View Single Post
  #9474 (permalink)  
Vechi 27 nov 2013, 13:54:49
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

nermin, eu in mare am renuntat la paine, mananc de 2-3 ori pe luna paine facuta in casa, ca incerc sa exclud total graul, dar asta e alta poveste. la inceput mancam dimineata felii crocante wasa de la kauff numai din faina de secara integrale cu susan, au IG 45-50, merg la mesele fara grasimi. pentru restul meselor stiu fetele niste pesmeti burger de la lidl, cu mai multe fibre. eu atata am fost la inceput de determinata, incat am renuntat la tot ce nu era conform monti... la inceput mancam mai multi carbo, cam 2 mese/zi glucidice, acum mananc mult mai putini, eu sub 65 nu mai scadeam cu carbo multi. mananc mai multi cand e post, adica miercurea si vinerea. in primele 2-3 luni nici desert n-am mancat, decat cicolata 85% si fructe proaspete/uscate, dar putine, acu mai mananc.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de butterfly30; 27 nov 2013 at 13:59:38.
Răspuns cu citat