forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-04-a-5866.html)

RaluRalu 13 aug 2010 12:17:02

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
@Symo: iti doresc o zi minunata ca tine, scumpa! >:D<:-*>:D<
@Crina: FELICITARI pentru schimbarea prefixului! :-bd =D> Multa sanatate soacrei! Sa treceti cu bine peste toate! >:D<
@Nico: pupici dulci pentru fetita mea scumpa si pentru al ei bebel adorabil :)):P:-*:-*:-*
@Angela: iar m-a luat cu ameteala cand am citit cata treaba ai facut :-o:D:-* Astazi si maine am si eu program de curatenie si de shopping :D
In rest, va doresc tuturor o zi minunata! :x Nu am reusit sa citesc tot :"> si ce am citit am citit cam pe diagonala :D dar recuperez eu in week-end ;)


angela av 13 aug 2010 12:17:08

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 288166)
Nicoleta,mai ai putin si e ora 2,e buna cate-o zi de post.Sa ai si tu o zi racoroasa ,ca azi am auzit ca va fi teroare.

Nico ,multumesc lui Dumnezeu ca pot muncii,deoarece a fost o perioada in viata mea cand nu puteam sa merg nici macar la baie pe picioarele mele si ultima perioada a fost anul trecut....stiu ca acolo sus cineva ma iubeste mult si pt.aceasta ii multumesc in fiecare zi si-l iubesc din toata inima cu tot sufletul...chiar daca uneori mai sunt si eu rautacioasa...

VentoFreddo 13 aug 2010 12:17:24

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 288178)
Ce frumos va fi la tine acolo Emy?Cum stai cu animalutele?

:))Funny ca ai intrebat..pe terasa am un robinet si langa am pus mai la umbra niste bidoane sa nu le bata soarele, sa le coaca..sunt goale, si dintr-unul tot ieseau viespi, cred ca au cuib acolo:-sDe cate ori umpleam stropitoarea ma uitam cu teama, zburau pe langa mine , stiam ca viespile pe caldura devin agresive da daca nu le-am deranjat cu nimic am scapat teafara#:-s

Alynuta 13 aug 2010 12:18:47

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 288056)
Scuze fetele ,vb la telefon de 1 ora cu fosta cumnata ,adica fosta sotie a lui fratimiu !
Nu prea se simte bine....si simtea nevoia sa vb cu mine ! Va povestesc cand o sa am starea necesara ! :-*>:D<

Fulgule ,tu esti psihologul tuturor,nu stiu cum mai ai rabdare ,imediat vine cealalta cumnata sa-ti planga pe umar sa-i gasesti alt servici.;;)

Alynuta 13 aug 2010 12:20:27

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 288184)
Nico ,multumesc lui Dumnezeu ca pot muncii,deoarece a fost o perioada in viata mea cand nu puteam sa merg nici macar la baie pe picioarele mele si ultima perioada a fost anul trecut....stiu ca acolo sus cineva ma iubeste mult si pt.aceasta ii multumesc in fiecare zi si-l iubesc din toata inima cu tot sufletul...chiar daca uneori mai sunt si eu rautacioasa...

Si eu zic la fel Angela ,ca ne iubeste acolo sus Cineva ,si are grija de noi ,chiar daca nu meritam totdeauna.Sti ce curaj imi da lucrul acesta sa trec peste toate.?

angela av 13 aug 2010 12:21:01

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 288179)
Stiu, Angele, dar nu sunt infierbantata ca am facut un dus racoros, si apa din sticla era calda asa ca am pus cuburi de ghiata..s-a facut acceptabila, nu f rece:-*

ralucuta, iubita, tu ce faci azi?>:D<>:D<

:-o:-o:-otrebuia sa suni la protectia consumatorului..ce magar..Si prost pe deasupra, ai dreptate, paguba lui nu a ta

Nu are rost Emy...rau poate face oricine....e mai mare multumirea atunci cand sti ca puteai face rau si tu nu l-ai facut....in prima sedinta o sa-l intreb fata de toti colegii de ce s-a purtat asa...iar cand sotia lui o sa ma intrebe de ce nu m-ai cumpar de la ea o sa-i spun ..pana atunci tacere...toate la timpul lor...

Alynuta 13 aug 2010 12:21:06

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 288185)
:))Funny ca ai intrebat..pe terasa am un robinet si langa am pus mai la umbra niste bidoane sa nu le bata soarele, sa le coaca..sunt goale, si dintr-unul tot ieseau viespi, cred ca au cuib acolo:-sDe cate ori umpleam stropitoarea ma uitam cu teama, zburau pe langa mine , stiam ca viespile pe caldura devin agresive da daca nu le-am deranjat cu nimic am scapat teafara#:-s

E bine sa le pace dar ai grija sa nu se inmulteasca prea tare.

RaluRalu 13 aug 2010 12:22:21

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 288179)
ralucuta, iubita, tu ce faci azi?>:D<>:D<
:-o:-o:-otrebuia sa suni la protectia consumatorului..ce magar..Si prost pe deasupra, ai dreptate, paguba lui nu a ta
Bine zis!!! :D

Buna, Emy! :x
Ce sa fac?! Acum la scarbici... Sper sa ajung mai repede acasa astazi... Adica pe la ora 17 si ma apuc de smotru :D Maine termin curatenia si merg la cumparaturi, iar duminica relaxare totala... Pictat ( sau mai bine zis DESENAT :D), citit, rasfatat ( masti, etc... poate maine merg si la un masaj dupa ce termin treaba :D) si poate dau o fuga si pe strand sa ma balacesc un pic :D
Suna bine! Sa vad si cat reusesc sa fac din ce mi-am propus :D

incognito 13 aug 2010 12:23:15

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Fetele..m-a sunat mama..ica intra clientii in magazin si se tot plang de ce cald e afara.
I-am zis ca luam taxiul..si ea ....ca de ce ca cheltui bani..i-am zis no tu fa cum vrei...daca vrei mergi cu autobuzul...si zice bine vin cu tine..:))
De nu stiu cat timp ma lupt cu ea sa poarte ceva pe cap ...dar ea nu si nu. :-s
Incapatanati mai sunt si parintii astia.
De la o varsta ar trebui sa mai asculte si de copii.;)
Eu ma pregatesc sa pap de pranz..si apoi plec spre mama.
Cum e si piata langa, o sa iau niste nectarine..ca le-am macat pe toate ..si mai stiu eu ce ..vad eu.:D
La pranz am ciorba de fasole verde si pilaf sarbesc cu rosie sau ardei capia copti.
Pup.

angela av 13 aug 2010 12:26:10

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 288187)
Si eu zic la fel Angela ,ca ne iubeste acolo sus Cineva ,si are grija de noi ,chiar daca nu meritam totdeauna.Sti ce curaj imi da lucrul acesta sa trec peste toate.?

Stiu Alynuta...daca nu credeam din tot sufletul ca El mi-e alaturi si ma va ajuta sa merg mai departe,dupa medici azi nu m-ai eram si de atunci au trecut18 ani defapt aproape19....cand le-am spus la conf.de la Tm. ca eu cred ca exista un Dumnezeu si acela ma va facve bine si nu el,mi-a spus ca sunt nebuna...aveam aproape 25 de ani si el ditamai conferentialul ,isi permitea...


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:01:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO