View Single Post
  #92 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 08:46:54
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

[/QUOTE]

Buna!!
Magne b6 iau la indicatia doctorului, nu iau nimic de capul meu, din start am hotarat asta!! Intr-adevar in ultima vreme sunt mai rare turele la baie

Ieri am fost la ecografie si am facut dublul test! (sunt in 11 saptamani si 4 zile astazi) Bebe e e perfect, se misca mult, si se pare ca e baietel, asa banuieste doctorita de la eco, desi e devreme. Cam asa ne doream, primul baietel si al doi-lea copilas fetita deci, suntem in standard!

O zi buna!![/QUOTE]
Hello Simonet

Oooo, inaintezi bine in sarcina Iti urez sa fie tot mai usor Felicitari pentru baietel, desi intr-adevar este destul de devreme pentru a afla sexul, pentru ca inca nu este finalizata dezvoltarea organului sexual Dar poate la urmatoarea ecografie se va vedea mai bine

Am fost si eu ieri la medic, la control si ecograf. Toate sunt ok, colul uterin e in perfecta stare iar sarcina nu prezinta nici un pericol. Bebe era asezat cu capul in sus, insa cu fata la coloana si spatele la noi si nu s-a putut vedea foarte bine Referitor la sex, medicul ne-a spus parerea lui, ca ar fi fetita, insa pozitia nu l-a ajutat deloc. Ar tinde spre fetita, insa poate la urmatorul ecograf, daca avem mai mult succes, vom afla exact. Sotul i-a vazut mai bine degetelele de la maini s de la picioare, genunchii si piciorusele din profil Parea ca doarme, pentru ca statea cu manutele in dreptul fetei, ca si cum ar tine o perina sub capsor
M-am topit toata cand am vazut... bebelul, pentru ca inca nu stiu daca sa ii zic "ea" sau "el". Nu vreau sa il tratez ca pe o fetita daca e baietel si invers. Mai bine Bebe, in general, pentru ca pana acum am vazut ca nu s-a suparat
M-a intrebat medicul daca simt miscarile fatului si i-am spus ca de mai bine de 4 saptamani si a dat din cap multumit
Analizele triplului test au iesit extraordinar de bine, a fost multumit medicul iar noi ... nu mai vorbesc. Imi facusem griji sa nu fi fost scris in rezultate ceva ce eu sa nu fi inteles (pentru ca citisem si eu rezultatele si am vazut ca erau riscuri foarte mici, dar nu stiam ce reprezinta restul informatiilor). Asadar, daca voi face 30.000 de copii, probabil unul va fi cu probleme.

Urmatoarea intalnire va fi pe la sfarsitul lunii septembrie si poate vom avea noroc si vom afla ce este bebe Orice ar fi, deja il/o iubim la extrem si ne vom bucura de copilul nostru

Noi vom pleca maine peste week-end la cabana unui prieten la munte, pentru a-i serba ziua de nastere, asa ca va fi din nou relaxare si liniste Abia astept

Eu revin la munca, pentru a termina totul pe maine si sa plecam fara griji din oras

Pupici dulci pentru toata lumea
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat