Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #991 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 13:14:23
nicoles23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna fetele....

am fost ceva timp apsenta de pe forum dar am fost ocupata pana peste cap

in week-end, simbata sotul a fost la taiat de porc asa ca singura acasa cu 2 copii i-am tot hranit, culcat, schimbat, am facut de papa, si tot asa pana sa dus ziua.

ieri am fost la niste prieteni la masa a fost bine, s-au jucat copii de numa.

azi am fost la spital , tavi e bine, urina e sterila si ia luat inca un exudat sa vedem daca iasa iarasi ceva sau nu. Ne-a dat alt tip de fier ca avem hemoglobina mica.

in rest, am mai scapat de muci la ala mare dar tot tusim, asa ca maine daca reusesc vreau sa merg cu el la medic sa il vada ca deja imi pare ca o tinem de prea mult timp.

va pupam
__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #992 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 13:15:28
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Salutare!
La fetita mea ii place sa stea in scoica...asa da din manute si din picioruse si chiar ii place...e in lumea ei acolo si e tare fericita. Ii place ca atunci cand pedaleaza ea...se misca si scoica si uite asa se leagana singura. Sta cuminte in ea si 40 de minute...si mai nou sta si in patut cuminte vreo 40 de minute si isi vorbeste singura si gangureste si pedaleaza.


Azi face 2 lunite si maine cadou de ziua ei va face vaccin.

Ma duc sa citesc ce ati scris in weekend. Revin.
La multi ani, Carina!! Sa fii fericita!!!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #993 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 13:19:46
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna dragelor!

eu si sotuul suntem praf de raciti, sper sa nu ia si Raisa de la noi. eu stau cu o masca pe fata desi daca ii dau lapte ... nu stiu dc are vre-un efect! am luat osccilococcinum si paracetamol si beau ceai de tei.
acum fac o supa de pui poate ne va ajuta cu ceva.

Nico, da, 1 an am ales sa stau acasa.
toate bune dragelor!
Insanatosire grabnica,Simo.
Sper sa te faci repede bine, stiu cat de aiurea te simti cand esti racit.
Si o sa vezi ca Raisa nu va lua de la voi...mai ales unde o alaptezi
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #994 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 14:19:09
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Pai atunci spune mai des ca esti la dieta...daca functioneaza asa bine si uite daca o zici de 3 ori...iti si atingi targetul

Mult succes in lupta cui kg.
Saptamana asta incep si eu pregatirile si de saptamana viitoare trec la atac...asa ca a mai aparut o mamica care se va lupta cu kg in plus. Eu as visa sa dau jos 8-9 kg, zic asta unde sunt o persoana care a incercat multe in materie de slabit si care slabeste ffff greu si lent. Dar nu se stie, poate dupa nastere observ ca s-a schimbat ceva si poate voi reusi. Trebuie sa fiu optimista!

Cat am citit pe aici pe forum...pitica mea a adormit in scoica...grea viata asta de bebelus
eu vreau 20 de kg... bine asta cred ca se va intampla dupa ce termin de facut copii...
targhetul pentru Craciun nu cred ca mai am sanse sa-l ating dar sa fie cat mai aproape..

fain ca ti-a adormit..
al meu nu adoarme singur...si adoarme greu si daca moare de somn... mi tare greu cu somnul cu el.. asa am fost si eu.. numai dupa ce am crescut mi-a placut sa dom... nu se lasa la somn nici cum... numa atunci cand vad ca nu mai poate il pun ori in carucior si-i fac in fata in spate vreo 5 min, ori in scoica il leagan.. da mai mult doarme cu ochii deschisi... motaie
intr-adevar afara doarme si 4 ore, dar mi frig sa stau atata cu el acuma

nu mi bine cu programul asta cu culcatul devreme... aseara la 10 dormea dar la 6 in picioare.. si tati merge la lucru si se trezeste la 8.....si si is rupta toata ziua daca ma trezesc la orele astea..plus inca 2 treziri pe noapte.. o mai tin o saptamana asa si daca vad ca nu se regleaza nici cum trec inapoi la ora de culcare 11-12..si apoi stiu ca de la 12 la 5 dorm.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #995 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 14:24:22
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Salutare!
La fetita mea ii place sa stea in scoica...asa da din manute si din picioruse si chiar ii place...e in lumea ei acolo si e tare fericita. Ii place ca atunci cand pedaleaza ea...se misca si scoica si uite asa se leagana singura. Sta cuminte in ea si 40 de minute...si mai nou sta si in patut cuminte vreo 40 de minute si isi vorbeste singura si gangureste si pedaleaza.


Azi face 2 lunite si maine cadou de ziua ei va face vaccin.

Ma duc sa citesc ce ati scris in weekend. Revin.
a stat in patut 20 min... atunci
sta si el cuminte dar face lucruri aiurea si nu-l pot lasa in voia lui ... baga pumnul in gura si suge pe el.. il scot bag suzeta, o arunca, il baga pe celalalt..tot asa. deci nu-l pot lasa linistit
sau se uita pe pereti dar nu in lateral sau in fata ci peste cap.. deci iar trebuie sa-l bazai.

eu de aia stau asa mult pe net.. ca in timp ce mai citesc una alta,el e langa mine.. ma joc si cu el, acultam si muzica, cantam, dansam, scoatem pumnul, bagam suzeta etc etc...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #996 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 14:26:14
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna dragelor!

eu si sotuul suntem praf de raciti, sper sa nu ia si Raisa de la noi. eu stau cu o masca pe fata desi daca ii dau lapte ... nu stiu dc are vre-un efect! am luat osccilococcinum si paracetamol si beau ceai de tei.
acum fac o supa de pui poate ne va ajuta cu ceva.

Nico, da, 1 an am ales sa stau acasa.
toate bune dragelor!
cum ati reusit? bine ca raisa nu are nimic. insanatosire rapida..
pe noi inca ne-a ferit raceala...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #997 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 16:39:29
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Saltare mamici

Nu ne-am azit de mult
Va salut pe toate, si cele vechi si cele noi (bine ati venit!)
In doua cuvinte, ultimele noutati:
- in cele 2 sau 3 saptamani de cand nu am mai scris m-am mentinut la greutatea obtinuta (81.5kg), iar acum am observat ca s-au mai dus 300g . Din pacate am lasat-o foarte usor cu dieta, asa ca stau bine (eu ma asteptam sa pun la loc ceva ). Dar de maine reincep
- Ana merge in patru labe/ de-a busilea
- se ridica singura de ceva vreme in picioare pe marginea mobilei si merge pe langa ea
- am primit laptop acasa asa ca voi putea intra mai des sa va salut si sa imi calclez caloriile
- a fost ziua cumnatei si a soacrei, asa ca am avut motiv de dezmat alimentar
- m-am tuns
- Ana a facut 10 luni in data de 11
- ne-am intalnit c Dortza si David intr-un week-end la noi (dar asta stiti deja
- marti avem vizita la medic sa vedem cum stam cu greutatea si inaltimea
- a, si ne-am schimbat si televizorul in living (asa, ca sa nu il mai schimbam 10 ani de acum inainte)
- i-am luat un scaun de masina nou Anei, ca in scoica nu prea mai incape
Cam atat , pe langa traditionalele si mereu prezentele: plimbari cu caruciorul, gatit, spalat, curatenie, vizite, joaca cu Ana

Voi intra mai des (sper) de acum inainte, dar pana la urmatoarea vizita, va salut pe toate si va doresc o zi minunata
salutare!!!
te asteptam mai des!!!
pupicei tie si Anei!!!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna dragelor!

eu si sotuul suntem praf de raciti, sper sa nu ia si Raisa de la noi. eu stau cu o masca pe fata desi daca ii dau lapte ... nu stiu dc are vre-un efect! am luat osccilococcinum si paracetamol si beau ceai de tei.
acum fac o supa de pui poate ne va ajuta cu ceva.

Nico, da, 1 an am ales sa stau acasa.
toate bune dragelor!
offf,imi pare rau sa citesc ca suntei raciti!!!
multa sanatate!!!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Salutare!
La fetita mea ii place sa stea in scoica...asa da din manute si din picioruse si chiar ii place...e in lumea ei acolo si e tare fericita. Ii place ca atunci cand pedaleaza ea...se misca si scoica si uite asa se leagana singura. Sta cuminte in ea si 40 de minute...si mai nou sta si in patut cuminte vreo 40 de minute si isi vorbeste singura si gangureste si pedaleaza.


Azi face 2 lunite si maine cadou de ziua ei va face vaccin.

Ma duc sa citesc ce ati scris in weekend. Revin.
La multi ani!!!Carina,sa cresti mare si sanatoasa!!!
ce cadou ii faci Carinei!!!
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
Buna fetele....

am fost ceva timp apsenta de pe forum dar am fost ocupata pana peste cap

in week-end, simbata sotul a fost la taiat de porc asa ca singura acasa cu 2 copii i-am tot hranit, culcat, schimbat, am facut de papa, si tot asa pana sa dus ziua.

ieri am fost la niste prieteni la masa a fost bine, s-au jucat copii de numa.

azi am fost la spital , tavi e bine, urina e sterila si ia luat inca un exudat sa vedem daca iasa iarasi ceva sau nu. Ne-a dat alt tip de fier ca avem hemoglobina mica.

in rest, am mai scapat de muci la ala mare dar tot tusim, asa ca maine daca reusesc vreau sa merg cu el la medic sa il vada ca deja imi pare ca o tinem de prea mult timp.

va pupam
ma bucur sa citesc ca sunteti bine!!! sau mai bine!!!
va pupam!!!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
eu vreau 20 de kg... bine asta cred ca se va intampla dupa ce termin de facut copii...
targhetul pentru Craciun nu cred ca mai am sanse sa-l ating dar sa fie cat mai aproape..

fain ca ti-a adormit..
al meu nu adoarme singur...si adoarme greu si daca moare de somn... mi tare greu cu somnul cu el.. asa am fost si eu.. numai dupa ce am crescut mi-a placut sa dom... nu se lasa la somn nici cum... numa atunci cand vad ca nu mai poate il pun ori in carucior si-i fac in fata in spate vreo 5 min, ori in scoica il leagan.. da mai mult doarme cu ochii deschisi... motaie
intr-adevar afara doarme si 4 ore, dar mi frig sa stau atata cu el acuma

nu mi bine cu programul asta cu culcatul devreme... aseara la 10 dormea dar la 6 in picioare.. si tati merge la lucru si se trezeste la 8.....si si is rupta toata ziua daca ma trezesc la orele astea..plus inca 2 treziri pe noapte.. o mai tin o saptamana asa si daca vad ca nu se regleaza nici cum trec inapoi la ora de culcare 11-12..si apoi stiu ca de la 12 la 5 dorm.
sa inteleg ca mai faci????foarte bine!!!
la noi asa e ora de culcare ,11-12!!! si s e mai trezeste la 5-6 ,si apoi al 9-10 !!!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
a stat in patut 20 min... atunci
sta si el cuminte dar face lucruri aiurea si nu-l pot lasa in voia lui ... baga pumnul in gura si suge pe el.. il scot bag suzeta, o arunca, il baga pe celalalt..tot asa. deci nu-l pot lasa linistit
sau se uita pe pereti dar nu in lateral sau in fata ci peste cap.. deci iar trebuie sa-l bazai.

eu de aia stau asa mult pe net.. ca in timp ce mai citesc una alta,el e langa mine.. ma joc si cu el, acultam si muzica, cantam, dansam, scoatem pumnul, bagam suzeta etc etc...
si la mine merge aproape non stop pc-ul! chiar daca nu sunt langa el ,merge muzica!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #998 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 22:52:46
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

sa inteleg ca mai faci????foarte bine!!!
la noi asa e ora de culcare ,11-12!!! si s e mai trezeste la 5-6 ,si apoi al 9-10 !!!

si la mine merge aproape non stop pc-ul! chiar daca nu sunt langa el ,merge muzica!!![/SIZE][/COLOR][/FONT]
da mai fac unul daca toate merg bine. char maine e 15.11 data de la care s-a calculat cele 40s ale lui bebe..
la mine merge non stop...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #999 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 23:13:20
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna mamicilor! Si eu am o fetita de aproape 10 luni (facem pe 18). Este vioaie si foaaaaaarte vesela. La cabinetul medicului de familie asistenta ii spune "ranjita" pt ca rade la toata lumea tot timpul.
Am insa o problema maaare cu ea. Scuipa cand ii dau de mancare cu lingurita. Ma stropeste mai ales daca este mancarea mai subtire
(mai groasa este mai greu dar reuseste si asa) . Ar trebui sa ne vedeti pe amandoua, eu am supa si cereale pe ochelari si pe fata iar covorul din jurul scaunului inalt, impreuna cu scaunul, sunt pline de papica.
Nu stiu ce sa mai fac cu ea. Daca dau pe desene animate se uita si daca ii place desenul nu mai scuipa ca e atenta, dar daca nu ii place continua si mai tare. Asta nu pentru ca nu-i esdte foame. O face de placere pura.
Va rog, daca ati trecut prin asa ceva, cum ati gestionat situatia. Ce sa incerc?
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1000 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 23:35:37
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Buna mamicilor! Si eu am o fetita de aproape 10 luni (facem pe 18). Este vioaie si foaaaaaarte vesela. La cabinetul medicului de familie asistenta ii spune "ranjita" pt ca rade la toata lumea tot timpul.
Am insa o problema maaare cu ea. Scuipa cand ii dau de mancare cu lingurita. Ma stropeste mai ales daca este mancarea mai subtire
(mai groasa este mai greu dar reuseste si asa) . Ar trebui sa ne vedeti pe amandoua, eu am supa si cereale pe ochelari si pe fata iar covorul din jurul scaunului inalt, impreuna cu scaunul, sunt pline de papica.
Nu stiu ce sa mai fac cu ea. Daca dau pe desene animate se uita si daca ii place desenul nu mai scuipa ca e atenta, dar daca nu ii place continua si mai tare. Asta nu pentru ca nu-i esdte foame. O face de placere pura.
Va rog, daca ati trecut prin asa ceva, cum ati gestionat situatia. Ce sa incerc?
HABAR N-AM EU MA CONFRUNT CU ALTE PROBLEME.. AL MEU ARE 3 LUNI..
CUM AI SLABIT ATATA in asa putin timp?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole