View Single Post
  #9228 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 21:06:55
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Ceau Burzulici, ne-a fost dor de tine.

Deci asa... eu zic ca pofta de dulce e de la oboseala... si lipsa somnului, ingrasa, asta se stie... trebuie sa fie tare greu sa lucrezi noaptea... obositor... eu nu cred ca as putea sa ma tin de asa program, scumpa de tine. Si sa mai fac si sport... Mda... nici gand. Asa ca nu e mirare ca apelezi la carbi si ai apetit pentru ceva mai putin sanatos...

Te-ai mai uitat de joburi? Nu a aparut nimic, nici o alternativa? Pana si eu m-am saturat ca nu iti vireaza salariul la timp...

Si aici a inceput de vreo 10 minute sa ploua... imi place... suna frumos... imi inchipui ca sunt la o cabana la munte si ma face sa ma simt fresh In plus, s-a racorit aerul, e poaspat si mai curat. As merge la o plimbare prin zona daca as avea cu cine.

Sper si eu sa treci cu bine... sa treaca nopticica repede... si betivanii sa nu iti dea de furca... Da-le si tu un cafei din parte casei... Asa... la litru!

Cum au fost filmele de aseara? Ziceai de Mirror mirror si inca unul... a exact, puss in boots. Au fost bune? Eu as fi vrut sa merg la mirror dar nu m-am mai dus pana la urma... si desenele le ador, cam toate. Despicable me... vai si mi-a mai placut mult DE TOOOOT "Coraline", l-ai vazut? Are un subiect tare interesant!!

Eu am mai mancat azi o inghetata. Asa de vinaovata ma simt... daca nu ma opresc nu am sa pun nici o poza luni, ca nu voi ajunge la 67.5...

Te pup
Ralucelul meu fraga, esti aici!
Da, de la oboseala zic si eu ca mi se trage.Ca altfel nu imi explic cum stau fara carbi cand sunt schimb 1 si dorm noptile.... Sa stii ca si mie incepe sa imif ie tot mai greu cu turele de noapte.Mai ales ca sunt doua consecutiv dar momentan ma multumesc cu ce am.

Nu a aparut nimic,nimic....Incerc sa aflu despre joburi, posturi libere, angajatori...Dar nimic....Nici internetul nu ma ajuta.... Sper din suflet sa apra ceva pentru ca e destul de aiurea situatia....Sunt o gramada de banuti neplatiti si care m-ar ajuta de minune dar nu se aude nimic de salarii....La momentul de fata nu mai am nici franc in casa, maine trebuie sa gatesc si nu am cu ce.... Dar nimeni nu se gandeste la asta...

Filemel de aseara nu le-am mai vazut pana la final..Mirror mirros s-a intrerupt iar la Puss in boots m-a pocnit un somn si n firg si am mers in spate, m-am intins un pic la tv...SI mie imi plac animatiile la nebunie!Sorela mai si rade d emine ca sunt inca copila ca ma uit la deseneCoraline nu am vazut, am citit despre el.AS vrea sa il vad, sa vedem cand imi rezerv timp pentru el

Draga mea, nu te invinovati pentru o inghetata.Nu te ingrasa o inghetata....Ti-ai facut si tu pofta, pun pariu ca nu a fost din aia supercalorica!Hai, nu fi suparata,d raga mea!

Te pup dulshe dulshe!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]