forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Ce fond de ten folositi ? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1635)

ali_lumi 26 oct 2009 10:29:11

Ce fond de ten folositi ?
 
fetelor voi ce fonduri de ten folositi ? eu folosesc acelasi fond de ten de vro 4 ani incoace si as vrea sa-l schimb... :-/

ali_lumi 26 oct 2009 11:18:13

re: Ce fond de ten folositi ?
 
offfff....ce greu e sa primesti un raspuns pe aici in ziua de azi :|

schatzi 26 oct 2009 11:30:25

re: Ce fond de ten folositi ?
 
L'oreal Accord Parfait.
sunt ffff multumita de el. il fol de 6-7 luni... abia aparuse parca. ti-l recomand. am fost f multumita de el si vara.. cand in mod normal nu aplici fond de ten.
tu ce folosesti?

ali_lumi 26 oct 2009 11:53:28

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Seventeen time plus , este super si sunt ff multumita de el dar m-am plictisit de el :))

mayya 26 oct 2009 12:05:25

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 43948)
Seventeen time plus , este super si sunt ff multumita de el dar m-am plictisit de el :))

Eu folosesc Revlon color stay..mi se pare cel mai bun pentru tenul meu...il folosesc de 3 ani...:)

ali_lumi 26 oct 2009 12:11:50

re: Ce fond de ten folositi ?
 
mayya deci habar ai tu ce vroiiam sa intreb eu acu:)) cn fol revlon ?:)) ce coincidenta k tocmai la fondu asta de ten ma gandeam sa-l cumpar , nu e cumva acela la 60 de ron ? si cum e? cremos sau mai mat asa , k mie in general imi plac astea cremoase :x

mayya 26 oct 2009 12:18:02

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 43956)
mayya deci habar ai tu ce vroiiam sa intreb eu acu:)) cn fol revlon ?:)) ce coincidenta k tocmai la fondu asta de ten ma gandeam sa-l cumpar , nu e cumva acela la 60 de ron ? si cum e? cremos sau mai mat asa , k mie in general imi plac astea cremoase :x

Eu folosesc varianta pentru tenul mixt,si da este cremos ....mie imi place mult mult...am mai folosit cand nu gaseam nuanta mea alte Ft si numai rau imi faceau, imi astupau porii ca pana seara aveam 10 cosurix-(..eu am numai cuvinte de laude!

ali_lumi 26 oct 2009 12:21:20

re: Ce fond de ten folositi ?
 
multumesc pt pareri si mai astept :)

roseadria 26 oct 2009 17:08:17

re: Ce fond de ten folositi ?
 
:) Buna, eu ti-as recomanda Trully Matte de la Clarins. Sta foarte bine,de dimineata pina seara. Eu l-am testat pe tenul meu mixt si afara la 45 grade si innauntru la 19.
E chiar mat si satinat. Cel cu tenta usor bronzanta e chiar super.....

Creizilup 26 oct 2009 19:06:26

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Eu folosesc Maybelline Superstay Silky, cu acoperire garantata 16 ore. Nu stiu daca sta chiar 16 ore, insa vreo 8 sta fara sa umbli deloc la el. Cu mentiunea ca trebuie sa-ti alegi cu grija nuanta (eu prima data n-am nimerit-o bine ;)))>:D<
Acum, in alegerea fondului de ten se iau in considerare foarte multi factori (culoarea pielii, tipul de ten, ten cu /fara probleme etc) si exista mai multe tipuri de fond de ten:

Cremele colorante- sunt un hibrid intre o crema hidratanta si un fond de ten, adica in timp ce-ti calmeaza si hidrateaza pielea iti confera un pic de cover. Ele sunt ideale pentru o piele tanara sau in cazul pielii curate. Acest tip de fond de ten poate fi aplicat cu degetele.
Fond de ten lichid- acestea se potrivesc tuturor dar mai ales pielii foarte uscate. Daca ai in schimb pielea grasa cauta un fond de ten lichid oil-free.
Fond de ten crema-acestea sunt consistente şi hidratante ceea ce le face ideale pentru pielea uscată sau matura.
Fond de ten spuma( Mousse) - Din nou, acestea sunt destul de hidratante şi deci ideale pentru pielea uscata. Pentru a aplica, tamponeaza un pic de produs pe dosul palmei si apoi aplica pe piele cu un burete.
Fond de ten Compact - acestea sunt varianta All-In-One, care are si pudra in compozitie si deci ne lasa pielea mata. Vin in cutiile lor insotite de obicei de propriul aplicator.
Fond de ten Stick - este fondul de ten original datand din zilele de glorie ale Hollywood-ului, potrivit pentru doamnele cu pielea foarte patata.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:05:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO