View Single Post
  #93 (permalink)  
Vechi 18 iun 2012, 13:20:19
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Aerobic - Fitness

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna ziua fetelor

Ma scuzati pentru raspunsul intarziat.

Provocarea mea personala este sa fac sport zilnic, aerobic in combinatie cu fitness.
Nu am deschis un subiect separat pentru ca denumirea acestuia suna exact asa cum trebuie AEROBIC-FITNESS.

Eu ma indrept spre Les Mills (programele lor sunt combinate, nu sunt orientate doar pe cardio), voi puteti sa va alegeti alte tipuri de activitati fizice, nu este nimic impus (alergat, bicicleta, inot, etc).

Cert este ca provocarea sta in felul urmator:

1. Ne masuram, nu ne cantarim
2. Ne notam datele de inceput (la semnatura) si monitorizam evolutia o data pe saptamana sau chiar la 2 saptamani.
3. Impartasim tipurile de activitati practicate si ne sustinem ca sa fim cat mai consecvente in ceea ce ne-am propus.
4. Bineinteles nu am uitat si de alimentatie, fara infometari! Provocarea este deschisa pentru oricine vrea sa obtina rezultate, dar NUMAI pe o cale CORECTA, ECHILIBRATA si SANATOASA!

Eu ma bag. Tocmai mi-am facut un abonament la sala si acolo pe asta vreau sa merg, diverse tipuri de aerobic. Unul din tipurile de aerobic este body combat si body pump, care, din cate stiu eu, fac parte din programul Les Mills. Tu ai luat de pe net Les Mills?

Mai vreau si spinning o data pe saptamana si ce mai au ei in program in functie de ora la care pot eu sa ajung.

Si planul tau este de sport zilnic? Fara nicio zi de pauza? Intreb pentru ca ieri am citit topicul de suprasolicitare si m-am speriat putin
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat