forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/azi-e-prima-zi-restul-vietii-mele-jurnal-ciucik-4363.html)

Ciucik 06 iul 2010 22:45:14

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Buna seara natiune,
Ma prezint la raport cu detalii legate de cea de-a doua zi de South Beach-Faza I. Meniul este salvat si iata si observatiile...

DE RAU:
1a) Din nou am fost balonata azi...
2a) Dimineata am fost prea somnoroasa ca sa fac gimnastica...
3a) Pe seara m-a cuprins o ditai oboseala, a fost foarte greu sa fac ceva gimnastica...
4a) Am trecut pe langa covrigarie...si mirosea atat de bine...

DE BINE:
1b) ...dar mai putin ca ieri, deci chiar era de la apa (azi am baut mai putina)
2b) ...dar am recuperat seara (cu 20 de minute mai mult ca ieri)
3b) ...dar am intrat sa imi arunc ochii pe jurnalele voastre si instantaneu am prins fortza
4b) ...dar nu m-am oprit din drum si acum sunt mandra de mine
5) A fost ziua unei colege si nu m-am atins de nici o prajitura, nici un saleu, nici un pahar de suc (ceea ce pentru mine e o premiera).
Da! De data asta sunt hotarata! :) Si va multumesc pentru ca ma sustineti :)
Kiss-kiss

Anca77yvb 07 iul 2010 06:19:38

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de Ciucik (Post 243476)
Buna seara natiune,
Ma prezint la raport cu detalii legate de cea de-a doua zi de South Beach-Faza I. Meniul este salvat si iata si observatiile...

DE RAU:
1a) Din nou am fost balonata azi...
2a) Dimineata am fost prea somnoroasa ca sa fac gimnastica...
3a) Pe seara m-a cuprins o ditai oboseala, a fost foarte greu sa fac ceva gimnastica...
4a) Am trecut pe langa covrigarie...si mirosea atat de bine...

DE BINE:
1b) ...dar mai putin ca ieri, deci chiar era de la apa (azi am baut mai putina)
2b) ...dar am recuperat seara (cu 20 de minute mai mult ca ieri)
3b) ...dar am intrat sa imi arunc ochii pe jurnalele voastre si instantaneu am prins fortza
4b) ...dar nu m-am oprit din drum si acum sunt mandra de mine
5) A fost ziua unei colege si nu m-am atins de nici o prajitura, nici un saleu, nici un pahar de suc (ceea ce pentru mine e o premiera).
Da! De data asta sunt hotarata! :) Si va multumesc pentru ca ma sustineti :)
Kiss-kiss

bv, cu atata vointa vei reusi ...... bafta multa ..... mereu am spus ca inceputul e greu ca apoi vine de la sine restul devine obisnuinta ... numai sa nu te lasi ca apoi odata ce te lasi nu mai ai putere sa te apuci iar ......

Anca77yvb 07 iul 2010 06:28:41

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de Ciucik (Post 243438)
Cum adica "si gata"? :) Mai ai un picutz, hai hai! :)

daaaaaaaaaaa cateva kg ........ sper sa se duca odata , oricum de acum cam asta va fi stilul de viata ......... regim regim regim ...... si serios ca ala merita un MULTUMESC ...... nu pot nici eu sa cred ce am fost capabila sa fac , ce nu am facut pt mine am facut pt alti din orgoliu .....:))

yulyka 07 iul 2010 08:46:00

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
buna cum iti mai merge???

Ciucik 07 iul 2010 20:13:28

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 243693)
buna cum iti mai merge???

Ciao Yulika,
Imi merge bine..cu mici exceptii... Am o perioada foarte incarcata la munca si imi este greu sa respect orele de masa. In plus, in continuare ma simt foarte balonata. Maine o sa incerc sa nu mai beau apa fortat, ci numai cand imi cere organismul. Iar daca intr-adevar apa imi face rau, nu ma mai chinui... Sincer, e f nasol... Dar asta e singurul compromis. In rest, I stick to the original plan! :)

Ciucik 07 iul 2010 20:34:52

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Buna, fetele!

Raportul din seara asta nu este unul multumitor. Am avut o zi destul de grea la munca (am tinut locul pentru 2 dintre colegele mele), motiv pentru care nu am respectat ora pranzului, am sarit peste micul dejun si in momentul in care va scriu ma simt atat de obosita cum nu am fost de la sesiunea trecuta... Cu parere de rau o sa sar astazi peste gimnastica pentru ca nu ma simt in stare, dar sper sa pot recupera maine. Am completat meniul de azi, desi nu am mancat nimic spectaculos...eu in general nu sunt fan mancare gatita, iar vara ma limitez la racituri :)
Va pup si fug sa dormitez pentru ca sunt franta. :|

amy0404 07 iul 2010 20:43:33

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Buna Ciucik! :)
Felicitari pt kg pierdute!
Ambitie vad ca ai, trucurile le-ai descoperit, iar suportul il gasesti aici. Eu am devenit dependenta de acest forum. Aici imi gasesc motivarea cand imi vine sa las totul balta, mai ales acum cand am intrat in perioada de platou.
Stiu ca e naspa la incepu cu cei 2 l de apa, nu iti forta organismul din prima, lasa-l sa se adapteze. La mine a functionat, nu mai simt nicio balonare. Acum stau cu o cana de ceai langa mine continuu. Bine... asta si ca sa nu mai beau asa multa cafea.
Mult succes!!!
>:D<

Ciucik 08 iul 2010 10:48:24

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 244712)
Buna Ciucik! :)
Felicitari pt kg pierdute!
Ambitie vad ca ai, trucurile le-ai descoperit, iar suportul il gasesti aici. Eu am devenit dependenta de acest forum. Aici imi gasesc motivarea cand imi vine sa las totul balta, mai ales acum cand am intrat in perioada de platou.
Stiu ca e naspa la incepu cu cei 2 l de apa, nu iti forta organismul din prima, lasa-l sa se adapteze. La mine a functionat, nu mai simt nicio balonare. Acum stau cu o cana de ceai langa mine continuu. Bine... asta si ca sa nu mai beau asa multa cafea.
Mult succes!!!
>:D<

Mersi, Amy! :) Pentru sustinere si pentru ca mi-ai vizitat "casuta". Dar... ce e aia "faza de platou"? :"> :D

viktoria 08 iul 2010 12:37:54

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Salut ! am citit jurnalul tau ... si mi-a placut mult ce-ai scris pina acum ... mi-am facut impresia ca esti o persoana asa optimista si glumeata , care stie ce vrea si care nu renunta niciodata cind isi pune un scop ... zi am dreptate ?
Eu din pacate nu prea am cu ce ma lauda ... am incercat de-atitea ori sa slabesc ...dupa care puneam la loc ... si ma dezamageam si mai mult ... Am citit o multime de articole si aici pe forum si pe alte site-uri despre slabit sanatos... diete ...sport s.a. stiu ce treb sa maninc , cum sa maninc ... am nevoie doar de incredere in fortele proprii si nu stiu ... poate putina sustinere imi mai lipseste ... sper sa ma molipesesc si eu de optimismul tau ...si s-o iau de la inceput ...
Multa bafta la slabit si sa ne auzim de bine ! pupic .:-*

VentoFreddo 08 iul 2010 12:42:02

Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik
 
Buna Alexa draga, imi pare rau ca ai avut asa o zi incarcata la munca, o sa-ti revii tu si cu sportul si cu papatul la ore regulate:-*E important:)Eu am mare incredere ca vei reusi, pupici:-*:-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:06:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO