forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ajutati-ma-slabuta-jurnal-dienusha-974.html)

Adella 09 sep 2009 11:04:47

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 28088)
`neata!

M-am trezit bine-dispusa, cred ca pentru ca e o zi asa frumoasa, cer senin, soare etc..
Ras_cristalin multumesc de sfaturi, sa stii ca o sa le pun in aplicare.
Cand ma gandesc cata treba am imi cam trece buna-dispozitie dar sunt la pauza de cafea si profit cat mai pot.

Am mancat o piersica de dimineata, apoi urmeaza paine cu unt si ceai si apoi fac mancarea de varza dar o sa pun si piept de pui sau ton ca sa fie si ceva proteine.

O zi frumoasa fetelor!

O zi frumoasa si tie ..tu chiar ai nevoie ..si eu sper sa ma tina nervii :))o sa am treaba pe la ghisee si stii cum e la noi aici la Romanica:))rabdare multa:-s

dienusha 09 sep 2009 11:08:51

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Nu te invidiez deloc ca tre` sa umbli pe la ghisee, e ingrozitor. toate functionarele se comporta in general de parca ti-ar face un serviciu, o favoare daca vorbesc cu tine. Eu cand merg in tara trebuie sa ii reinnoiesc la tata dosarul de pensie, asta inseamna mers la doctori (pe care ii urasc pentru ca sunt aroganti si fara spaga nici nu te baga in seama), la compisia de expertiza pentru persoanele cu invaliditate, la casa de asigurari (naspa...cozi interminabile, fetze acre etc.), si in muuulte alte locuri. Asa ca, ma gandesc ca nu o sa ai o zi usoara, dar iti doresc sa iti pastrezi cat poti de mult calmul :)

meapasarica 09 sep 2009 11:20:00

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Neatza Dienusha...am vazut intamplator k ai scris k la tine sunt foarte scumpe fructele....chiar asa?:-/ cum te descurci fara? k doar sunt foarte importante pt corp

Adella 09 sep 2009 11:24:26

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 28099)
Nu te invidiez deloc ca tre` sa umbli pe la ghisee, e ingrozitor. toate functionarele se comporta in general de parca ti-ar face un serviciu, o favoare daca vorbesc cu tine. Eu cand merg in tara trebuie sa ii reinnoiesc la tata dosarul de pensie, asta inseamna mers la doctori (pe care ii urasc pentru ca sunt aroganti si fara spaga nici nu te baga in seama), la compisia de expertiza pentru persoanele cu invaliditate, la casa de asigurari (naspa...cozi interminabile, fetze acre etc.), si in muuulte alte locuri. Asa ca, ma gandesc ca nu o sa ai o zi usoara, dar iti doresc sa iti pastrezi cat poti de mult calmul :)

O sa am nevoie ;)sper sa rezist ..eu nu suport astfel de tratamente si sar in sus:))sunt mai nebuna cand vad ca sunt nedreptatita:Deu am un cont la brd si ma rup la comisioane si am decis sa-l inchid ..mi-au luat 20 lei la 500 lei ..cand la o alta banca nu mi-ar lua nimic ..plus ca voi putea cu noul card sa-mi platesc totul pe net:)

dienusha 09 sep 2009 11:28:01

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
meapasarica mananc fructa dar nu-mi permit sa mananc o saptamana doar fructe. Nu as putea rezista fara. Azi de exemplu am mancat o piersica si mai incolo o sa mananc un mar. Familia la care lucrez imi asigura mancarea asa ca daca cumpara fructe mananc, daca nu...nu-mi cumpar decat ocazional.

De exemplu, un kg de pepene galben e peste 4 euro, un pachet de 3 mere 3 euro, bananele ce sunt mai ieftine dar alea nu sunt bune in cantitati mari, 5 prune 6 euro etc., si in general nu se vand la kg ci la pachet. Ce m-a socat ieri e ca un sfert dintr-o varza, cum se vinde la magazin, care are 500 de grame, era 3.70 euro :))

meapasarica 09 sep 2009 11:32:06

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 28124)
meapasarica mananc fructa dar nu-mi permit sa mananc o saptamana doar fructe. Nu as putea rezista fara. Azi de exemplu am mancat o piersica si mai incolo o sa mananc un mar. Familia la care lucrez imi asigura mancarea asa ca daca cumpara fructe mananc, daca nu...nu-mi cumpar decat ocazional.

De exemplu, un kg de pepene galben e peste 4 euro, un pachet de 3 mere 3 euro, bananele ce sunt mai ieftine dar alea nu sunt bune in cantitati mari, 5 prune 6 euro etc., si in general nu se vand la kg ci la pachet. Ce m-a socat ieri e ca un sfert dintr-o varza, cum se vinde la magazin, care are 500 de grame, era 3.70 euro :))

Mama ce preturi la tine:-o...fantastic ce scump...pepenele la noi e sub un euro, se poate gasi si asa, daca nu cam 1,5 eur, un pachet de 2 kg de mere cam 2.5 euro, bine acuma nu ma refer la cele mai shmechere, cele ecologice bla bla, doar cele normale..varza este si aici cam scumpa, 2-3 euro pe kg

nicol30 09 sep 2009 18:39:47

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
tu nu mai zici nimic?

dienusha 09 sep 2009 19:43:52

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Ce sa mai zic mai nicol30? sunt obosita, inca nu e gata ziua de lucru, iar am mancat ca[*purcel*]. Habar nu am ce sa mai fac sa ma opresc., deja le-am incercat pe toate dar degeaba, cand ma apuca mancatu` uit de dieta, de cat imi doresc sa slabesc, de cum mi-am promis ca nu mai fac etc.

meapasarica 09 sep 2009 19:44:56

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 28523)
Ce sa mai zic mai nicol30? sunt obosita, inca nu e gata ziua de lucru, iar am mancat ca[*purcel*]. Habar nu am ce sa mai fac sa ma opresc., deja le-am incercat pe toate dar degeaba, cand ma apuca mancatu` uit de dieta, de cat imi doresc sa slabesc, de cum mi-am promis ca nu mai fac etc.

ink mai ai delucru????:-o
Mai Dienusha esti si tu om...las-o mai moale...>:D<>:D<

lalita 09 sep 2009 19:45:48

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 28523)
Ce sa mai zic mai nicol30? sunt obosita, inca nu e gata ziua de lucru, iar am mancat ca[*purcel*]. Habar nu am ce sa mai fac sa ma opresc., deja le-am incercat pe toate dar degeaba, cand ma apuca mancatu` uit de dieta, de cat imi doresc sa slabesc, de cum mi-am promis ca nu mai fac etc.

dienusha te inteleg perfect.. asa mi se intampla si mie acum:(( uit de orice si de dorinta mea..:(mi-e asa ciuda pe mine..


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:08:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO