forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ajutati-ma-slabuta-jurnal-dienusha-974.html)

dienusha 08 sep 2009 19:34:10

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
meapasarica, imi pare rau pentru tatal tau, bine ca a trecut de operatie si acum e bine; tre` sa mai ma calmez si eu ca tare agitata is si se simte la starea generala si kilograme.

Nicol30 da-mi un sut in fund :)) daca se mai strang vreo 1000 de fete sa imi dea cate un sut, mi-am rezolvat mersul de seara. poate imi pui si o pila la al` de sus sa mai opreasca ploaia; in plus, oamenii astia pentru care lucrez vin tot mai tarziu acasa, ca deh, aici sunt eu si pe cand ajung ei e intuneric si mi-e groaza sa ies pe intuneric la alergat pe langa boscheti si tufisuri. Sper ca azi vin mai repede.

dienusha 08 sep 2009 19:34:42

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Nicol30 nu am citit, ma duc la tine in jurnal sa ma pun la curent :D

nicol30 08 sep 2009 19:36:46

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 27721)
Nicol30 nu am citit, ma duc la tine in jurnal sa ma pun la curent :D

stai sa caut eu si-l pun imediat ca nu e in jurnal.....

dienusha 08 sep 2009 19:41:12

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Pai asa, ca ma gandeam si eu cum de nu am citit, ca (virgula :P) cu jurnalul sunt la zi :) nu am ratat nici o pagina :)

nicol30 08 sep 2009 19:47:11

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
daca vrei sa te distrezi citesti ce dracie am mai facut aici : Clubul Slabutelor care tin dieta cu fructe :D (http://forum.slabute.ro/images/crast.../multipage.gif 123) eu nu pot sa fiu dupa sabloane, n-am stare si mai fac asa cand si cand cate o nazbataie....

era la tine in jurnal pe data de 6.09 ca am uitat ca ti-am facut si tie trimitere....pagina 3 la sfarsit

mishutza 08 sep 2009 22:10:27

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Dienusha,imi pare rau ca ai probleme.
E normal sa fii suparata,nervoasa si mancacioasa.Nu incerca sa ignori ce simti,ai zile proaste si probleme.Plangi,urla,fii nervoasa,spargi 3 farfurii si un geam si descarca-te.Ia-ti o cafea si o tigara pe urma si scrie pe hartie ce posibilitati de rezolvare ai ,vezi ce poate fi amanat si alege calea de mijloc.Si cel mai important,nu te uita sa te treci si pe tine pe lista cu prioritati.Ca tu esti motorul.
OK,ai chef de mancat si nu te poti abtine,e naspa ca esti si legata de stat acasa,mananca morcovi macar.>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

dienusha 08 sep 2009 22:23:01

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Nicol30 parca m-am vazut pe mine :))) asa faceam eu cand eram in tara prin iulie.. =))) mancam noaptea pepene, nu puteam dormi de caldura, invatam pt licenta si mancam pepene la greu, a doua zi nu mai imitrebuia nici o mancare :)

Mishutza ai dreptate, dar tocmai asta e problema, ca nu gasesc rezolvari, cai de mijloc etc. Bun sfatul tau cu morcovii dar avand in vedere ca am pofta de varza (nu stiu cu ce ocazie ca nu imi amintesc sa mai imi fi fost vreodata in viata mea pofta de varza), maine imi fac un kg de varza scazuta si mananc din ea cand imi vine sa bag in mine orice.

Is curioasa cate calorii o avea. Ia sa incerc sa calculez o reteta

ras_cristalin 09 sep 2009 06:42:32

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
Daca nu merge cu varza si cu morcovii (in sensul ca nu e suficient de gustos), incearca si fa-ti carnita de pui sau de peste si cand mananci, ia si o felie-doua de paine. Nu uita de gustari si de sport. Si daca vrei sa mananci, mananca! Dar calculeaza-le gramajele ca sa fie caloriile macar sub 1200.
Si eu am asa o stare, Diana... imi vine sa rup frigiderul. Uneori nu ma pot abtine si ajung seara la 1400 de calorii. Asta e, am comis-o! Dupa aceea fac sport pana imi trece pofta de mancare. Nu stiu... poate o sa functioneze si la tine.
Important e sa nu iti tratezi corpul si poftele cu ura, ci sa-l pacalesti si sa-l muncesti. :)
O dimineata frumoasa sa ai, slabuto! ~o) Te pup :)

dienusha 09 sep 2009 11:01:25

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
`neata!

M-am trezit bine-dispusa, cred ca pentru ca e o zi asa frumoasa, cer senin, soare etc..
Ras_cristalin multumesc de sfaturi, sa stii ca o sa le pun in aplicare.
Cand ma gandesc cata treba am imi cam trece buna-dispozitie dar sunt la pauza de cafea si profit cat mai pot.

Am mancat o piersica de dimineata, apoi urmeaza paine cu unt si ceai si apoi fac mancarea de varza dar o sa pun si piept de pui sau ton ca sa fie si ceva proteine.

O zi frumoasa fetelor!

nicol30 09 sep 2009 11:02:37

Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"
 
si tu sa ai o zi frumoasa si cu multe bucurii!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:08:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO