forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   challenge Sport (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/challenge-sport-12794.html)

lidiuta 18 feb 2022 08:33:20

Re: challenge Sport
 
Aşa e, recunosc că mersul pe jos nu e mare brânză. :) Regulile stabilite sunt f bune.

adinico 18 feb 2022 13:59:41

Re: challenge Sport
 
imi place:x imi place cum suna! candva tineam si eu un jurnal de sport si mergeam cu fetele la plimbare in virtual cu fiecare distanta parcursa :) ce frumos era :x

pe mine m-ar bucura dar daca incepeti de spat viitoare punctajul il faceti pe luna? nu vreau sa par blonda dar.....

intreb ptr ca acum nu ma aventurez la nimic si marti plec 5 zile in concediu .....dar revin si de pe 7 taman de ziua mea :D petrec si sar direct pe bicicleta si ma bag si eu daca ma primiti asa cum oi putea ca mari exercitii nu pot face dar vreauuuu...
>:D<

lucia ely 18 feb 2022 14:52:39

Re: challenge Sport
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1455458)
imi place:x imi place cum suna! candva tineam si eu un jurnal de sport si mergeam cu fetele la plimbare in virtual cu fiecare distanta parcursa :) ce frumos era :x

pe mine m-ar bucura dar daca incepeti de spat viitoare punctajul il faceti pe luna? nu vreau sa par blonda dar.....

intreb ptr ca acum nu ma aventurez la nimic si marti plec 5 zile in concediu .....dar revin si de pe 7 taman de ziua mea :D petrec si sar direct pe bicicleta si ma bag si eu daca ma primiti asa cum oi putea ca mari exercitii nu pot face dar vreauuuu...
>:D<

fiecare face cum poate si cat poate, aici e important sa ne urnim la sport si sa ne sustinem una pe celalalta.
pe saptamana o sa fac clasamentul cred. ca sa nu pierdem punctele (si apoi la luna le adun)

lucia ely 19 feb 2022 01:00:07

Re: challenge Sport
 
Fetelor. vreti unele dintre voi sa ne facem poza inainte si sa facem si dupa? la o luna, la doua? :"> cred ca ne-ar ajuta, chiar daca le punem private, caci nu suntem multe pe forum oricum.
ce spuneti?;;):x

Q88 19 feb 2022 09:37:18

Re: challenge Sport
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1455427)
Cam asa as vedea eu regulile:
1. 3 zile /sapt cu 20min/zi- 2 pxt pt fiecare zi=6 pct
2. Pt minim 20 min suplimentar /zi +1 pct, daca luni am făcut 40 min in loc de 20, primesc 3 puncte in loc de 2
3. Fiecare zi de minim 20 minute, in plus fata de cele 3 obligatorii se punctează inca 1 punc.

Cred ca este mai corect sa punctam cel mai bine baza, adica ceea ce este obligatoriu, ca sa fim cat mai motivate sa le facem.

Sport care se puncteaza
-gimnastica medicala, stretching, yoga, etc
-bicicleta, banda, gantere, etc
-orice filmulet de sport de pe YouTube
-jogging, bicicleta in aer liber, etc

Nu ia in calcul mersul pe jos, oricat de sanatos, dar am putea eventual sa facem un bonus de 1 pct pt minim 100 minute mers pe jos săptămânal.

Va rog sa aduceti ce amendamente doriti sau sa le reformulati cum va place mai milt, eu nu am nicio problema.

Bonjour.
Ma bag si eu in concurs. Altfel, nu mai incep sportul nici la 40 de ani.
La mine mersul pe jos nu functioneaza; am ore intregi de mers pe jos in Herastrau si suncile sunt tot acolo.

Eu merg pe clasic: youtube.

Azi voi incepe cu o plimbare in Herastrau (relaxare pentru creier) si 30 min de youtube deseara.
Doar ma pregatesc pentru luni :)

lucia ely 19 feb 2022 10:07:04

Re: challenge Sport
 
Citat:

Anterior postat de Q88 (Post 1455469)
Bonjour.
Ma bag si eu in concurs. Altfel, nu mai incep sportul nici la 40 de ani.
La mine mersul pe jos nu functioneaza; am ore intregi de mers pe jos in Herastrau si suncile sunt tot acolo.

Eu merg pe clasic: youtube.

Azi voi incepe cu o plimbare in Herastrau (relaxare pentru creier) si 30 min de youtube deseara.
Doar ma pregatesc pentru luni :)

Exact asa simt si eu. Altfel nu as fi făcut eu nici în 40 de ani

Ma bucur mult pt ca vii și tu. Sa te relaxezi azi

butterfly30 19 feb 2022 15:09:08

Re: challenge Sport
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1455468)
Fetelor. vreti unele dintre voi sa ne facem poza inainte si sa facem si dupa? la o luna, la doua? :"> cred ca ne-ar ajuta, chiar daca le punem private, caci nu suntem multe pe forum oricum.
ce spuneti?;;):x

Eu una nuuuu :)):)):))

Laura 19 feb 2022 16:45:25

Re: challenge Sport
 
Bună fetelor
Intru și eu cu voi,
Eu de obicei fac merg la sala de 3/săptămâna unde fac ex cu greutăți și banda.

butterfly30 19 feb 2022 19:41:27

Re: challenge Sport
 
Lauraaaaaa >:D<>:D<

Ce fac fetele, ce faci tu, cum mai sunteți?! :x

Laura 20 feb 2022 07:05:25

Re: challenge Sport
 
Fluturaș >:D<
Fetele sunt bine, cu provocările varstei:D
Eu încerc sa fiu bine,
Profesional am evoluat și sunt într-o zona relativ mulțumitoare
Personal sunt în punctul de "curățenie" și psihic mi e greu sa fac fata provocărilor( de asta și provocarea de a ma tine de sport, știu ca e ceva vital pentru sănătate psihica)
Cu kg ma lupt în continuare, nu m am cântărit de câteva luni, după estimările mele sunt pe la 70kg,
Tu? Cum te simți? Cum sunt copii?


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:41:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO