View Single Post
  #989 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 23:40:25
pad81's Avatar
pad81 pad81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2012
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beach
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul
Ma bucur ca te-ai autoeducat asa corect!Eu zic sa incerci sa ti ceva intre faza 1 si 2,adica sa ai 100 de grame de fructe sau ceva de genul,depinde de fruct....Eu cred ca Sb faza 1 e mult mai ok ca multe diete!Nu cred ca te-ar da peste cap inca 2 sapt de 1...Dar dupa ce ai slabit asa repede,acuma sigur va incetini ritmul...


E muuuuuult prea devreme sa zici ca esti in faza de platou...mai degraba poate gusti ceva care nu il treci in meniu si nu iti dai seama?Sa nu te superi,dar si eu mai pateam asa:tineam bine dieta,trecem in meniu,dar ce gustam interzis omiteam!Si se aduna pic cu pic si ciuciu scadere!
Asa....in al doilea rand:spalatul vaselor,impatuurit haine si restul nu se pun la miscare!Trece doar ce faci in plus fata de normal,ca presupun ca speli zilnic vase ca si mine!
O sa ma mai uit pe meniuri si iti mai zic daca e ceva mega gresit!Te pup si sa ai o zi frumoasa!
Nu ma supar, cum sa ma supar, de-asta suntem aici, sa ne corectam reciproc si sa invatam cum sa slabim, asa ca orice sfat imi dai e bine venit. Se poate sa mai gust cate ceva (dar din cele permise) si mai bag cate 2-3 bomboane/zi fara zahar pe care nu le trec in meniu. In rest (cred eu) ca nu mananc decat ce scriu -si mai nou mi-am luat si cantar asa ca orice mananc cantaresc, ca sigur din ochi nu aproximam corect. Stiu ca mai am si abateri, de gen inghetata-cum am avut luni, dar totusi sunt cuminte si nu ma asteptam sa fiu asa perseverenta. Eu acum ma gandesc sa dau vina si pe hormonii de dupa nastere, dar nu cred ca au vreo legatura ca doar tu ai slabit repede si stiu ca si alte fete au slabit mai rapid dupa nastere. E, dar nu ma las! Poate mai trebuie sa tai la portii, cine stie?
Acum am o intrebare: azi am mancat pui la gratar si avea 320 de grame dupa ce l-am facut. Dar cand i-am scos oasele a ramas 120 gr si eu pe aia am trecut-o, n-am trecut 300 pt ca n-am mancat oasele. gresesc?
Răspuns cu citat