forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Anorexie (http://forum.slabute.ro/anorexie/)
-   -   Jurnal Mari Stanescu (http://forum.slabute.ro/anorexie/jurnal-mari-stanescu-5813.html)

Daria1983 08 aug 2010 19:34:55

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Mari...desi semanam la fizic:D eu sunt pe dos. Pap dulciuri, le ador...ma abtin pe cat pot...dar am zile cad nu ma pot abtine. Si sucuri nu beau niciodata. Cred ca nu am baut o sticla in viata mea. Serios, nu-mi plac...nici macar alea naturale facute in casa. Fructe mananc. Si eu am zile cand pap doar fructe...dar au vitamine si nu cred ca fac rau. Apa beau foarte multa...

mysterious girl 08 aug 2010 20:11:03

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Mari Stanescu (Post 281537)
Daria, vechea mea problema si cea mai grava este ca eu nu pot sa ma las de sucuri. Adica beau in loc de apa.. si din cauza asta incerc sa compensez, sa mananc cat mai putin, in unele zile doar fructe si atat. :(( Ce sa fac ca sa nu mai beau sucuri? :((
Esti o dulcica. Te pup

numai fructe intr-o zi??:-s
eu tocmai ti-am vazut pozele si esti slaba. ai vazut care e procentajul tau de grasime??? 7.7 daca nu ma insel. sincer nu stiu ce vrei sa faci, dar nu cred ca e sanatos.
tot ce ar trebui tu sa faci e sa iti modelezi corpul cu precadere zona ta cu probleme coapseleb-)
sper sa nu te superi pe mine, dar am invatat sa fim sincere unele cu altele si eu zic ca e mai bine asa.

esti frumusica foc, asa ca nu te juca cu sanatatea[*10*]
daca ai nevoie de orice sfat, noi suntem aici:-*:-*

mysterious girl 08 aug 2010 20:12:18

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
in ceea ce privesc sucurile nu prea stiu ce sfat sa-ti dau, fiindca nu mi-au placut niciodata:P
poate ar trebui sa le inlocuiesti cu un fruct:D

Mari Stanescu 09 aug 2010 21:50:44

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Meniul pentru data de 9 august 2010

CALORII INGERATE--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 0 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1311 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1311 calorii

Mari Stanescu 09 aug 2010 21:53:41

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
..........

Poofy Girl 09 aug 2010 22:00:02

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Mari Stanescu (Post 283068)
Meniul pentru data de 9 august 2010

CALORII INGERATE--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 0 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1311 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1311 calorii

Pe bune? :(
Ce s-a întâmplat? De ce eşti puncte-puncte? :(

Mari Stanescu 09 aug 2010 22:01:55

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de mysterious girl (Post 281573)
in ceea ce privesc sucurile nu prea stiu ce sfat sa-ti dau, fiindca nu mi-au placut niciodata:P
poate ar trebui sa le inlocuiesti cu un fruct:D

Da, din ce am observat in general, consum o cantitate foarte mare de carbohidrati.. trebuie sa ma axez mai mult pe proteine, si consider ca pieptul de pui de exemplu, pestele, sau salatele mi s-ar potrivi mai bine, mai ales ca eu am neglijat masa musculara..
Cat despre sucuri, incep sa le evit pe cat posibil acum, si sper sa ma dezvat in cel mai scurt timp..
Multumesc pt idee >:D<:-*

Mari Stanescu 09 aug 2010 22:05:15

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Poofy Girl (Post 283079)
Pe bune? :(
Ce s-a întâmplat? De ce eşti puncte-puncte? :(

Mi-am dat seama ca voi fetelor, majoritatea cu care am discutat aici, aveti o parere la unison ca sa spun asa despre dieta pe care o tin sau felul in care arat.. poate ca resping eu ideea asta de a nu-mi iubi corpul.. ca nu sunt perfecta, bine nimeni nu e perfect, dar vrea sa atinga perfectiunea.. si ca ma judec prea mult pe mine, iar corpul meu, prin ideile mele, sufera niste transformari..

Poofy Girl 09 aug 2010 22:08:03

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Mari Stanescu (Post 283083)
Cat despre sucuri, incep sa le evit pe cat posibil acum, si sper sa ma dezvat in cel mai scurt timp..
Multumesc pt idee >:D<:-*

M-am mai gândit (whoa, AM GÂNDIT! :D).
Ce anume te face să consumi sucuri? Ce îţi place la ele?
Dacă tu cauţi dulcele, încearcă să le înlocuieşti cu fructe zemoase şi yummy :x Carbo carbo, dar e mai bun un fruct ca e-urile acelea..
Dacă îţi plac bulele, înlocuieşte cu apă minerală şi lămâie sau apă minerală cu puţin suc de fructe, să-i dea gust de "suc" (o fi bună asocierea? aici le întreb pe celelalte fete).

Acum realizez că eu n-am mai băut demult un suc. Şi eu beam acidulate în loc de apă, chiar şi 2 sticle mari de cola pe zi... şi rar, da' rar, mă mai pocneşte câte o poftă de-asta şi-mi cumpăr o doză ică de fanta de portocale sau sprite. Nu e bine. Dar o fac rar. Nu le mai simt nevoia, de când am început să mănânc mai sănătos. Parcă mi le respinge organismul. :)

Mari Stanescu 09 aug 2010 22:09:17

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Daria1983 (Post 281552)
Mari...desi semanam la fizic:D eu sunt pe dos. Pap dulciuri, le ador...ma abtin pe cat pot...dar am zile cad nu ma pot abtine. Si sucuri nu beau niciodata. Cred ca nu am baut o sticla in viata mea. Serios, nu-mi plac...nici macar alea naturale facute in casa. Fructe mananc. Si eu am zile cand pap doar fructe...dar au vitamine si nu cred ca fac rau. Apa beau foarte multa...

Mama imi aduci in fiecare zi platouri cu prajituri, bomboane cu ciocolata, dar nu ma ating de ele, pentru ca nu simt nevoia sa gust.. mai sunt unele momente in care simt nevoia de ceva dulce, probabil imi scade glicemia, sau nu stiu exact din ce cauza, cand mai "fur" cate o bombonica, dar foarte rar se intampla.. o data la cateva luni..probabil energia mi-o iau din sucuri.. hm, o idee buna mi-a venit ca sa mai scap de mania asta cu sucurile.. sa beau pentru inceput sucuri naturale, si incet, incet sa trec pe apa plata :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:13:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO