View Single Post
  #99 (permalink)  
Vechi 14 dec 2022, 14:47:57
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal nou, ultimul, sa speram :)

Buna,

am incercat sa intru si saptamana trecuta, dar nu a mers

Sunt la 88,5, si n-am facut mare lucru. Tin post miercurea si vinerea, deci probabil 2 zile sunt mai hipocalorice.

Sport am reusit doar de 2, maxim 3 ori pe saptamana.

Acum nu avem caldura, nu stiu ce defectiune e...mama lui de Radet, ca stau infasurata in 2 paturi, una la picioare si una la spate

In rest mai nimic, treaba cat cuprinde, nu stiu unde a zburat anul asta, efectiv.

Am inceput sa merg la psiholog, ma ajuta, sunt putin mai binedispusa si ma ajuta sa vad lucrurile din alta perspectiva. Mi-am propus sa ajung macar o data pe luna.

Mi-am cumparat o agenda pe 2023, sa trec obiectivele pe noul an...cele din 2022 partial le-am indeplinit, mai mult nu, din pacate. Si asta cu kg e deja de prea mult timp, trebuie sa schimb macazul.

Ce ma bucur ca am reusit sa citesc mai mult decat in alti ani ( eu sunt demodata, nu pot citi decat cartea tiparita, nu imi plac ebook-urile sau cartile audio). Am vreo 6 carti incepute, pana in ianuarie vreau sa le termin, pana atunci nu mai cumpar altele.

Revenind la meniuri, azi mananc de post:

Md: Lapte de ovaz cu musli fara zahar, 1 cafea
P: 1 pateu vegetal ( stiu ca nu e ok, dar am ajuns lesinata la pranz, dupa ce am luat copilul de la scoala), 4 wasa, 1 rosie
C: varza calita si putina mamaliga

Am gasit lapte vegetal care imi place: cel de soia a fost ok la gust, iar cel de ovaz vad ca e si mai bun la gust, raman la el.

O zi frumoasa!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Sabine_28:
butterfly30 (14 dec 2022)