View Single Post
  #9057 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 13:24:52
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
daca stati la casa sa o scoata pe terasa cel putin o ora si mai iesiti si voi cu ea seara, sa o imbrace bine ca aerul ii face doar bine, tu semeni mult cu mine si stiu cum eram eu pana sa vin aici , daca ploua , nu iesea afara, daca era frig la fel, ca avem noi mentalitatea asta ca racesc, si cand am venit aici mi-au zis ca indiferent daca ploua, ninge sau e furtuna la ora 1o toti copii merg afara cel putin o ora, daca e vremea buna 2 ore , si asa fac, le da costumul de ploaie si afara cu ei...cred ca ti-am mai zis ca Alma nu s-a mai imbolnavit semnificativ de atunci....sa nu iti zic ca vara stau numai afara, intra in gradi doar pentru mese si somn, iar unele gradinite de aici au patuturi afara si vara copii isi fac somnul de amiaza afara...
asa este si aici la noi, Viktor e afara o ora dimineata si una dup-amiaza indiferent daca ploua ninge burniteaza, etc, copiii au haine potirvite pentr orice vreme, sunt protejati deci nu sunt scuze

pe Viktor nici nu il putem tine o zi intreaga in casa, face prapad, vrea singur afara

asa ca Simona, cumpara-i haine care tin si la vant si la vreme rece si nu face Raisa decat sa manace si sa doarma mai bine
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat