forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/azi-e-prima-zi-restul-vietii-mele-jurnal-ciucik-4363.html)

Ciucik 06 iul 2010 09:10:01

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de joanna18 (Post 242218)
Bună! Ţi-am găsit jurnalul şi am trecut să te salut! Îţi ţin pumnii să reuşeşti tot ce îţi propui.>:D<

Îmi permit să-ţi dau un sfat: nu te cântări des, o dată pe săptămână e de ajuns şi e şi mai motivant. În primele trei zile şi eu eram obsedată de chestia asta şi nu se vedea nimic şi mă demotivam, dar am spus stop şi la o săptămână scăzusem 700 g :D Să vezi atunci fericire. Şi parcă toată săptămâna am fost cuminte tocmai pentru ca în ziua de cântărit să pot zâmbi:D

Fii încrezătoare în continuare, toate vom reuşi!
O zi superbă îţi doresc!>:D<

Buna, Joanna
Mersi de sfaturi...e cam greu sa nu ma cantaresc zilnic pentru ca ma macina curiozitatea (sunt femeie, na! :p). Dar o sa incerc! O fac si pe asta! Urmatoarea cantarire: lunea viitoare.
Pup si mai treci pe la mine! :)

yulyka 06 iul 2010 10:09:32

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
buna viitoare slabuta!!!iti doresc sa ajungi la greutatea dorita(incet si sigur):)...si felicitari pentru cat ai slabit...cum iti mai merge....te tii de dieta???:-*

VentoFreddo 06 iul 2010 11:23:41

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de Ciucik (Post 240547)
Yupppyyy...al doilea mesaj de incurajare...imi merge bine :p
Mersi frumos pt sustinere si te tin la curent cu evolutia. In principiu nu ar trebui sa fie greu...desi sunt convinsa ca o sa imi fie FOARTE greu :D Dar niciodata nu am fost mai hotarata ca acum, parol! :)
Deci, la treaba, fetele! Kiss-kiss

:DTe cred pe ..parol si astept nerabdatoare evolutia ta:D
Citat:

Anterior postat de Ciucik (Post 240553)
Crunch...hmm...am gugalit dupa ele si s-au trecut pe lista de "to do".
Multzam fain! :)

Cu placere..uite si aici ceva care te-ar putea ajuta:-*
http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...nute-4391.html
Citat:

Anterior postat de Ciucik (Post 240568)
No, imi face mare placere sa te intalnesc aici la o cafelutza imaginara :)
Acum...referitor la ce ai zis...nu stiu ce este mai "anormal": superficialitatea barbatilor care considera ca cele cateva kg in plus te fac mai putin "femeie", sau plinutzele care sufera atunci cand sunt respinse din cauza unui motiv atat de absurd... Am stat si am analizat lucrurile si am ajuns la concluzia ca nu se merita sa te lasi afectata de asa ceva. Acum ceva timp am vb cu un tip care parea ok pana cand mi-a marturisit ca a refuzat sa se mai vada cu cel mai bun prieten in momentul in care acesta a inceput sa se ingrase (ii strica imaginea)...mi s-a facut mila de el si in acelasi timp mi-am dat seama ca nu pot continua sa tin legatura cu genul asta de persoane.
Nu, Ank, nu trebuie sa facem asta pentru ca sa fim acceptate (oamenii destepti stiu sa nu se ghideze dupa look), ci pentru a ne accepta noi pe noi insine. Nu am fost respinsa pana acum datorita look-ului meu, dar datorita lui mi-am impus singura niste limite fara de care poate ca ar fi fost totul mai frumos.
Deci, am decis: o fac pentru mine si numai pentru mine! Pentru ca vreau, pentru ca pot, pentru ca trebuie! Kiss-kiss :)

[*76*][*76*][*117*]pentru gandirea pozitiva, sunt si eu de acord ca pt noi trebuie sa slabim in primul rand, dar cateodata vanitatea feminina poate fi "un sut in fund pentru un pas inainte", deci sa fie un ajutor in plus la cura de slabire:D
Citat:

Anterior postat de Ciucik (Post 242188)
Buna dimineata, dragelor!
Ma prezint la apel cu rezumatul zilei de ieri. Inceputul nu a fost foarte promitator pentru ca am debutat cu o cadere de calciu de toata frumusetea in timp ce faceam gimnastica de inviorare. Cu toate astea, partial am reusit ce mi-am propus: 5 mese, 1394 cal, oleaca de miscare (am renuntat la tramvai pentru cele 5 statii si a fost fain) si multa apa (cam 2300 g).
Partile rele:
- spre sfarsitul zilei am inceput sa ma simt foarte balonata, probabil din cauza apei (de obicei beau sub 1 l pe zi), ceea ce mi-a creat o stare de discomfort
- am fost un pic trista cand am vazut azi de dimineata ca sunt tot la 71.5 kg, speram pentru incurajare sa mai fi dat vreo 50 grame jos (da, stiu ca e prea devreme)
Partile bune:
- ma simt increzatoare si ma bucur ca am inceput azi..in definitiv azi este prima zi din restul vietii mele, nu? :)

rezumat, rezumat..da lipseste din el ce e mai important:ce ai papat, la ce ore, in ce cantitati:-/Poate acolo e raspunsul la balonarea ta;;)Sportul e ok, ia-o treptat pana se obisnuieste corpul, iti va zice singur cand e gata sa mareasca ritmul:)Si ideea de a renunta la tramvai e magnifica, asa mai economisesti niste banuti pe langa faptul ca te ajuta sa slabesti si tonifiezi;;)
NU fi trista, rezultatele se vor vedea curand, ajunge sa te cantaresti o data pe saptamana:-*>:D<

Ciucik 06 iul 2010 14:10:44

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 242532)
:D
rezumat, rezumat..da lipseste din el ce e mai important:ce ai papat, la ce ore, in ce cantitati:-/Poate acolo e raspunsul la balonarea ta;;)Sportul e ok, ia-o treptat pana se obisnuieste corpul, iti va zice singur cand e gata sa mareasca ritmul:)Si ideea de a renunta la tramvai e magnifica, asa mai economisesti niste banuti pe langa faptul ca te ajuta sa slabesti si tonifiezi;;)
NU fi trista, rezultatele se vor vedea curand, ajunge sa te cantaresti o data pe saptamana:-*>:D<

Hihi, gotcha! :P Nu lipsesc detaliile, am postat meniul complet. Uite varianta scurta:

D (9): ceai
G1 (11): laptik+ceva nuci
P (13): branzik+salatik din rosii, castra si masli :D
G2 (16): iaurtel
S (19): cremwursti

Balonarea cred ca vine de la apa...am baut cam mult pentru mine..nu sunt obisnuita :)
In plan pentru azi: miscare cat ieri+ceva coarda (eram tare la asta pe vremea cand eram mik :D)

Hai hai la succesuri :P !

P.S. Daca acea "vanitate feminina" promite sa ne motiveze pe toate, atunci ... LA CAT MAI MULTE SUTURI!!!!

VentoFreddo 06 iul 2010 14:15:13

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
[QUOTE=Ciucik;242750]Hihi, gotcha! :P Nu lipsesc detaliile, am postat meniul complet. Uite varianta scurta:

D (9): ceai
G1 (11): laptik+ceva nuci
P (13): branzik+salatik din rosii, castra si masli :D
G2 (16): iaurtel
S (19): cremwursti

Balonarea cred ca vine de la apa...am baut cam mult pentru mine..nu sunt obisnuita :)
In plan pentru azi: miscare cat ieri+ceva coarda (eram tare la asta pe vremea cand eram mik :D)
A, ok;)per total e bine, crenvurstii pe mine nu ma conving deloc..:-sDe ce nu-i inlocuiesti cu o felie de carne de pui fara piele sau de curcan, e mai sanatos fara toate acele adaosuri de care sunt plini crenvurstii;;)

Bafta in continuare!daca o tii tot asa sa vezi ce slabuta o sa fii in curand:-*

Ciucik 06 iul 2010 14:34:51

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Haha, am uitat sa va povestesc despre trucurile mele. Da,da, am decis sa ma pacalesc eu pe mine insami prin mici artificii menite sa ma motiveze, comme par example:
- m-am echipat cu niste pantaloni stramti (astfel de cateori trec prin dreptul unei vitrine...ceva nu e in regula si trebuie schimbat)
- o perioada intentionez sa port numai incaltari sport (asa nu mai am motive ca "vai, am tocuri si nu pot merge pe jos")
- pe parcursul programului de munca, paharul sta exact in fata mea, langa tastatura (bate la ochi cand e gol si bate la ochi daca e plin)
- mi-am setat alarma de la ceas sa ma sune pentru a nu sari peste mese si a manca la fixe :)
- mi-am facut o poza pe care am pus-o pe desktop alaturi de una mai veche (pe principiul "inainte" si "dupa" 15 kg) - ma uit, oftez, strang din dinti si chiar ajuta :D
Va mai tin la curent cu alte "artificii"de slabit.
Pup fetele!

yulyka 06 iul 2010 17:16:31

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
felicitari pentru trucuri...sunt foarte bune:-*

Ciucik 06 iul 2010 20:01:50

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 243020)
felicitari pentru trucuri...sunt foarte bune:-*

Saru' mana, sper sa mai descopar si altele ... nu imaginatia e problema mea :p
Haidi pup

Anca77yvb 06 iul 2010 20:05:06

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
eu nu am astfel de trucuri sincer ....... eu am avut o ambitie si gata .......

Ciucik 06 iul 2010 22:27:50

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 243207)
eu nu am astfel de trucuri sincer ....... eu am avut o ambitie si gata .......

Cum adica "si gata"? :) Mai ai un picutz, hai hai! :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:17:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO