View Single Post
  #90 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 19:07:04
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Felicitari Mailin Chiar am aflat ieri si vroiam sa te felicit in jurnalul tau, dar au aparut unele probleme la birou si am iesit de pe slabute Cum te simti? Ce simptome ai? Ti-ai vazut puiul pana acum? Eu aveam 3 saptamani cand am facut testul si am aflat. La 6 saptamani am anuntat pe toata lumea. Nu mai vroiam sa pastrez secretul, asa ca ne-am anuntat familia si apoi prietenii. Si s-au bucurat mpreuna cu noi din prima clipa. Planuiti sa va anuntati cunostiintele acum sau mai tarziu, sau ati facut-o deja?

Multumesc pentru urari Ce ma supara acum e ca burtica e la un nivel la care, in unele hainute, nu ai zice ca e burtica de graviduta, ci de grasuta Si oamenii se uita si nu stiu ce sa zica.... felicitari sau... te-ai mai implinit Astept sa mai creasca putin sa stie toata lumea
Buna, si multumesc. Pana acum am vazut un punct si il numim bobul , ca e cat un bob. Joi am programare din nou la medic si atunci vom vedea daca bate inima si e totul in regula. Am aflat la 5 saptamani, acum are 6 spre 7, si dupa ce m-am mai linistit eu, ca eram putin ...agitat sa zic asa, sotul meu nu s-a putut abtine, era ca un pepsi in doza, am mers la nasi, niste prieteni, parintii lui si pe restu i-am sunat sa anuntam. Deci toata lumea a aflat cam la o ora de cand am aflat noi
Simptome nu prea am, dar dorm mai mult. Am observat ca atunci cand mananc ceva ce imi impun eu ca nu ar trebui sa mananc, gen produs de patiserie, mi-e putin greata dupa. Dar cred ca e psihologic, nu cred ca mi-e intr-adevar greata. Si vesnica problema cu constipatia, parca e mai rau acum..incerc sa o tin sub control cu herbolax momentan.
Tu ai avut simptome?
Oamenii rautaciosi care vor spune ca te-ai implinit vor avea o surpriza . Tu cum mananci? Controlezi alimentatia? Sau nu? Eu incerc sa tin situatia sub control, ca si asa nu e prea roza, sper sa reusesc.
seara faina tie si puiului
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat