View Single Post
  #9225 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 20:58:31
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Home,home!Aici sunt
Am aparut.Am avut o zi nu prea buna in ce priveste odihna...Nu am reusit sa dorm..M-am trezit de o gramada de ori, am dormit cate 15-20 maxi 30 min si iar ma trezeam....Nu am facut mare lucru pe acasa,de fapt nu am facut nimic in afara de chin de somn si sport.Si mancat.AM mancat, sper eu in limita caloriilor.Ma apucase vesnica pofta, sete de dulce....Slava Domnului ca nu am bani ca altfel ma duceam si cumparam una alta.Dar tot am mancat prostioare....Ba niste saleuri, ba un pic de paine cu gem si margarina (cica light) dar putina, ba niste paine cu carnaciori....La cina nu mai spun ca am mancat paine+cartofi+ficateiAstea sunt zilele mele dupa schimb 3.,Nu stiu cum si nu stiu de ce.Incerc sa rezist, sa le termin cu bine, nu reusesc mereu.Cel putin nu am mai mancat eugenii+ciocolata+chipsuri si alte porcarii ca altadata cand ieseam de la serviciu dimineata....

Sport am facut, dar doar HIIT 20+1- stretching.Nu am mai avut timp de Cardio 2 pt ca am adormit intr-un final destul de adanc si m-am trezit la 5, in conditiile in care trebuia sa fac sport,dus, pregatiri,bla bla.Intarziam sigur la serviciu.Ce sa zic, mi se pare greut HIIT 20 dar ma acomodez eu cu el.De fapt nu e greu, e ciudatel dar imi place!Si transpir nenica, sunt rauri la final

Sper din suflet sa trec cu brio si de noaptea asta...E urat afara, eu sunt foarte obosita si sunt niste clienti beti pe aici, sper sa nu apara probleme.....

Imediat o sa va raspund, dragele mele!

P.s:Meniul nu il pun acum pentru ca am uitat agenda acasa.Am notat totul pe hartie,deci am mancat totul constient, cantaritMaine calculez ca acum nu retin toate cantitatile si...tot ce am mancat

Ceau Burzulici, ne-a fost dor de tine.

Deci asa... eu zic ca pofta de dulce e de la oboseala... si lipsa somnului, ingrasa, asta se stie... trebuie sa fie tare greu sa lucrezi noaptea... obositor... eu nu cred ca as putea sa ma tin de asa program, scumpa de tine. Si sa mai fac si sport... Mda... nici gand. Asa ca nu e mirare ca apelezi la carbi si ai apetit pentru ceva mai putin sanatos...

Te-ai mai uitat de joburi? Nu a aparut nimic, nici o alternativa? Pana si eu m-am saturat ca nu iti vireaza salariul la timp...

Si aici a inceput de vreo 10 minute sa ploua... imi place... suna frumos... imi inchipui ca sunt la o cabana la munte si ma face sa ma simt fresh In plus, s-a racorit aerul, e poaspat si mai curat. As merge la o plimbare prin zona daca as avea cu cine.

Sper si eu sa treci cu bine... sa treaca nopticica repede... si betivanii sa nu iti dea de furca... Da-le si tu un cafei din parte casei... Asa... la litru!

Cum au fost filmele de aseara? Ziceai de Mirror mirror si inca unul... a exact, puss in boots. Au fost bune? Eu as fi vrut sa merg la mirror dar nu m-am mai dus pana la urma... si desenele le ador, cam toate. Despicable me... vai si mi-a mai placut mult DE TOOOOT "Coraline", l-ai vazut? Are un subiect tare interesant!!

Eu am mai mancat azi o inghetata. Asa de vinaovata ma simt... daca nu ma opresc nu am sa pun nici o poza luni, ca nu voi ajunge la 67.5...

Te pup
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]