Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Slabute care tin dieta South Beach faza II

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #981 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 08:57:28
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de pad81 Vezi mesajul
daaa, spioneaza-mi mie meniul sa vezi ca mananc multe prostii si sa ma certi, desi ies binisor la calorii...si eu la fel, can am ramas gravida aveam 82.5kg si cred ca am ajuns pe la 100 (nu m-am mai cantarit in ult. sapt. de sarcina ca sa nu ma deprim complet, ca 100 suna GROAZNIC!!!). Deci sa zicem ca am ajuns la 100 si apoi la vreo 2 sapt aveam cam 93kg. Si acum, la 3,5 luni am 88.8. Nu-mi imaginam vreodata ca voi dori sa ajung la greutatea pe care o uram inainte, 82.5. De fapt nu, nu vreau sa ajung la 82, vreau la 78, sa-mi port lucrurile de vara trecuta si sa-mi fie si un pic largute.Vise, stiu...
Nu puteai sa zici ceva mai adevarat, despre slabit si mentinere, sunt exact de aceeasi parere. Desi eu acum sunt la slabit si nu merge prea repede, macar sunt un pic atenta; cand voi ajunge la greutatea dorita (vezi, n-am zis daca, ci cand) cred ca voi fi asa fericita ca nu voi mai fi asa atenta, ceea ce ar fi o maaaare prostie de care sper ca n-am sa ma lovesc. Tu fii fericita ca nu mai ai de dat decat 2-3 kg, si ai si copil, esti mai slaba ca inainte asa ca nu te stresa. Daca te enervezi o data, tii 1-2 saptamani si gata, ajungi unde vrei.
Eu dupa nastere aveam 105 si pe la 4 luni aveam 97,dar alaptam si nu tineam nici o dieta..Apoi am slabit pana in mai la 82,apoi a decedat tati si am pus la loc pana la 91 si cand mi-am revenit am slabit pana la 82 si o perioada indiferent ca mancam bine sau de dieta nu mai slabeam...Apoi am reinceput sa fac putin sport si a inceput si cantarul sa se miste si m-am intors la un Sb personalizat...
Vorbeam de meniuri..eu!Am numai greseli saptmana asta si aseara am dat cu bata in balta rau!Azi si maine sunt cuminte!
M-am enervat eu de mai multe ori,dar nu mai merge asa usor ca atunci cand aveam 90+kg...Acuma e foarte foarte lenta slabirea....Organismul meu e calit saracul cu multe diete!
Tu ai sa slabesti ffff frumos,chiar daca nu e asa repede!E adevarat ca slabeai mai usor cu alte diete,dar cu Sb vei slabi cu o pierdere minima de muschi(deci nu vei ajunge o "fleoscaita") si ti se va subtia mijlocul!
Ma bucur ca esti pe aici!

Citat:
Anterior postat de fairydelysid Vezi mesajul
Bine v-am gasit ! M-am apucat acum 1 luna (fix) de S.B si am reusit sa slabesc 9kg si muuulti cm (dublez dieta cu starvac si fitness de 3 ori pe sapt) si chiar functioneaza . Am inca multe nelamuriri privitoare la dieta(multumita voua am clarificat multe neintelegeri , inca invat dar ce ma roade momentan este daca este indicat dimineata sa mananc un iaurt degresat imbunatatit cu nuci , alune ,seminte de in , susan , pin etc . Si inca ceva . Programul nu imi permite sa mananc 3 mese pe zi (si sincer nici nu imi este foame daca mananc bine dimineata ) ajung acasa pe la 4-5 si atunci mananc portie normala si seara doar un fruct si chiar nu sufar de foame. Oare e bine ce fac ? multumesc de raspunsuri si poate o sa ma descurc sa postez mai multe pe aici
Felicitari ptr kg pierdute!Eu zic ca e ok sa papi iaurt cu oleaginoase si seminte,doar sa ai grija la cantitate!Nu e obligatoriu sa papi multe mese,e indicat ca sa nu ti se faca foarte foame!
Te mai asteptam si cu alte nelamuriri si tine-te de treaba cu sportul!Spor la slabit!
__________________
Jurnalul meu Nr 5

Ultima dată editat de AnDrAdAxl; 23 iun 2012 at 09:01:40.
Răspuns cu citat
  #982 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 09:40:05
fairydelysid's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 188
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

multumesc ! cantitatea e de 150gr de iaurt cu cate 5 seminte din fiecare dar imi da energie pt juma de zi , ca si oualele . Sunt convinsa ca aceste 8kg sunt cele care se dau cel mai greu jos , ma batea gandul sa ma intorc la inceputul lunii in faza1 pt inca 2 sapt (sg problema ar fi fructele in rest ma descurc cu alimentatia - dulciuri oricum nu mancam , la paine renuntasem de multa vreme , carbogazoasele sunt usor de scos , carbohidratii rai nu ma mai tenteaza) ... M-as da oare peste cap , ce credeti ? Si as face fata orelor de cardio ? Intreb asta pt ca abia in faza2 am inceput sportul (de 2 sapt ) dar asta din cauza programului .
fairydelysid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1568 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1051 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #983 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 10:31:31
pad81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2012
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beach
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

nicole, spune-mi te rog cat ai slabit cu 3 sapt de faza 1?multumesc de idee cu solano, le am si incerc asta (sau urda cu caao si zaharina) dar uneori nu reusesc sa nu ma ating de altceva cand vad pe cineva care mananca in fata mea . mai am de lucrat la ambitie...
Răspuns cu citat
  #984 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 10:39:17
pad81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2012
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beach
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de fairydelysid Vezi mesajul
Bine v-am gasit ! M-am apucat acum 1 luna (fix) de S.B si am reusit sa slabesc 9kg si muuulti cm (dublez dieta cu starvac si fitness de 3 ori pe sapt) si chiar functioneaza . Am inca multe nelamuriri privitoare la dieta(multumita voua am clarificat multe neintelegeri , inca invat dar ce ma roade momentan este daca este indicat dimineata sa mananc un iaurt degresat imbunatatit cu nuci , alune ,seminte de in , susan , pin etc . Si inca ceva . Programul nu imi permite sa mananc 3 mese pe zi (si sincer nici nu imi este foame daca mananc bine dimineata ) ajung acasa pe la 4-5 si atunci mananc portie normala si seara doar un fruct si chiar nu sufar de foame. Oare e bine ce fac ? multumesc de raspunsuri si poate o sa ma descurc sa postez mai multe pe aici
9 kg intr-o luna!! sunt verde de invidie, ca de o luna tin si eu (cu abateri trebuie sa recunosc)si oscilez intre 3-3,6kg pierdute; mi se pare incredibil sa pierzi asa mult, asa ca felicitari! (totusi ai grija un pic, sa nu fie cam mult, stiu ca se recomanda max.4 kg, ca sa slabesti sanatos)-nu m-ar deranja sa slabesc si eu atat, in ciuda recomandarilor medicale. vad ca mananci si f putin si cred ca si asta te-a ajutat. eu zic ca semintele si nucile sunt grasimi bune asa ca e ok (acum depinde si de cantitate -parerea mea).
pot sa te intreb, luna asta de SB a fost numai SB1 sau combinat? o sa ma uit pe meniurile tale sa ma inspir ca eu sigur fac ceva gresit de slabesc asa putin.
spor la slabit si bine ai venit printre noi!
Răspuns cu citat
  #985 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 11:03:39
pad81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2012
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beach
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

[QUOTE=AnDrAdAxl;1075299]
Eu dupa nastere aveam 105 si pe la 4 luni aveam 97,dar alaptam si nu tineam nici o dieta..Apoi am slabit pana in mai la 82,apoi a decedat tati si am pus la loc pana la 91 si cand mi-am revenit am slabit pana la 82 si o perioada indiferent ca mancam bine sau de dieta nu mai slabeam...Apoi am reinceput sa fac putin sport si a inceput si cantarul sa se miste si m-am intors la un Sb personalizat...
Vorbeam de meniuri..eu!Am numai greseli saptmana asta si aseara am dat cu bata in balta rau!Azi si maine sunt cuminte!
M-am enervat eu de mai multe ori,dar nu mai merge asa usor ca atunci cand aveam 90+kg...Acuma e foarte foarte lenta slabirea....Organismul meu e calit saracul cu multe diete!
Tu ai sa slabesti ffff frumos,chiar daca nu e asa repede!E adevarat ca slabeai mai usor cu alte diete,dar cu Sb vei slabi cu o pierdere minima de muschi(deci nu vei ajunge o "fleoscaita") si ti se va subtia mijlocul!
Ma bucur ca esti pe aici!


of andrada nici nu-ti dai seama cat bine imi fac incurajarile tale! asa ''dezumflata''sunt (din pacate doar la figurat) ca nu vad si eu rezultate mai rapide. toti spun ca primele kg sunt usor de pierdut, uite ca la mine nu e asa. Stiu ca nu sunt cuminte tot timpul, dar pt mine e un progres enorm faptul ca-mi numar caloriile, ca mananc atent si mai ales ca de o luna zile incerc (cu mici/mari abateri) sa tin o dieta. Pai eu pana acum dupa 3 zile ma lasam de orice regim (am mai tinut SB1 2 sapt si am slabit 4.5 kg in 2009 si gata, apoi nu am mai tinut ca eram f mandra de mine...si normal ca am pus totul la loc cu brio). Asa ca acum, ca a trecut aproape o luna si n-am renuntat, e un lucru mare pentru mine. Ma oftic insa ca nu mai vad nici o scadere pe cantar si de o sapt sunt la 88.8. Ba chiar azi iar a oscilat 600gr(in sus...) desi 2 zile nu se miscase gramajul si ma asteptam sa vad o scadere mica-mica. Dar nu...trebuie perseverat. Stabilisem un target cu o prietena, ca pana la 15 iulie sa scadem 3.5 kile si mie mi se parea cat de cat ok de atins, dar cand vad ca a trecut o saptamana fara sa mearga in jos, imi dau seama ca n-am nici o sansa!
Imi pare rau de tati al tau, sper ca ti-a dat Doamne Doamne puterea sa fii bine si sa incerci sa mergi mai departe.
O sa incerc sa mai renunt la ceva ca sa vad o miscare in minus ca altfel ma ia depresia si nu vreau sa renunt la regim.Cred ca e prea devreme sa zic ca sunt in faza platou, nu? ca abia tin de o luna...fac eu ceva gresit sigur, nu stiu exact exact ce, dar voi incerca sa inteleg si sa remediez situatia...iti multumesc din nou ca-ti faci timp sa ma incurajezi, nu-ti dai sema ce bine imi fac vorbele tale si optimismul!
Răspuns cu citat
  #986 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 12:18:16
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de fairydelysid Vezi mesajul
multumesc ! cantitatea e de 150gr de iaurt cu cate 5 seminte din fiecare dar imi da energie pt juma de zi , ca si oualele . Sunt convinsa ca aceste 8kg sunt cele care se dau cel mai greu jos , ma batea gandul sa ma intorc la inceputul lunii in faza1 pt inca 2 sapt (sg problema ar fi fructele in rest ma descurc cu alimentatia - dulciuri oricum nu mancam , la paine renuntasem de multa vreme , carbogazoasele sunt usor de scos , carbohidratii rai nu ma mai tenteaza) ... M-as da oare peste cap , ce credeti ? Si as face fata orelor de cardio ? Intreb asta pt ca abia in faza2 am inceput sportul (de 2 sapt ) dar asta din cauza programului .
Ma bucur ca te-ai autoeducat asa corect!Eu zic sa incerci sa ti ceva intre faza 1 si 2,adica sa ai 100 de grame de fructe sau ceva de genul,depinde de fruct....Eu cred ca Sb faza 1 e mult mai ok ca multe diete!Nu cred ca te-ar da peste cap inca 2 sapt de 1...Dar dupa ce ai slabit asa repede,acuma sigur va incetini ritmul...

Citat:
Anterior postat de pad81 Vezi mesajul
of andrada nici nu-ti dai seama cat bine imi fac incurajarile tale! asa ''dezumflata''sunt (din pacate doar la figurat) ca nu vad si eu rezultate mai rapide. toti spun ca primele kg sunt usor de pierdut, uite ca la mine nu e asa. Stiu ca nu sunt cuminte tot timpul, dar pt mine e un progres enorm faptul ca-mi numar caloriile, ca mananc atent si mai ales ca de o luna zile incerc (cu mici/mari abateri) sa tin o dieta. Pai eu pana acum dupa 3 zile ma lasam de orice regim (am mai tinut SB1 2 sapt si am slabit 4.5 kg in 2009 si gata, apoi nu am mai tinut ca eram f mandra de mine...si normal ca am pus totul la loc cu brio). Asa ca acum, ca a trecut aproape o luna si n-am renuntat, e un lucru mare pentru mine. Ma oftic insa ca nu mai vad nici o scadere pe cantar si de o sapt sunt la 88.8. Ba chiar azi iar a oscilat 600gr(in sus...) desi 2 zile nu se miscase gramajul si ma asteptam sa vad o scadere mica-mica. Dar nu...trebuie perseverat. Stabilisem un target cu o prietena, ca pana la 15 iulie sa scadem 3.5 kile si mie mi se parea cat de cat ok de atins, dar cand vad ca a trecut o saptamana fara sa mearga in jos, imi dau seama ca n-am nici o sansa!
Imi pare rau de tati al tau, sper ca ti-a dat Doamne Doamne puterea sa fii bine si sa incerci sa mergi mai departe.
O sa incerc sa mai renunt la ceva ca sa vad o miscare in minus ca altfel ma ia depresia si nu vreau sa renunt la regim.Cred ca e prea devreme sa zic ca sunt in faza platou, nu? ca abia tin de o luna...fac eu ceva gresit sigur, nu stiu exact exact ce, dar voi incerca sa inteleg si sa remediez situatia...iti multumesc din nou ca-ti faci timp sa ma incurajezi, nu-ti dai sema ce bine imi fac vorbele tale si optimismul!
E muuuuuult prea devreme sa zici ca esti in faza de platou...mai degraba poate gusti ceva care nu il treci in meniu si nu iti dai seama?Sa nu te superi,dar si eu mai pateam asa:tineam bine dieta,trecem in meniu,dar ce gustam interzis omiteam!Si se aduna pic cu pic si ciuciu scadere!
Asa....in al doilea rand:spalatul vaselor,impatuurit haine si restul nu se pun la miscare!Trece doar ce faci in plus fata de normal,ca presupun ca speli zilnic vase ca si mine!
O sa ma mai uit pe meniuri si iti mai zic daca e ceva mega gresit!Te pup si sa ai o zi frumoasa!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat
  #987 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 22:47:41
fairydelysid's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 188
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Meniul de azi

MD Frittata cu brocoli si sunca dietetica
G 10 boabe fistic
P salata de creveti cu capere,castravete,rucola,rosie,boabe mustar si marar
G jum de pepene galben mic mic

Si nu mi.a fost foame nicio secunda.
Cred ca sportul a ajutat in ultima parte.oricum mi se pare incredibil cum dupa 2-3zile au disparut poftele . Oricum merg prin oras cu bicileta dar asta de multa vreme si in plus seara inainte de culcare scot catelul in parc cam 40min(si fac vreo 3km la pas)

Da,cred ca asa fac o combinatie intre cele 2.
Primele 2sapt am tinut strict SB1, dupa am trecut la SB2.
cred ca tine de fiecare in parte oricum dieta e super tare,poate reusesc sa schimb ceva la metabolism si daca nu macar raman cu obiceiuri alimentare bune
Noapte buna!!

Poate
fairydelysid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1568 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1051 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #988 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 22:57:56
fairydelysid's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 188
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Ahh am uitat sa precizez ca primele 4zile am tinut.o ca la carte (fara desert) dar era prea mult asa ca am renuntat la gustari si in ultima sapt chiar la o masa pe zi , dar fara sa.i simtlipsa. sapt trecuta am mers la restaurant si mi.am luat salata cu somon (adaptata Sb) cu cantitatea 450gr dar m.am oprit la 3/4aproape pt ca imi exploda stomacul ) inseamna ca s.a micsorat simtitor ceea ce ma bucura.si fr fr imp am renuntat la uitat la tv cand mananc ,chiar am facut un experiment si am conckuzionat ca necinstientizand ca stai la masa iti mai e foame si nu te opresti .
Aa si inca ceva.2-3pahare de apa le beau cu lamaie de cand am unceut sb2.e ok?
fairydelysid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1568 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1051 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #989 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 23:40:25
pad81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2012
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beach
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul
Ma bucur ca te-ai autoeducat asa corect!Eu zic sa incerci sa ti ceva intre faza 1 si 2,adica sa ai 100 de grame de fructe sau ceva de genul,depinde de fruct....Eu cred ca Sb faza 1 e mult mai ok ca multe diete!Nu cred ca te-ar da peste cap inca 2 sapt de 1...Dar dupa ce ai slabit asa repede,acuma sigur va incetini ritmul...


E muuuuuult prea devreme sa zici ca esti in faza de platou...mai degraba poate gusti ceva care nu il treci in meniu si nu iti dai seama?Sa nu te superi,dar si eu mai pateam asa:tineam bine dieta,trecem in meniu,dar ce gustam interzis omiteam!Si se aduna pic cu pic si ciuciu scadere!
Asa....in al doilea rand:spalatul vaselor,impatuurit haine si restul nu se pun la miscare!Trece doar ce faci in plus fata de normal,ca presupun ca speli zilnic vase ca si mine!
O sa ma mai uit pe meniuri si iti mai zic daca e ceva mega gresit!Te pup si sa ai o zi frumoasa!
Nu ma supar, cum sa ma supar, de-asta suntem aici, sa ne corectam reciproc si sa invatam cum sa slabim, asa ca orice sfat imi dai e bine venit. Se poate sa mai gust cate ceva (dar din cele permise) si mai bag cate 2-3 bomboane/zi fara zahar pe care nu le trec in meniu. In rest (cred eu) ca nu mananc decat ce scriu -si mai nou mi-am luat si cantar asa ca orice mananc cantaresc, ca sigur din ochi nu aproximam corect. Stiu ca mai am si abateri, de gen inghetata-cum am avut luni, dar totusi sunt cuminte si nu ma asteptam sa fiu asa perseverenta. Eu acum ma gandesc sa dau vina si pe hormonii de dupa nastere, dar nu cred ca au vreo legatura ca doar tu ai slabit repede si stiu ca si alte fete au slabit mai rapid dupa nastere. E, dar nu ma las! Poate mai trebuie sa tai la portii, cine stie?
Acum am o intrebare: azi am mancat pui la gratar si avea 320 de grame dupa ce l-am facut. Dar cand i-am scos oasele a ramas 120 gr si eu pe aia am trecut-o, n-am trecut 300 pt ca n-am mancat oasele. gresesc?
Răspuns cu citat
  #990 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 23:45:03
pad81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2012
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beach
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de fairydelysid Vezi mesajul
Meniul de azi

MD Frittata cu brocoli si sunca dietetica
G 10 boabe fistic
P salata de creveti cu capere,castravete,rucola,rosie,boabe mustar si marar
G jum de pepene galben mic mic

Si nu mi.a fost foame nicio secunda.
Cred ca sportul a ajutat in ultima parte.oricum mi se pare incredibil cum dupa 2-3zile au disparut poftele . Oricum merg prin oras cu bicileta dar asta de multa vreme si in plus seara inainte de culcare scot catelul in parc cam 40min(si fac vreo 3km la pas)

Da,cred ca asa fac o combinatie intre cele 2.
Primele 2sapt am tinut strict SB1, dupa am trecut la SB2.
cred ca tine de fiecare in parte oricum dieta e super tare,poate reusesc sa schimb ceva la metabolism si daca nu macar raman cu obiceiuri alimentare bune
Noapte buna!!

Poate
Acum inteleg de ce ai slabit: tu mananci foarte putin (cel putin asa mi se pare mie); probabil ca eu aici gresesc, ca mananc mai mult si ma simt satula mereu. Si eu zic la fel, ca poate reusesc sa slabesc, dar cel mai important e ca voi stii mai multe lucruri despre alimentatie si le voi putea aplica toata viata. Cred ca doar sapt viitoare mai tin SB2 si apoi trec iar la SB1 (sa vedem daca mai pot si daca mai am ambitie..). Si voi incerca sa renunt de tot la mezeluri si la carne de porc (sau macar o data pe sapt). Voi ce ziceti? Sa bag iar un sb1?
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, comunitate south beach, dieta south beach, slabute, south beach


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Intrebari regim South Beach Faza I doinadobrota Dieta South Beach 197 12 feb 2013 09:59:06
Alimente permise South Beach faza II lowcarb Dieta South Beach 2 29 mai 2012 20:41:16
Alimente permise South Beach faza I lowcarb Dieta South Beach 25 04 mai 2012 14:11:35
Cum se introduc fructele in dieta South Beach faza II? Slabuta Dieta South Beach 20 13 oct 2011 18:09:58
Retete South Beach faza I Slabuta Dieta South Beach - Retete Faza I 1 22 mar 2011 18:31:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole