forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   challenge Sport (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/challenge-sport-12794.html)

lidiuta 21 mar 2022 12:08:35

Re: challenge Sport
 
Ieri 25 minute sport. Lucia, iti multumesc pentru ideea cu acest concurs. M-a ajutat enorm.
__________________
Din greşeală postasem în jurnalul Luciei. Zoe, tot e bine şi aşa!

butterfly30 22 mar 2022 08:36:30

Re: challenge Sport
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1455617)
Săptămâna asta 9 puncte in doar 3 zile de sport :(. Pe de alta parte, daca nu era concursul nu faceam mai mult de o zi..

Săptămâna 2- 0 puncte
Săptămâna 3 - 8 puncte

Aseara 30 minute bicicleta de camera :D

butterfly30 23 mar 2022 22:43:25

Re: challenge Sport
 
Astăzi 60 minute bicicleta de camera.. Am avut un curs online care s-a nimerit asa de interesant ca a zburat o ora..

lidiuta 25 mar 2022 13:48:21

Re: challenge Sport
 
Bravo, fluturaş, pentru sport! Îţi continui studiile?

lidiuta 27 mar 2022 13:35:00

Re: challenge Sport
 
Săptămâna aceasta două porții de sport. Sper să mai adaug una azi. Am și punctul din mers pe jos.

butterfly30 27 mar 2022 21:37:32

Re: challenge Sport
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1455767)
Bravo, fluturaş, pentru sport! Îţi continui studiile?

Fereasca Sfântul! Eu mi-am terminat portia de școală pe viata asta, nu vreau sa mai aud. Nu, ma tin la curent si mai particip la cursuri, unul din lucrurile bune in pandemie a fost aparitia acestor cursuri onlibe, care consuma mult mai puțin timp si sunt si mai ieftine, nemai presupunand costuri mari de locatie, etc..

Azi 40 de minute de bicicleta. Plec asa cu un avant la începutul saptamanii si pana la urma tot cu bicicleta raman.. Pe de alta parte, daca nu ar fi concursul sunt sigura ca nu as face mai mult de o zi pe săptămână, deci clar pentru mine a fost un mare ajutor!

lucia ely 28 mar 2022 10:07:55

Re: challenge Sport
 
Bravo fetelor :*
asa de vinovata ma simt eu, ca dupa ce am demarat concursul la mine a fost cu pauza. si inca nu sunt ok.
app de asta pt fetele la care e la fel de greu ca si mie, am gasit si un model un plan de 10 min zumba pe zi :)
mi-am adus aminte de inceputul meu pe slabute, cand am inceput cu 10 min de zumba pe zi.
voi va mai aduceti aminte cum a fost cand ati inceput pe slabute? ce rezultate ati avut atunci, ce regim tineati, ce sport faceati ?
ar fi fain sa impartasim ce faceam atunci si cum suntem acum, cum gandim si vedem lucrurile >:D<:x

Sabine_28 29 mar 2022 06:17:42

Re: challenge Sport
 
Neata,

Azi Billy a scos untul din mine, la min. 15 ma uitam sa vad cat mai dureaza:))

https://www.youtube.com/watch?v=GKmaZa3hiNo

Am inceput bine saptamana, si ieri si azi am facut, si saptamana trecuta de 3 ori, iar duminica am avut record personal de pasi: 20.000:-o

Lucia, o sa iti revii si tu, mai sunt si zile, saptamani rele, dar apoi iese soarele>:D<

lidiuta 29 mar 2022 12:25:36

Re: challenge Sport
 
Când am intrat la început pe slăbuţe ţineam Monti şi eram cu 10 kg mai slabă. Sport, cam acelaşi.

Sabine_28 29 mar 2022 15:03:10

Re: challenge Sport
 
Cand am intrat pe slabute(ianuarie 2010) aveam 65 de kg si ma vedeam imensa, acum visez sa am 65 de kg si sa pot si eu sa port o rochie.
Eu am cam incercat toate dietele, nici una nu cred ca mi-a scapat:))
Am inceput cu hipocalorica, apoi Scarsdale, Daneza, Disociata, South Beach, o scurta perioada Montignac.
Toate cele de mai sus m-au ajutat sa ajung la 55 de kg, cat imi doream, dar nu a durat mult minunea, si prin 2012 eram deja la 70+ de kg.
Pentru ca trebuia sa merg la o nunta ( am aflat cu o luna inainte), m-am apucat de Dukan si am slabit vreo 6 kg intr-o luna, apoi mai dadusem jos ceva, dar nu m-a tinut prea mult, ca prin 2014 eram iar la 74 de kg.
In 2015 am avut nunta(iulie), asa ca in ianuarie m-am pus pe slabit, am fost la nutritionist si mi-a dat un regim de max. 500 de calorii/zi, de ma dereglasem si imi venea ciclul de 2 ori/luna. M-am speriat si am renuntat, ca voiam copil. Am reusit apoi sa ajung pana la nunta la 63 de kg, netinand ceva foarte strict, dar scosesem paine si dulciurile din meniu, mancam mai low carb, dar mai mancam si fructe.
Dupa nunta eram deja insarcinata, in sarcina am urcat de la 63 la 87 de kgx-( Si tot de atunci m-am ales si cu Tiroida autoimuna. Mi-a fost rau in sarcina, nu suportam carnea sau mirosul de mancare, in schimb as fi mancat numai paine grau intreg cu piure. La 7 dimineata simteam ca lesin de foame, si mancam deja 2 sandvisuri...Aia a fost. La 2 saptamani dupa nastere eram la 74 de kg, si in loc sa scad 10, am tot urcat. Maxim am avut 94 de kg. Deci lipsa totala de echilibru in alimentatie, si numai asa am tinut-o. Sper ca anul asta sa fie anul meu si sa ajung unde imi doresc si sa ma mentin.
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:29:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO