View Single Post
  #995 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 14:24:22
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Salutare!
La fetita mea ii place sa stea in scoica...asa da din manute si din picioruse si chiar ii place...e in lumea ei acolo si e tare fericita. Ii place ca atunci cand pedaleaza ea...se misca si scoica si uite asa se leagana singura. Sta cuminte in ea si 40 de minute...si mai nou sta si in patut cuminte vreo 40 de minute si isi vorbeste singura si gangureste si pedaleaza.


Azi face 2 lunite si maine cadou de ziua ei va face vaccin.

Ma duc sa citesc ce ati scris in weekend. Revin.
a stat in patut 20 min... atunci
sta si el cuminte dar face lucruri aiurea si nu-l pot lasa in voia lui ... baga pumnul in gura si suge pe el.. il scot bag suzeta, o arunca, il baga pe celalalt..tot asa. deci nu-l pot lasa linistit
sau se uita pe pereti dar nu in lateral sau in fata ci peste cap.. deci iar trebuie sa-l bazai.

eu de aia stau asa mult pe net.. ca in timp ce mai citesc una alta,el e langa mine.. ma joc si cu el, acultam si muzica, cantam, dansam, scoatem pumnul, bagam suzeta etc etc...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat