View Single Post
  #9786 (permalink)  
Vechi 09 ian 2014, 18:35:19
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna,iubitele mele,ce faceti?
iar la netpoint(ala jegos),conexiunea e mai buna decat in parc aici..
multumesc pt felicitari!
nu pot pune poze,ca mereu ma gandesc la voi si as poza calamarii,pestii,caracatitele ce le pap eu aici
meniul de ieri:
md-cereale cu lapte de soia,merisoare si mandarina
pranz-un ou ochi,pastai late trase in tigaie cu ardei verde si usturoi,megasalata de spanac verde,rosii,ceapa,ume,+o wasa 24%+un pahar de vin rosu+40 gr de cioco neagraEram infometata ca ieri am fost de am vizitat un oras de dimi si am meeers
cina-conopida fiarta,anghinare in ulei,lamaie
gustare-75 gr de seminte prajite

azi:
md-o mandarina
dupa juma de ora o cana de lapte degresat cu ceai negru
pranz-un peste intreg(dorada) si alta bucata de bacalao,o wasa 24%,un pahar vin alb si megasalata de spanac si alte verzaturi
gustare-30 gr cioco neagra
cina-o bucata bacalao,o bucatica dorada,salata(ramase de la pranz)
ceai negru si apa multa,plus mers pe jos intre o ora si 4 ore pe zi

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
Ame,
Emiiiiii, ce mai faci?
cum iti place in Spania?
te plimbaresti, ha?


Flori,sunt incantata de Spania,acum Italia mi se pare mizerabila in comparatieO adorde la curatenie,civilizatie pana la felul prietenos de a fi al oamenilor..nici pic de rasism ca in ItaliaChiar azi comparam plaja de aici cu cea de la Formia..aici e luna,in fiecare dimineata trece un muncitor si aduna ce gaseste pe plaja,nu prea multe ca deh,nu se aduna ,daca face curat in fiecare dimineata..plus cainii nu sunt permisi pe plaja..<in Ita,mai ales la plajele cele fara plata,nu ai unde pune prosopul de pungi,oase,mizerie de caine sau chiar ace de siringiAici aduna pana si cracutzele aduse de mare,vezi numai nisipil curat,cosurile de gunoi mai mereu goale cu saci de gunoi curati,dusurile din 50 in 50 de m si aparatele de facut sport..Strazile se spala in fiecare noapte,e nevoie pt ca sunt f multi caini cu stapan,o adevarata manie,fiecare are 2 sau mai mai multi caini,dar tinuti in lesa si curata tot dupa ei,pipi insa nu pot curataasa ca rezolva primaria problema,spaland in fiecare noapte.Asta numai asa,de ex..dar sunt multe multe..nu e picor de tigan sau cersetor care sa te enerveze,exista africani care vand bijuterii dar nu te inoportuneaza,daca vrei sa cumperi bine daca nu,trec in liniste mai departe..si exista si oameni ai strazii,la fel,stau linistiti pe paturi cu caini langa ei,legati,cu farfuria inainte in care le pui bani,daca vrei,daca nu nu te trag demaneca..Mici chestii dar care conteaza enorm,in ceea ce ma priveste.Plus bicicletele pe care le ador!au piste peste tot,mor ca nu pot sa cumpar si eu,ce fac cu ele cand pleca acasaHai ca m-am intins
App,succes,astept si eu vestile cele bune

Diana,sanatate Claritei,si stii ca eu citesc acolo la mamici de cand a deschis Nico subiectul,cunosc bine povestea Florentinei si am trait alaturi de voi nasterea celui mic..e dureros si nedrept ce i se intamplaSa dea Doamne-Doamne numai sanatate tuturor puisorlor vostri
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
Diana D (09 ian 2014), floricica0vesela (09 ian 2014), lidiuta (09 ian 2014), otiliaa (09 ian 2014), Pasy (09 ian 2014)