View Single Post
  #912 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 11:30:54
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Buna Dimineata dragelor! Va urez o saptamana insorita, usoara, la finalul careia sa avem fiecare cateva grame in minus!
Eu in week-end am lenevit mai ceva ca lenesul din Epoca de Gheata dar a fost foarte foarte bine si relaxant. Citit, somnic, baita, cremuit, papat si tot asa.
Dimineata m-am cantarit si cantarul mi-a aratat 72,1 KG, cu 600 grame mai putin decat inainte de plecarea in concediu.
Nu e mult, insa, avand in vedere faptul ca in timpul concediului si dupa am luat 800 grame datorita mancatului de cozonac si al introducerii de fructe si cereale, ma declar foarte multumita.
La masuratori nu am remarcat nici o imbunatatire notabila cu exceptia colacelului de la burtica, genuchiului si fundului de unde a mai plecat cate un centimetru.
Per ansamblu, sunt multumita.
Felicitari pentru scadere Lacramioara ! Nu conteaza cat ,conteaza ca este in jos,ce bine ca azi esti macar tu multumita ! Sper sa o ti asa si de acum incolo si sa vi mereu cu rezultate bune ! Sunt foarte bune si scaderile in centimetri .
Ma bucur ca te-ai relaxat si ai avut grija de tine in weekend ! Si eu am fost lenesa ! Dar nu mi-a placut ,eu sunt obisnuita sa nu stau locului,noroc cu jocul !
Pup dulce si iti doresc si eu o saptamana plina de realizari !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]