forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

lavinuta 09 feb 2010 09:49:23

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Momentan nu pot, pt ca am nascut prin cezariana si nici nu ma simt in stare prea curand sa o iau de la capat, si daca e fetita prea mica imi este teama sa nu fie geloasa sau sa ii faca ceva bebelusului...Dar peste vreo 3 ani e numai bine:)

lavinuta 09 feb 2010 09:50:22

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Ti-am vazut puiutii, sunt niste dragalasi:-* cred ca fetita e o rasfatata>:D<Sa-ti traiasca!

elenutza20 09 feb 2010 11:46:28

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
DA, am citit in jurnalul tau ca bebitza e f mica, nu e cazul acum, sa-ti creasca mare si sanatoasa !!

cat despre a-i face ceva rau bebelusului, nu cred, doar incidente minore, cati fratiori sunt in lumea asta , daca si-ar face rau unii altora iti dai seama ce-ar fi....

geloasa va fi putin, la inceput, apoi ii va trece cand va vedea ca se poate juca cu fratele(sora) ei, si-atunci sa te tii, incaierari, certuri, imbratisari, impacari....etc...si de la capat

ce mananci azi?

lavinuta 09 feb 2010 11:58:40

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
ce mananci azi?[/QUOTE]
:D Buna intrebare...am trecut in meniul meu, dar am schimbat putin, sper sa il respect cat de cat pana diseara...pana acum am mancat: cereale cu lapte, grapefruit, o ciocolatica bounty:">, si cativa biscuiti:">:">:">...o sa continui cu supa de legume si salata de vinete si morcovi cu telina, dar cu maioneza(facuta in casa):">:">:"> si poate salata de kiwi si mandarine...sper sa il respect, ca suna binisor:D

elenutza20 09 feb 2010 13:07:16

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
alaptezi?
parca asa am vazut,
atunci supe, ciorbe, merg de minune,
si pentru hidratarea ta, si pentru lapte

lavinuta 09 feb 2010 13:11:38

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Daaa, supele m-au ajutat foaaarte mult si apa;)

elenutza20 09 feb 2010 14:07:18

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
si e cuminte bebitza?
al meu primul a fost ffffff rau, numai in brate, cum il lasam jos parca-l puneam pe foc, plangea si in carut la plimbare, alergam de nebuna cu carutul pe strada, eram intr-o depresie..... si fara nici un ajutor, locuiam in Constanta unde nu aveam nici parinti, nici socri....am crezut ca mor, sotul cu serviciu non stop, si eu cu mofturosu'...si l-am alaptat aproape 1 an.; si pe gemeni tot cam 1 an, doar ca nu am slabit pt ca la gemeni deja ne mutasem in Galati, unde erau parintii mei iar maica-mea ma indopa cu prajituri , "sa fie laptele dulce", asa ca nu slabisem deloc desi alaptam...

elenutza20 09 feb 2010 14:50:44

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
azi e zi de fructe....
ce naspa mi se pare.... fructe, fructe...parca ma ia cu ameteli,
daca trec ziua de azi , maine carne, barem e ceva mai consistent,
nu ma cantaresc decat dupa cele 4 zile de disociat...

astept conversatie...

ianna 09 feb 2010 14:55:53

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
fa-ti salata de fructe ...poti pune si cateva lingurite de vin rosu in loc de frisca:))...data viitoare sa te uiti pe forum la salate de fructe...eu ziua asta o iubesc:D

si sa nu uiti de 2L de apa

elenutza20 10 feb 2010 09:09:17

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
bine c am reusit sa trec ziua de ieri, cu fructe
mi s-a parut ffff greu, pe seara imi era rau, lipsa de energie, stomacul pe dos si eu gal, gal, la sticla cu apa, asta er fi partea buna, de foame am baut apa, apoi o cafea amara decofeinizata, parca aveam si insomii de foame,

in fine,a trecut

azi e zi de CARNE, suna bine, mi-am facut niste piept de pui inabusit...cu zeama de lamaie,

mai fetelor, ma inchin voua, care mai faceti si sport, bine ca gasiti energie , eu dupa ziua de fructe abia ma tin pe picioare, de unde sa mai fac si sport,

pup, astept conversatie...


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:02:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO