View Single Post
  #898 (permalink)  
Vechi 07 nov 2011, 19:20:29
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
de control vaginal ma refeream in ziua cand ai mers la maternitate , nu ai mai avut dureri si te-a lasat acasa? in timisoara nu s-ar fi intimplat asta, sincer cred. SI ba erai in viata, nu cred ca se pune problema asa , puteau sa iti de-a si ceva de durere, nu doar epidurala....dar na acolo ti-au dat gaz .
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul

Iar despre copii....mai ai timp si sincer sper sa te razgindesti

aaa, atunci te referi la control vaginal, inainte de nastere...pai nu e voie sa te controleze des acolo pentru ca exista riscul de infectii deoarece mie mi se rupsese apa de ceva timp si nu au vrut sa umble acolo atata timp cat dureriole nu erau serioase. oricum joi noapte mi-au administrat intravenos antibiotice pentru ca sa poata vineri dimineata sa ma controleze.

apoi de dureri mi.au dat tot ce-a fost posibil..am primit jurnalul nasterii mele, de la inc la sf si este o lista lungaaa cu o gramada de medicamente analgezice pe care nu le stiu ce inseamna, eu am scris doar de epidurala si de gaz si de morfina pentru ca astea mi le amintesc si stiu ca le-am primit

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
te vei razgandi!!!


doamne-ajuta sa ma razgandesc desi am indoieli mari, timpul le rezolva pe toate

Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
wai Anca prin ce ai trecut...
din pacate caputul lui Viktor s a deflectat, nu a fost nimeni de vina, si au procedat corect..exact asa am avut o prietena, totu a decurs ok, da copilul si a dat pic pe spate capu si era blocat in osul ei pubian..si tot cu videxul l a extras, vacuum ul...
O sa uiti cu timpu experienta asta nefericita..bine ca sunteti amandoi bine si sanatosi!
Si prin ce am trecut la nastere nu a fost tot, au urmat alte complicatii in prima saptamana, suturi infectate, dureri, lesinuri, etc...au mai fost multe dar na...le uit asa cum zici tu Bobo si bine ca suntem bine, pana la urma asta e important
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat