Subiect: Jurnal Sasy
View Single Post
  #91 (permalink)  
Vechi 10 sep 2012, 23:15:37
Sasy's Avatar
Sasy Sasy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iul 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 156cm, 78kg
Mesaje: 790
Aprecieri acordate: 305
Am fost apreciat(a) de 186 ori in 163 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sasy

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Draga Sasy,
asa este urca pana la minim 1100...ai grija...e important sa ai de unde sa scazi cand ajungi in faza de platou...
Da, Ema, ai dreptate.
Eu am experimentat mai multe diete de-a lungul timpului, dar "dupa ureche", cum se spune. Asa ca, intotdeauna am crezut ca e suficient sa nu mananci, sau sa mananci extrem de putin si vei slabi. Am facut foamea iar rezultatul a fost ca, dupa o oarecare slabire, ma ingrasam la loc, ba chiar si ceva bonus.
De curand, am inteles ca e important sa asiguri organismului un numar de calorii pentru ca el, organismul, sa nu intre in alerta. M-au atentionat in acest sens Twisty, Rozica, Cristina, kimberly si tu, Ema.
Multumesc tuturor slabutelor extrem de dragute!
__________________
Jurnal Sasy

"Să avem seninătatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat, curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat şi mai ales înţelepciunea pentru a face deosebirea între cele două posibilităţi.” -Marc Aureliu
Sasy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 2,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat