ai suparat tare.

Elena, vreau sa cred ca de foame te-au apucat nervii, si ca nu esti asa "ranchiunoasa de felul tau.
Zic sa te impaci cu drama queen, ca n-aveti nimic de impartit, nici macar kilogramele.
4 kilograme/ luna mi se pare un termen mai realist, daca o sa reusesti sa dai jos 5 o sa fii fericita, asa ca e bine sa-ti propui mai putin si sa realizezi mai mult, decat sa fii frustrata la sfarsitul lunii ca n-ai reusit sa dai jos cat ti-ai propus.
Poti sa tii dieta hipocalorica, de la 1200 cal/ zi si cand ajungi la vreo 64, sa reduci la 1000 calorii.
Dupa cateva meniuri ( in care mananci ce iti doresti) iti vei da singura seama, daca mananci prea multi carbohidrati. grasimi, si te vei indrepta .
Uite, eu am inceput disociata, dar o tin 2 saptamani , nu o luna , ca nu e recomandat. Daca vrei, poti tine si tu , si apoi sa faci combinatiile permise.
Despre sport e ok ce faci, poti incerca sa cresti macar o data pe sapt la 1 ora de tae bo.

Succes si nu mai fiti suparici, fetelor, ca o sa ajungeti niste babute ridate!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]