forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

elenutza20 08 feb 2010 09:49:17

Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
de azi gata....cel mai tare m-a motivat jurnalul IANNEI, auzi, de la 96 kg la 56 kg,
si eu n-oi reusi sa dau jos 7 kg, ... certati-ma daca nu ma tin de treaba,
dieta Iannei disociata mi se pare abordabila, deci asa:

ZIUA 1 - carbohidrati (pilaf, paste sau cartofi, evident, nu prajiti), dar o tii asa toata ziua, adica daca incepi cu pilaf, mananci pilaf toata ziua,
ziua 2 - fructe (de orice fel, salate de fructe)
ziua 3 - proteine (carne fiarta, fripta, peste, oua , branza ), dar acelasi fel toata ziua, de ex daca incepi cu carne asa o tii si la cina
ziua 4 : fibre (legume, fructe , verdetruri), niste salate, parca e mai simplu, grapefrut, ca iti taie pofta de mancare

o zi pe luna numai apa plata,etc, mai poti trisa cate putin, (de ex in ziua de carbohidrati merge o patratica de ciocolata neagra sau o inghetata) -zice Ianna

mentionez ca am 3 copii mici, din care 2 gemeni, baiat si fata, 4 ani jumate ,deci nu pot sa tin regimuri de genul "ora 8 -mar, ora 10- nu stiu ce,....nu am timp..."
dimineata nu am timp sa mananc, gresesc pt ca mananc seara, ma apuca seara o foameeeeeeee.....de rup frigiderul...

azi deci am inceput cu un pilaf lesinat......
si m-am cantarit dimineata,...am 68 kg, vreau 62 kg, va tin la curent,

zozolina 08 feb 2010 10:08:17

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
buna,
Sa-ti traiasca copilasi si succes...tine-te tareee pe pozitie si eu am tot cam atatea kg de dat jos.>:D<
O zi frumoasa

elenutza20 08 feb 2010 10:14:12

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da
dar esti mai inalta decat mine si mai slaba, cred ca arati mult mai bine,
vreau si eu avatar personalizat ca al tau, nu reusesc, cum ai facut?

zozolina 08 feb 2010 10:27:39

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
pai te duci la preferinte si o sa iti apara in stanga niste chestii:D..ei arat bine am sunciiii destule ...ca nu am avut grija la sarbatori si acu trag sa scap de ele....m-am saturat....si apropo orice vrei sa stii intreaba-ma>:D<

elenutza20 08 feb 2010 10:37:32

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da, am schimbat avatarul, merci,
am vazut ca ai deja un jurnal, ma uit pe el,
vad pe avatarul tau o BAMBOLINA draguta...cati ani are?
ma incearca usor o foame, sunt la serviciu, dar am cutia cu pilaf in "traista", deocamdata am terminat cafeaua, acum beau apa,(cam 1 litru), stau cu sticla pe birou si galgai din cand in cand, la mine in Galati ninge de rupe, azi nu am dus nici copiii la gradi,
apoi ma bag in pilaf...

zozolina 08 feb 2010 11:44:40

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Cu mare placere!!!!!!! Delia o cheama si implineste 2 anisori maine;;). Si eu sunt la serviciu numa ca eu sunt la un regim impus de dr......am avut niste dureri de stomac si nu am voie o groaza de chestii care imi plac..gen salate, fructe..nimic crud:((doar fiert si gratar...nu prea multa carne..adik mai nika..la Vaslui nu ninge da e ffrig...eu cand mancam pilaf ma umflam si nu imi era foame..eu azi am mancat un iaurt acitiva simplu si urmeaza sa papa niste urda putin...si un cartof copt..:D

elenutza20 08 feb 2010 12:47:37

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
[*18*][*18*]
[*18*]
OOooo, esti de felicitat , deci, sa-ti traiasca domnisoara,sa te bucuri de ea, sa fie sanatoasa si sa aiba noroc in viata !!!!! (ca norocul e cel mai important), pare destul de voinicuta, as fi zis ca e mai mare de 2 ani, don'soara mea la 4 ani jumate are 16-17 kg, e destul de maruntica, si frate'su geaman la fel, bine ca sunt sanatosi... si isteti, au fost si mici la nastere (la 7 luni), etc...

de ce te doare stomacul, te-ai infometat cumva?

zozolina 08 feb 2010 13:11:15

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Multumesc si tie multa sanatate la copii si sa-ti traisca...Delia aare 14 kg...da e inalta are 90 cm..si mananca ff bine...cu stomacu e tb ca am avut niste crize..si tb sa iau niste pastile...cred ca am facut pe fond nervos ca nu au putut dr sa isi dea seama ce e...trece..si asta..

elenutza20 08 feb 2010 13:33:20

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
faci si sport, zozolina?
de ex sportul meu consta in faptul ca merg pe jos cam juma' de ora pe zi , (dimineata, pana la serviciu), si eventual , seara mai scot copiii la zapada, afara, in parculet, sau cu sania, a! si merg la pationoar in weekend cu Stefan (baietelul meu de 6 ani), desi imi place sa fac miscare, dar nu prea am timp,

Totusi, am citit intr-o carte a unei nutritioniste (Mihaela Bilic), o carte foarte misto , se cheama "Traiesc, deci ma abtin" (nutritionista asta merge pe principiul sa mananci orice, dar cu masura, sa nu "tai" complet painea, pt ca painea iti da satietate pe mai mult timp, de ex sa mananci la o masa o felie de paine de secara, si sa nu exagerezi cu sportul, sa-l lasi pt momentul cand organismul nu mai reactioneaza la dieta (de ex faza de "platou", cand desi tii dieta, nu mai slabesti) atunci sa vii cu ceva suplimentar, de ex. mai multa miscare, mi se pare logic,


Sa nu uitam ca fff importanta e mentinerea, nu ??

zozolina 08 feb 2010 13:53:50

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
pai de acu 3 ani am inceput cu tae bo si am slabit mult 14 kg in 4 luni parca..si apoi am ramas gravida. Dupa ce am nascut ma facut iar..dar un mult timp... si acu vreau sam a du din nou...la tae bo ma simt cel mai bine...si am un tonus ff bun si mai multa energie macar vreo 2 zile pe sapt..ma ajut ff mult la slabit...Delia e argintu viu si fac si cu ea sport adik alerg dupa ea dansam, merg pe jos pana la servciu cam 15 min de 2 ori pe zi....dar mi-am propus cand da caldura sa ma apuc sa alerg dim..ar fi supewrrrrrrr...

ianna 08 feb 2010 14:01:32

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
te cert te cert:))

deci sper ca ai citit macar jumatate din jurnal...

dieta da rezultate DACA

papi peste 1000 kcal/zi si maxim 1400kcal/zi

daca faci sport ! eu am inceput cu plimbarile in parc 1-2 ore..plimbam caruciorul zilnic! ..spoi am trecut la mers aerobic cam la 2 zile...si apoi la cardio de min 3 ori/sapt...si acum combin in functie de muschii pe care vreau sa-i lucrez mai mult pe zi sau la 2 zile

dieta trebuie tinuta cca 2/3 sapt dupa care incepi sa "trisezi" usor usor ... ca sa nu pui la loc kilogramele pierdute si sa continui sa slabesti daca nu ai ajuns la target sau sa te mentii... cand zic trisezi ma refer la genu... incepi sa pui in salata cubulete de pui la gratar sau sunca... dimineata un ou fiert tare... in ziua cu fructe adaugi salate etc... "trisatul" da la fel de multe si frumoase rezultate ca si dieta in sine,,,avand in vedere ca eu si acum pap asa si pierd din kilograme

nu tine ziua cu apa...cel putin eu n-am reusit sa o tin...asa scria in dieta dar oricat m-am straduit...in nici o zi din an nu am reusit sa o tin...mi s-a parut prea drastica...si nu ziua cu apa in sine...ci a doua zi dupa...ai tendinta de a rupe frigiderul ( si nu vrei asta):))

bea ceai verde sau orice ceai(cafea) e laxativ ptr tine..ptr ca o data trecuta la o dieta mai drastica incepi sa te constipi - eu beau si in ziua de azi fara intrerupere seara o cana

am papat zilnic seara un grepfruit...au mai fost si zile cand am sarit...dar ca regula generala...gustarea inainte de culcare a fost grepfruitul

nu mai stiu ce gust are painea, sucurile doar la ocazie, grasimile si prajelile ff fff rar si atunci mai mult gust decat sa mananc, ulei doar in salata in rest deloc, dulciuri...:D din cand in cand mai ciugulesc

si inca o chestie ... urmareste-ti organsismul si cantarul... nu orice dieta ce da rezultate la o persoana va da ac rezultate si la orice alta persoana


SA-TI TRAIASCA COPILASII MARI FRUMOSI SI VOIOSI - MULTA SANATATE SI BUCURII IN VIATA !>:D<>:D<>:D<

elenutza20 08 feb 2010 15:11:03

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
draga ianna,
am citit aproape tot jurnalul,

da-mi voie sa-ti dau un sfat (nu legat de dieta, doamne fer ! aici nu indraznesc sa vin peste tine ),
legat de bebelusi, eu am 3, un Stefan (6 ani si 3 luni) si gemenii, fata si baiat, Teodora si Mihai,
spui ca nu-ti mai trebuie bebelus, sa stii ca al doilea copil creste mult mai usor si e mult mai cuminte ca primul (probabil ca experienta acumulata de la primul isi spune cuvantul),
nu te gandi f mult pt ca e importanta si diferenta de varsta dintre ei, ca sa fie o legatura puternica si se vor juca impreuna, nu te mai freaca pe tine,

nu in ultimul rand e important faptul ca nu locuiesti in necajita Romanika, poti sa le oferi o cu totul alta perspectiva, vor avea o soarta buna,

iti dai seama ce frumos ar sta langa Edy o surioara?

ianna 08 feb 2010 15:16:56

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
stiu sunt constienta de asta... dar ne e greu si cu Edy doar ...plus ca pana nu face Edy 2 ani nu stiu daca ma bate gandu de alt copilas... nu de alta dar eu nu am ajutor din alta parte ...in afara de sotz care e la munca non-stop si mama maxim maxim 6 luni... deci nu pot tine un copil in brate in tp ce sunt cu o sarcina...mi-e teama! ...sora mea mai mare s-a grabit din cauza varstei...si a avut complicatii urate ...cu pierdere de lichid amiotic ..etc... nu vreau ac patzanii:-s...o sa vedem ..deocamdata ne tot invartim in jurul degetului daca sa ne luam casa sau nu :))de un an de zile aproape:))...probabil cand mai rezolvam din "griji" o sa vedem daca inca un pitic mai are loc in familia noastra:D

zozolina 08 feb 2010 15:28:20

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Draga ianna,
Sa stii ca si eu am o fetita de 2 ani si imi doresc al doilea copil...dar sa mai creasca putin Delia ...am zis ca 3 ani diferenta e excelent.....cred ca tie greu ca am si eu o verisoara care nu locuieste in romania...dar e bine sa fie doi copii altfel cresc si se au unul pe celalat.....

ianna 08 feb 2010 15:31:08

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
stiu...noi am fost 4 fetele la casa mamei...si deja cu una lipsa ..parca nu e la fel viata...e un gol... care nu poate fi inlocuit... dar na... mai discutam dupa un an sau 2:D...e mult prea devreme ptr mine sa ma gandesc la un al doilea...eu inca ma lup cu kilogramele de la sarcina:))

elenutza20 08 feb 2010 15:35:42

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
stiu ca e greu,
cand am ramas insarcinata cu gemenii il aveam pe Stefan (1 an), nu aveam nici un ajutor (locuiam in Constanta) si era un razgaiat....(sotul non stop la serviciu).....il caram pana la etajul 4 (pe scari) si cu 2 gemeni in burta (iti dai seama ce burta) si cu el in brate, credeam ca mor....pana la etajul 4 imi venea sa-l las pe scari, (eventual mai aveam si cumparaturi ),dar astea se uita , si ramai cu mandrete de copii ...

am deschis album si am pus poze cu ei ,

zozolina 08 feb 2010 15:57:07

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
pai de asta suntem aici sa ne ajutam...si vom reusi impreuna>:D<>:D<>:D<ma apuc si eu azi sa fac niste exercitii...am vazut ceva interesant pe site..ceva care se cheama callanetics...buneeeeeee rauuuuuuuuu

elenutza20 09 feb 2010 08:31:55

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
pentru Zozolina,
MULTI ANI TRA-IAS-CA
MULTI ANI TRA-IAS-CA
LAAAAA MUUUUULTI AAAANI !!!!!!!!!!!!!!!!!
PE CAND CHEFUL?? sa-ti vezi bebelusa mare si sanatoasa !!!
cu ce faci cinste? (azi sunt la fructe)

cum e vremea,? la Galati ninge de rupe,


Sa ma laud un pic, am rusit ieri "sa ma tin" de pilaf, aseara am degustat un pic de ciocolata neagra,(asa zice Ianna , ca in ziua de carbohidrati merge un pic de ciocolata neagra)
deci nu m-am abatut...

nu prea am baut apa, iar miscare ioc ! dimineata , mers pe jos prin nameti cam 40 min...
pup

lavinuta 09 feb 2010 09:26:48

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Hmmm:-? M-ati facut sa ma gandesc si eu la inca un pui mic, prin 2013, cand o sa aiba Ilo vreo 4 anisori, cred ca ar fi frumos;;). Oricum sotul vrea vreo 3,4,5 fete, cat mai multe:)). Deci o sa fie un 'fericit":D

elenutza20 09 feb 2010 09:42:21

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
sal, lavinutza
am pus poze cu "cei 3 iezisori" ai mei, din care cei mici sunt gemeni, (daca ai citit jurnalul), daca te uiti la poze te convingi....sa nu lasi diferenta prea mare pt ca dupa aceea iti piere cheful sa te "intorci" la pampersi, si nici copiii nu vor avea "subiecte" comune, ... ca sa nu mai spun ca din momentul cand iti propui si pana sa ramai insarcinata s-ar putea sa mai treaca ceva timp...

sa vezi ce fain e cand se joaca intre ei, si ce "conversatie" au...pacat ca uneori sunt atat de obosita ca nu am timp sa ma amuz de "discutiile"lor...

lavinuta 09 feb 2010 09:49:23

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Momentan nu pot, pt ca am nascut prin cezariana si nici nu ma simt in stare prea curand sa o iau de la capat, si daca e fetita prea mica imi este teama sa nu fie geloasa sau sa ii faca ceva bebelusului...Dar peste vreo 3 ani e numai bine:)

lavinuta 09 feb 2010 09:50:22

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Ti-am vazut puiutii, sunt niste dragalasi:-* cred ca fetita e o rasfatata>:D<Sa-ti traiasca!

elenutza20 09 feb 2010 11:46:28

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
DA, am citit in jurnalul tau ca bebitza e f mica, nu e cazul acum, sa-ti creasca mare si sanatoasa !!

cat despre a-i face ceva rau bebelusului, nu cred, doar incidente minore, cati fratiori sunt in lumea asta , daca si-ar face rau unii altora iti dai seama ce-ar fi....

geloasa va fi putin, la inceput, apoi ii va trece cand va vedea ca se poate juca cu fratele(sora) ei, si-atunci sa te tii, incaierari, certuri, imbratisari, impacari....etc...si de la capat

ce mananci azi?

lavinuta 09 feb 2010 11:58:40

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
ce mananci azi?[/QUOTE]
:D Buna intrebare...am trecut in meniul meu, dar am schimbat putin, sper sa il respect cat de cat pana diseara...pana acum am mancat: cereale cu lapte, grapefruit, o ciocolatica bounty:">, si cativa biscuiti:">:">:">...o sa continui cu supa de legume si salata de vinete si morcovi cu telina, dar cu maioneza(facuta in casa):">:">:"> si poate salata de kiwi si mandarine...sper sa il respect, ca suna binisor:D

elenutza20 09 feb 2010 13:07:16

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
alaptezi?
parca asa am vazut,
atunci supe, ciorbe, merg de minune,
si pentru hidratarea ta, si pentru lapte

lavinuta 09 feb 2010 13:11:38

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Daaa, supele m-au ajutat foaaarte mult si apa;)

elenutza20 09 feb 2010 14:07:18

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
si e cuminte bebitza?
al meu primul a fost ffffff rau, numai in brate, cum il lasam jos parca-l puneam pe foc, plangea si in carut la plimbare, alergam de nebuna cu carutul pe strada, eram intr-o depresie..... si fara nici un ajutor, locuiam in Constanta unde nu aveam nici parinti, nici socri....am crezut ca mor, sotul cu serviciu non stop, si eu cu mofturosu'...si l-am alaptat aproape 1 an.; si pe gemeni tot cam 1 an, doar ca nu am slabit pt ca la gemeni deja ne mutasem in Galati, unde erau parintii mei iar maica-mea ma indopa cu prajituri , "sa fie laptele dulce", asa ca nu slabisem deloc desi alaptam...

elenutza20 09 feb 2010 14:50:44

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
azi e zi de fructe....
ce naspa mi se pare.... fructe, fructe...parca ma ia cu ameteli,
daca trec ziua de azi , maine carne, barem e ceva mai consistent,
nu ma cantaresc decat dupa cele 4 zile de disociat...

astept conversatie...

ianna 09 feb 2010 14:55:53

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
fa-ti salata de fructe ...poti pune si cateva lingurite de vin rosu in loc de frisca:))...data viitoare sa te uiti pe forum la salate de fructe...eu ziua asta o iubesc:D

si sa nu uiti de 2L de apa

elenutza20 10 feb 2010 09:09:17

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
bine c am reusit sa trec ziua de ieri, cu fructe
mi s-a parut ffff greu, pe seara imi era rau, lipsa de energie, stomacul pe dos si eu gal, gal, la sticla cu apa, asta er fi partea buna, de foame am baut apa, apoi o cafea amara decofeinizata, parca aveam si insomii de foame,

in fine,a trecut

azi e zi de CARNE, suna bine, mi-am facut niste piept de pui inabusit...cu zeama de lamaie,

mai fetelor, ma inchin voua, care mai faceti si sport, bine ca gasiti energie , eu dupa ziua de fructe abia ma tin pe picioare, de unde sa mai fac si sport,

pup, astept conversatie...

lavinuta 10 feb 2010 09:14:20

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
'Neataaa!!! Te-ai trezit cu foame? Azi te resfeti cu carnita de pui? Bunutz;;)

elenutza20 10 feb 2010 10:00:00

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
salut, lavinuta,
de dimineata nu mi-e foame,
de cand ma stiu pana pe la ora 11 ma tin cu cafea (am galgait si 1/2 l apa), probabil ca asta e si marea mea greseala ca nu mananc dimineata si mi-e foame seara...

acum te tin de vorba,
ce am facut pana la ora asta

sunt treaza de pe la 4, cred ca de foame,
la ora 6 am trezit copiii (3 buc) sa-i ducem la gradinita, deci imbracat, dresuri, fasuri, gandeste-te cu ce-i schimbi acolo pt ca in gradinita e fff cald,
deci repet: imbracat pusca 3 copii, le fac lapte cu nesquick, ne imbracam toti 5 (adica eu, sotul si kinderii) si plecam ca bezmeticii, care mai de acre mai grabit, dezgheata masina, etc..

ajungem la gradinita, din nou schimbat, dresuri, incaltari...ma trec toate apele, sotul bombane ca el intarzie la serviciu, ca abia ne miscam,

ma lasa undeva , cobor din masina ca vreau sa merg pe jos, merg prin nameti cam 40 minute pana la serviciu,

acuma ziceti voi, dragelor, cand sa mai mananc dimineata??

nu mai pomenesc de mofturile lor gen "azi n-am chef de gradinita" "azi vreau o rochitza roz ", cand eu scososem colanti galbeni, multe, multe, si uite-asa, cu nervii prastie,... parca mai odihnitor e la serviciu...

si totusi sunt adorabili, sanatosi sa fie, stiti si voi , mamicilor, ca cel mai naspa e cand se imbolnavesc si atunci ma rog la D-ZEU " fie cat de obraznici or fi, numai sa se faca sanatosi"
sunt sigura ca stiti despre ce vorbesc

va pup,

lavinuta 10 feb 2010 10:14:41

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
[*128*]m-ai facut sa rad:)) de abia a inceput ziua si tu esti deja epuizata!

Sa ai o zi buuuuuna>:D<


Uita-te la profil, pt ca ti-am cerut prietenia, poti sa dai accepta sau respinge:D

kami 10 feb 2010 10:39:32

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Buna elenutza, si eu tot 3 am:D, kinderi , dar de varste mult mai diferite. I-mi imaginez ca acum e mult mai greu, dar cum spui si tu merita >:D<

kami 10 feb 2010 10:41:46

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Cat au ai tai , cei mici? Al meu Paul , mijlociul are 4 ani si 8 luni. Ai tai tot cam asa?:)

elenutza20 10 feb 2010 11:04:47

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
draga kami,
gemenii da, sunt cam de-o seama cu Paul, nascuti pe 28 iulie, deci au 4 ani si 7 luni (am facut un album cu ei, poti sa-i vezi in "albume"), iar Stefan are 6 ani si 2 luni...deci un an jumate intre ei,

in sfarsit , ma bucur mult sa cunosc pe cineva care are tot 3 copii, ca uneori se uita lumea la mine, parca as fi extraterestra.....adica inconstienta , la vremurile astea 3 copii, ce sa fac, eu am mai vrut 1 copil (fata, neaparat) si "mi-au iesit" gemeni,

nu-i bai, ca sunt superbi, nici nu-mi imaginez viata fara vreounul din ei,

hai ca te caut, ai pus poze, ceva ??

sa nu-mi spui ca ai numai baieti, stai sa caut , pup

elenutza20 10 feb 2010 11:40:20

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
draga lavinuta,
stai sa vad cum e cu prietenia,
ca iti dau accept, dar sa vad daca sunt in stare, ca sunt de cateva zile pe aici

eu povestesc despre kinderi ca un amuzament, nu ca o campanie contraceptiva, doamne fereste !

eu am fost singura la parinti si am suferit pe chestia asta, ma bucur mult de forfota din casa, asta mi-am dorit de cand ma stiu, cred ca D-zeu de asta mi-a dat gemeni !

:))fiica-mea imi spune intr-o seara
"Mama, eu stiu de ce-ai nascut tu 2 copii odata !"
" De ce , fata?"
"De.....BUCURIE !!!!!"" (!?!?!)

( comentariu : cand am aflat ca am gemeni, eram gravida in 2 luni, era sa mor, noroc ca eram intinsa pe masa cu echograful)....deci eram "bucuroasa" tare ?!?!!!!

lavinuta 10 feb 2010 12:25:29

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
:))Eu, din necunostinta de cauza mi-am dorit gemeni, dar acum cand am vazut ca nu e floare la ureche, ma multumesc cu fetita, care e o cumintica:-* Mai am doua surori, cea mare 26, 25 urmatoarea si eu 24ani, si stiu cum e sa fie forfota prin casa, dar si paruiala:D, eram sa rele, dar acum cand ne vedem rar, ne iubim asa mult:D

kami 10 feb 2010 12:44:31

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
>:D<M -ai gasit? Am o fetita si doi baietoi:D. Si la noi toata lumea s-a uitat ca la felu 5 mai ales ca eu am ramas insarcinata "in plina criza financiara" , ne si amuzam cu sotul cand mai anuntam pe cate cineva de ce reactii aveau. Acum suntem cei mai grozavi printre prietenii nostrii , care mai toti au cate un singur copil. Si eu binenteles sunt o mama eroina;;), sper sa nu-mi pierd toate prietenele la cat ma dau de exemplu barbatii lor cand o iau ele razna:-o

kami 10 feb 2010 13:01:46

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Da. m-ai gasit. Sa-ti raspund: fetita e cea mai mare o cheama Demi( Demetria) si are 13 ani, eu 33 ea 13, fa un calcul si vezi;) Sa nu te tin in suspans da, eram studenta in anul 3 cand am nascut-o. Si pentru ca aveam de terminat o facultate , cautat slujba, facut cariera , planuri diverse......etc Paul s-a nascut dupa 8 ani si, Atunci l-am programat mental si pe Casian:">( adica in capul meu) toata sarcina mi s-a parut minunata, mai vroiam, plus ca ma gandeam ca daca vor fi 2 baietoi cate chestii vor face ei impreuna..... si alte vise ce mai aveam eu pe atunci. Am si anuntat pe toata lumea ca vine si al treilea inainte sa-l nasc pe al doilea:-o.Intre timp am nascut cu cezariana, trebuiau sa treaca 2 ani, ne-am apucat de construit casa si trebuia terminata, in total au trecut v reo 3 ani jumate. Surpriza , la 2 luni dupa ce ne-am mutat ne-am pus pe treaba:"> si intr-o luna aveam deja " produsul finit".
Banda de care tot vorbesc e intradevar o banda de alergat, se si plieaza dar noi o tinem in birou si avem suficient spatiu asa ca nu o pliem. Iar cu dieta nu va fi severa, dar chestia cu prajiturile facute de mami care fac laptele dulce a fost si la mine cu completarea ca mi-am descoperit si eu " talentul" de cofetar- patiser si am plusat de nu apucau ai mei sa manace cat faceam asa ca ii ajutam considerabil#:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:05:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO