View Single Post
  #985 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 11:03:39
pad81's Avatar
pad81 pad81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2012
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beach
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

[QUOTE=AnDrAdAxl;1075299]
Eu dupa nastere aveam 105 si pe la 4 luni aveam 97,dar alaptam si nu tineam nici o dieta..Apoi am slabit pana in mai la 82,apoi a decedat tati si am pus la loc pana la 91 si cand mi-am revenit am slabit pana la 82 si o perioada indiferent ca mancam bine sau de dieta nu mai slabeam...Apoi am reinceput sa fac putin sport si a inceput si cantarul sa se miste si m-am intors la un Sb personalizat...
Vorbeam de meniuri..eu!Am numai greseli saptmana asta si aseara am dat cu bata in balta rau!Azi si maine sunt cuminte!
M-am enervat eu de mai multe ori,dar nu mai merge asa usor ca atunci cand aveam 90+kg...Acuma e foarte foarte lenta slabirea....Organismul meu e calit saracul cu multe diete!
Tu ai sa slabesti ffff frumos,chiar daca nu e asa repede!E adevarat ca slabeai mai usor cu alte diete,dar cu Sb vei slabi cu o pierdere minima de muschi(deci nu vei ajunge o "fleoscaita") si ti se va subtia mijlocul!
Ma bucur ca esti pe aici!


of andrada nici nu-ti dai seama cat bine imi fac incurajarile tale! asa ''dezumflata''sunt (din pacate doar la figurat) ca nu vad si eu rezultate mai rapide. toti spun ca primele kg sunt usor de pierdut, uite ca la mine nu e asa. Stiu ca nu sunt cuminte tot timpul, dar pt mine e un progres enorm faptul ca-mi numar caloriile, ca mananc atent si mai ales ca de o luna zile incerc (cu mici/mari abateri) sa tin o dieta. Pai eu pana acum dupa 3 zile ma lasam de orice regim (am mai tinut SB1 2 sapt si am slabit 4.5 kg in 2009 si gata, apoi nu am mai tinut ca eram f mandra de mine...si normal ca am pus totul la loc cu brio). Asa ca acum, ca a trecut aproape o luna si n-am renuntat, e un lucru mare pentru mine. Ma oftic insa ca nu mai vad nici o scadere pe cantar si de o sapt sunt la 88.8. Ba chiar azi iar a oscilat 600gr(in sus...) desi 2 zile nu se miscase gramajul si ma asteptam sa vad o scadere mica-mica. Dar nu...trebuie perseverat. Stabilisem un target cu o prietena, ca pana la 15 iulie sa scadem 3.5 kile si mie mi se parea cat de cat ok de atins, dar cand vad ca a trecut o saptamana fara sa mearga in jos, imi dau seama ca n-am nici o sansa!
Imi pare rau de tati al tau, sper ca ti-a dat Doamne Doamne puterea sa fii bine si sa incerci sa mergi mai departe.
O sa incerc sa mai renunt la ceva ca sa vad o miscare in minus ca altfel ma ia depresia si nu vreau sa renunt la regim.Cred ca e prea devreme sa zic ca sunt in faza platou, nu? ca abia tin de o luna...fac eu ceva gresit sigur, nu stiu exact exact ce, dar voi incerca sa inteleg si sa remediez situatia...iti multumesc din nou ca-ti faci timp sa ma incurajezi, nu-ti dai sema ce bine imi fac vorbele tale si optimismul!
Răspuns cu citat