Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #9051 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 10:38:42
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul
Mai am o saptamana si trei zile de munca si toata lumea in jurul meu este gripata si racita ...sunt ca un "scaiete" cand stranuta cineva langa mine ....incerc sa fentez raceala pana stau acasa ...imi fac ceai cu multa lamaie si mananc o lingurita de catina cu miere ..pt imunitate ....am intrat in luna a saptea ...si am stari ce reprezinta aceste ultime luni de sarcina , insomnii sau agitatie noaptea ..somn incomod , unflaturi de picioare si arsuri....
oho, ai intrat in ultimul trimestru, si mai ai fix 10 saptamani ...
super!!! felicitari!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9052 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 10:40:59
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul

24. Sambata am intrat in 6 luni.
Vascularizatia e proasta la IR-uri, placenta e ok, grad de imbatranire 0, dar ireurile sunt usor crescute... asta era la eco. Nu asta ma nelinisteste, ci faptul ca dupa atatea injectii nu au scazut valorile fibrinogenului...ci au crescut... zici ca nici nu am facut tratament.
Degeaba stau numai in spital... problema e sangele meu care e prea gros. Luni merg la ginecolog sa vedem ce zice.. azi ma duc la medicul de familie sa imi dea reteta pt injectiile astea cu dozaj mai mare.
Pe bebelina o simt foarte activa ceea ce ma mai linisteste, dar ...
Stii ca medicul poate sa iti provoace nasterea pe la 34 de saptamani daca e sa fie ceva ... mai ai 10 saptamani pana atunci ...
eu cred ca am ramas insarcinate cam in aceeasi perioada, eu aveam dpn pe 9 martie ... si stiu ca pe 20 ian, de ziua mea faceam 34 de saptamani ... so ... tine-te tare, e important psihicul in perioada asta si bebe simte tot, tot!!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9053 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 11:27:32
Puffoasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Stii ca medicul poate sa iti provoace nasterea pe la 34 de saptamani daca e sa fie ceva ... mai ai 10 saptamani pana atunci ...
eu cred ca am ramas insarcinate cam in aceeasi perioada, eu aveam dpn pe 9 martie ... si stiu ca pe 20 ian, de ziua mea faceam 34 de saptamani ... so ... tine-te tare, e important psihicul in perioada asta si bebe simte tot, tot!!


Ieri am avut lacrimile pana-n gat de cateva ori si m-am abtinut numa cu gandul la bebelina mea, nu am mai rezistat cand m-a sunat mama, pana la urma m-am descarcat , incerc sa nu ma gandesc... sa fiu cat mai optimista.
Incerc sa beau si mai multa apa, pentru ca beau cam 1 - 1,5 l pe zi maxim. Daca nu reusesc cu apa o sa-mi iau fructe din piata sa-mi fac freshuri poate pe alea le pot inghiti.
O sa iau si un magneb6 cu toate ca ginecologul mi-a spus ca nu ma ajuta cu nimic.. doctorita hematolog mi le-a prescris, cred ca ea stie mai bine ce ajuta sau nu la anticoagulare.

In mod normal bebe acum nu e in periocol. Valorile IR-urilor acum sunt in limita de sus, dar de acum pana la sfarsitul sarcinii ele trebuie sa scada in mod normal.
In schimb nu stiu ce sa fac, doctorul meu ginecolog nu are un eco cu doppler, nu e destul de performant...el ca doctor e foarte bun, dar am eu impresia ca nu-l ajuta ecograful. Poate ca-s obisnuita cu ecograful morfologic unde se vede orice... sau poate-s doar paranoica-n situatia de fata.

Suparata sunt, dar sunt pe mine...trebuia sa ma apuc de slabit mult mai inainte sa raman gravida... eu practic am slabit doar surplusul de la sarcina trecuta si ce am mai pus in perioada de dupa.

Se pare ca stratul de grasime de pe burta nu lasa serul se ajunga unde trebuie... cel putin nu in cantitatea care trebuie. Imi povestea doctorita ca acum se fac studii pe femei cu greutate de la 150 kg la 280 kg.
Ba chiar imi spunea ca are o pacienta insarcinata si are 260 kg .
Eu imi faceam griji ca am pus in 6 luni 12 kg, dar imi spunea ca are pacienta obeza care a pus intr-o saptamana si ceva si 10 kg si la sfarsitul sarcinii avea aproape 80 kg in plus. Am ramas proasta!!
Nu va mai spun cate discutii am auzit intre doctorita si alte pacinete, te apuca groaza, i-am multumit lui Dumnezeu pentru ca sunt cum sunt si nu am boli grave...

M-am intins cu vorba... oricum va multumesc ca-mi sunteti alaturi.. asa greu imi e ... si asa ma apuca dorul de mama.
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Puffoasa:
happygirldiana (20 nov 2012)
  #9054 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 11:43:05
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul



Ieri am avut lacrimile pana-n gat de cateva ori si m-am abtinut numa cu gandul la bebelina mea, nu am mai rezistat cand m-a sunat mama, pana la urma m-am descarcat , incerc sa nu ma gandesc... sa fiu cat mai optimista.
Incerc sa beau si mai multa apa, pentru ca beau cam 1 - 1,5 l pe zi maxim. Daca nu reusesc cu apa o sa-mi iau fructe din piata sa-mi fac freshuri poate pe alea le pot inghiti.
O sa iau si un magneb6 cu toate ca ginecologul mi-a spus ca nu ma ajuta cu nimic.. doctorita hematolog mi le-a prescris, cred ca ea stie mai bine ce ajuta sau nu la anticoagulare.

In mod normal bebe acum nu e in periocol. Valorile IR-urilor acum sunt in limita de sus, dar de acum pana la sfarsitul sarcinii ele trebuie sa scada in mod normal.
In schimb nu stiu ce sa fac, doctorul meu ginecolog nu are un eco cu doppler, nu e destul de performant...el ca doctor e foarte bun, dar am eu impresia ca nu-l ajuta ecograful. Poate ca-s obisnuita cu ecograful morfologic unde se vede orice... sau poate-s doar paranoica-n situatia de fata.

Suparata sunt, dar sunt pe mine...trebuia sa ma apuc de slabit mult mai inainte sa raman gravida... eu practic am slabit doar surplusul de la sarcina trecuta si ce am mai pus in perioada de dupa.

Se pare ca stratul de grasime de pe burta nu lasa serul se ajunga unde trebuie... cel putin nu in cantitatea care trebuie. Imi povestea doctorita ca acum se fac studii pe femei cu greutate de la 150 kg la 280 kg.
Ba chiar imi spunea ca are o pacienta insarcinata si are 260 kg .
Eu imi faceam griji ca am pus in 6 luni 12 kg, dar imi spunea ca are pacienta obeza care a pus intr-o saptamana si ceva si 10 kg si la sfarsitul sarcinii avea aproape 80 kg in plus. Am ramas proasta!!
Nu va mai spun cate discutii am auzit intre doctorita si alte pacinete, te apuca groaza, i-am multumit lui Dumnezeu pentru ca sunt cum sunt si nu am boli grave...

M-am intins cu vorba... oricum va multumesc ca-mi sunteti alaturi.. asa greu imi e ... si asa ma apuca dorul de mama.
Puff, tine-te tare, e o cauza nobila - copilul tau ....
e normal sa rabufnesti uneori ... eu am avut probleme cu sarcina, am avut contractii de la 17 saptamani si am stat in pat restul sarcinii. a fost cumplit. eu daca radeam sau plangeam incepeau contractiile, puteam pierde copilul oricand, era marele lux sa imi pot exprima sentimentele ... e importanta uneori o tura de plans, te destreseaza si apoi poti sa o iei de la capat .... la fel si cu portia de ras, au acelasi efect.
asa ca nu lasa sentimentele negative sa te doboare, orice mod de destresare e bun.
poti face limonada si cu lamai si cu portocale, sau combina apa cu suc de fructe ...
in general medicamntele se dau la kg/corp. deci trebuie ajustata doza de medicament. e important asta.

de ce nu faci eco in alta parte si sa mergi la gineco pentru control?
parerea mea este ca daca doctorita hematolog a recomandat magne b6 sa iei, gineco poate nu se pricepe asa bine. si eu am luat acest medicament toata sarcina si sa stii ca magneziul ajuta creierul in perioadele de stres ... rau nu face din contra face bine.
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9055 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 11:51:18
madalinafrincu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Neata dragelor!!
Madalina, si eu m-am gandit ca nu are f multa activitate fizica in aer liber. aseara am iesit cu totii si ne-am plimbat si a fost ok, desi max 30 min am stat.
o sa ii spun bonei sa o scoata pe terasa in timpul zilei si seara o sa iesim noi cu ea, ca deja sunt stresata cu mancatul si o va ajuta cu siguranta si in constipatie.

Puff, are dreptate Redeeadoo, incerca chestii naturiste, intreba-ti gineco ce te poate ajuta. Trebuie sa incerci prin orice metode sa fie bine.
daca stati la casa sa o scoata pe terasa cel putin o ora si mai iesiti si voi cu ea seara, sa o imbrace bine ca aerul ii face doar bine, tu semeni mult cu mine si stiu cum eram eu pana sa vin aici , daca ploua , nu iesea afara, daca era frig la fel, ca avem noi mentalitatea asta ca racesc, si cand am venit aici mi-au zis ca indiferent daca ploua, ninge sau e furtuna la ora 1o toti copii merg afara cel putin o ora, daca e vremea buna 2 ore , si asa fac, le da costumul de ploaie si afara cu ei...cred ca ti-am mai zis ca Alma nu s-a mai imbolnavit semnificativ de atunci....sa nu iti zic ca vara stau numai afara, intra in gradi doar pentru mese si somn, iar unele gradinite de aici au patuturi afara si vara copii isi fac somnul de amiaza afara...
__________________
Now or never!
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui madalinafrincu:
meapasarica (20 nov 2012)
  #9056 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 12:00:31
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
daca stati la casa sa o scoata pe terasa cel putin o ora si mai iesiti si voi cu ea seara, sa o imbrace bine ca aerul ii face doar bine, tu semeni mult cu mine si stiu cum eram eu pana sa vin aici , daca ploua , nu iesea afara, daca era frig la fel, ca avem noi mentalitatea asta ca racesc, si cand am venit aici mi-au zis ca indiferent daca ploua, ninge sau e furtuna la ora 1o toti copii merg afara cel putin o ora, daca e vremea buna 2 ore , si asa fac, le da costumul de ploaie si afara cu ei...cred ca ti-am mai zis ca Alma nu s-a mai imbolnavit semnificativ de atunci....sa nu iti zic ca vara stau numai afara, intra in gradi doar pentru mese si somn, iar unele gradinite de aici au patuturi afara si vara copii isi fac somnul de amiaza afara...
Am sunat-o pe bona si i-am zis sa o scoata pe terasa min 30 min, si de maine ii zic sa o tina o ora diseara am vb sa ne vedem cu niste prieteni in parc, deci gata, schimbam programul de azi ... multam ca m-ai luminat

la noi e nasol ca pe strada sunt f multi caini si imi e frica sa o las pe bona cu raisa afara - si mi-a zis si ea ca ii e frica sa iasa sa nu pateasca ceva, in sensul de masini, caini, etc - iar in curte e ff curent. asa ca pe terasa ii e si bonei mai usor iar raisei ii place tare mult.

e bine ca ii scoate afara, la noi aici inca nu se prcatica asta decat vara, asa era la cresa unde mergea raisa ...
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9057 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 13:24:52
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
daca stati la casa sa o scoata pe terasa cel putin o ora si mai iesiti si voi cu ea seara, sa o imbrace bine ca aerul ii face doar bine, tu semeni mult cu mine si stiu cum eram eu pana sa vin aici , daca ploua , nu iesea afara, daca era frig la fel, ca avem noi mentalitatea asta ca racesc, si cand am venit aici mi-au zis ca indiferent daca ploua, ninge sau e furtuna la ora 1o toti copii merg afara cel putin o ora, daca e vremea buna 2 ore , si asa fac, le da costumul de ploaie si afara cu ei...cred ca ti-am mai zis ca Alma nu s-a mai imbolnavit semnificativ de atunci....sa nu iti zic ca vara stau numai afara, intra in gradi doar pentru mese si somn, iar unele gradinite de aici au patuturi afara si vara copii isi fac somnul de amiaza afara...
asa este si aici la noi, Viktor e afara o ora dimineata si una dup-amiaza indiferent daca ploua ninge burniteaza, etc, copiii au haine potirvite pentr orice vreme, sunt protejati deci nu sunt scuze

pe Viktor nici nu il putem tine o zi intreaga in casa, face prapad, vrea singur afara

asa ca Simona, cumpara-i haine care tin si la vant si la vreme rece si nu face Raisa decat sa manace si sa doarma mai bine
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9058 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 13:38:06
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

si eu il scot pe david afara o ora inainte de somnul de miaza de la 11-12 si apoi dupa ce s-a trezit il scot iar si-l tin pana se intuneca. eu il tin in curte ca mi-e mai usor, si dr a zis sa-l scot ca acolo la noi e aer curat.. si sa nu-l feresc de frig ci doar de oameni bolnavi..
planul meu ar fi sa merg cu el in parc, dar si mie mi-e groaza sa merg cu el singura e cam la 1 km departare si masina nu am la dispozitie iar cu caruciorul \uneori \david pur si simplu nu vrea sa mai stea in el si sa vin cu el in brate si sa imping caruciorul nu cred ca sunt in stare, iar pe jos singur, nu putem merge pentru ca e deal cand mergem/ respectiv vale cand ne intoarcem
iar cand vine sotul acasa e deja seara..
practic el socializeaza cu alti copii doar sambata si duminica cand il ducem in parc sambata noi iar duminica e toata ziua la ai mei si il duc ei.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9059 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 13:40:19
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

eu incerc sa il scot asa mult pentru ca noi avem inca probleme cu vit d si fontanela...fontanela e inca maricica pt varsta lui si nu asimileaza bine vit\d din picaturi asa ca incercam sa stam cat mai mult la soare..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9060 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 13:42:56
madalinafrincu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: padborg, Danemarca
Vârsta: 38
Dieta: No DIET
Date: 182cm, 87.4kg
Mesaje: 1.675
Aprecieri acordate: 377
Am fost apreciat(a) de 650 ori in 307 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

apropo de haine potrivite, cand am inscris o la gradi mi a cerut cizme de cauciuc si un costum din ala cu totul impermeabil eu nu credeam ca o sa imi vad copilul cu cizme de cauciuc dar acum sunt super incantata de ele ca nu mai imi sare inima din piept cand sare in vreo balta
__________________
Now or never!
madalinafrincu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
madalinafrincu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole