Subiect: Gradinita
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 15:52:20
madalinafrincu's Avatar
madalinafrincu madalinafrincu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Gradinita

Nu stiu daca te dezamageste sau te bucura raspunsul meu dar asa ceva exista in romania, nu ar fii un concept nou. La majoritatea gradinitelor private se practica activitati de genul.
Spre exemplu fetita mea era la o gradinita in Pitesti si aveau activitati de genul:
- plantat legume in gradinita din fata cladirii *salata verde si castraveti) , le udau, le ingrijeau si la sfarsit le gateau
- au mers la o sera din zona si au cules capsuni, apoi au venit cu ele la gradi si au facut salata de fructe
- au mers in excursie la ferma
- deasemenea, au avut mai multe jocuri educative despre fructe si legume..samd, daca imi mai aduc aminte iti spun


Si eu am cochetat cu ideea de gradinita privata, dar trebuie sa testezi piata din zona sa vezi daca ar merge sau nu , oferta altor gradinite si trebuie sa ai multi bani de start up pentru ca nu o sa iti vina 20 copii o data, cateva luni o sa ai cativa.... la mine nu s a concretizat ideea pentru ca am discutat cu o prietena care are gradinita si mare lucru nu face, dar la tine e pasiunea, jobul tau si poate va fi ok! Bafta
__________________
Now or never!
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat