forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Ce fond de ten folositi ? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1635)

Suzume 16 feb 2010 01:07:24

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Am folosit:
Vichy Norma Teint :-q - nu acopera deloc, in schimb compensa la mine ca este un fond de ten antiimperfectiuni desi totusi nu sunt sigura ca a contribuit la eliminarea cosurilor sau la prevenire.
Vichy LiftActiv Flexilift Teint :-q - nu mi s-a parut cu nimic special, ei spun ca ajuta la aparitia ridurilor/mascheaza ridurile..nu a facut nimic pentru liniile mele fine de langa ochi, si cand radeam se strangea in "gropite".
Revlon Custom Creations :-& - este cel care poti sa-ti modifici intensitatea culorii (mai inchisa/mai deschisa). Acopera bine insa miroase groaznic.
Revlon ColorStay :x - este unul din preferatele mele. Acopera foarte bine, are niste particule care iti fac pielea sa straluceasca. Foarte bun.

In prezent folosesc:
MaxFactor Miracle Touch Liquid Illusion :x - care este la fel ca si cel de la revlon printre preferatele mele (daca nu era, nu-l foloseam..lol). Acopera foarte foarte bine si tine destul de mult. Folosit si cu pudra din aceeasi gama tine toata ziua, fara nevoie de retusuri.

P.S: Am ten mixt, spre gras.

Liviutzza 16 feb 2010 01:13:48

re: Ce fond de ten folositi ?
 
si eu am o mare problema cu fondul de ten..ptr ca am tenul ff uscat si se exfoliaza..mai ales iarna..:(Am folosit de la Dior,si mi s-a parut ok un timp!Acum am unul de la Clarrins..care e mousse..e foarte fain..dar trebuie sa ai si un ten frumos ca sa se aseze fain!Mi-am mai luat unul de la Yves Saint Laurent care iar e fain!Si ultima achizitie saptamana trecuta de la Chanel Teint Innocence!Sunt multumita de el!:D

OitaVesela 17 feb 2010 16:27:41

re: Ce fond de ten folositi ?
 
ali_lumi, si eu folosesc tot Revlon ColorStay de vreo jumatate de an si sunt multumita. E singurul la care mi-am gasit nuanta exacta. Acopera intr-adevar si nu am facut cosuri de la el, dar m-am cam plictisit si as vrea sa il schimb :-s

A folosit cineva Toleriane?

ali_lumi 17 feb 2010 16:32:00

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Oita sa sti ca si eu tot pe acela il folosesc revlon color stay numai ca mai rar din cauza ca am gresit nuanta :))
L-am luat cu vro 2 nuante mai inchis decat tenul meu , si ma dau cu el mai mult seara :)) daca ies pe undeva sau astept pt cand oi fi mai bronzata:) Dar intradevar este foarte bun si tine mult timp pe fata:)

OitaVesela 17 feb 2010 16:33:56

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Eu cand le aleg dau cateva pe mana si pe urma ies afara la lumina naturala. Asa sunt sigura ca e ok. La lumina din magazin toate par mai deschise.

oanabobo 17 feb 2010 16:34:57

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Buna,
Eu folosesc cam de un an de zile Vicy Norma Teint si sunt super incantata de el .
Oricum alegerea fondului de ten se face in primul rand in functie de piele ....sa ne anunti ce te-ai hotarat sa cumperi :)

ali_lumi 17 feb 2010 16:40:28

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 90268)
Eu cand le aleg dau cateva pe mana si pe urma ies afara la lumina naturala. Asa sunt sigura ca e ok. La lumina din magazin toate par mai deschise.

faza e ca si eu fac asa dar o nuanta mai deschisa era prac prea deschisa:)) si mie in general imi place sa fie unpic mai inchis decat tenul meu :) dar asta e destul de inchis:)

OitaVesela 17 feb 2010 16:42:31

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Atunci poti sa o iei pe cea care ti se parea prea deschisa si sa il amesteci cu cel pe care il ai deja. Eu asa mai faceam cand nu gaseam nuanta exacta. Merge cand e acelasi tip de fond de ten.

De curiozitate, ce nuanta ti-ai luat si care era cea prea deschisa?

ali_lumi 17 feb 2010 18:13:30

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 90283)
Atunci poti sa o iei pe cea care ti se parea prea deschisa si sa il amesteci cu cel pe care il ai deja. Eu asa mai faceam cand nu gaseam nuanta exacta. Merge cand e acelasi tip de fond de ten.

De curiozitate, ce nuanta ti-ai luat si care era cea prea deschisa?

Asa mai fac uneori:)
nu mi aduc aminte care era cea deschisa dar asta are nr. 320true beige.

DrIulia2010 17 feb 2010 18:21:24

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 88472)
si eu am o mare problema cu fondul de ten..ptr ca am tenul ff uscat si se exfoliaza..mai ales iarna..:(Am folosit de la Dior,si mi s-a parut ok un timp!Acum am unul de la Clarrins..care e mousse..e foarte fain..dar trebuie sa ai si un ten frumos ca sa se aseze fain!Mi-am mai luat unul de la Yves Saint Laurent care iar e fain!Si ultima achizitie saptamana trecuta de la Chanel Teint Innocence!Sunt multumita de el!:D

Chanel Teint Innocence e perfect,ai facut o alegere buna.;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:02:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO