forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

ianna 03 mar 2010 15:03:49

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
felicitari pentru gramele pierdute ...:D:x ...deci se poate:x

ma bucur ptr tine>:D<

elenutza20 04 mar 2010 08:28:26

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
MERCI,
am fost aseara la chef, am "ciugulit" doar, ca mancasem acasa si mai ales citisem ieri prin junalul iannei cat de rau i-a fost ca a amestecat sau a mancat putin mai mult ca de obicei,

ieri am mancat asa:

ora 11.30- 2 covrigi cu lapte batut, la serviciu

ora 17.30 - niste fasole, am mancat acasa, normal, apoi am fost la o aniversare unde am mai gustat cate ceva

peste 1 zi , doua ma cantaresc din nou

ce ma enerveaza e ca am auzit ca saptamana viitoare se inchide patinoarul (la noi in Galati e patinoar artificial si cand incepe sa se incalzeasca iil inchide pt ca sunt costuri prea mari pt intretinut gheata), dar ceva role vedem noi..

pup, zi buna !!!

maryg 04 mar 2010 19:19:23

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
:) In ritmul asta cu siguranta ai sa dai jos kg ;;) .Si rezisti numai cu atat :-o?

elenutza20 05 mar 2010 09:01:07

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
neata, fetelor,
la noi a revenit iarna (nici nu stiu daca a plecat), dar ninge, ploua, e o vreme....

daca ma vedeati azi dimineata....am si serbari azi pt "ziua mamei" , am 2 serbari in acelasi timp (de la ora 16) deci eram prin ploaie cu umerasele cu camasi, rochita, etc....nici nu stiu cum sa ma impart sa le fac poze, am chemat-o pe maica-mea , ea va merge la serbare la gemeni, eu la grupa pregatitoare la cel mare, ne vor da poze (va mai amintiti pozele de 8 Martie cu "capul in ghiocel" de pe vremea noastra??????

va pup

elenutza20 08 mar 2010 09:14:35

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
"perlele" copiilor :

dupa serbarea de 8 Martie stateau toti in semicerc si la un moment dat au intrat 2 mamici cu cadourile pentru educatoare si flori, la care copiii au exclamat " ... AAAAA !!! VINE MOSUL !!!!!" (!?!?!),

Dragutii de ei,

ianna 08 mar 2010 13:44:13

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 110643)
"perlele" copiilor :

dupa serbarea de 8 Martie stateau toti in semicerc si la un moment dat au intrat 2 mamici cu cadourile pentru educatoare si flori, la care copiii au exclamat " ... AAAAA !!! VINE MOSUL !!!!!" (!?!?!),

Dragutii de ei,

:)):)):))ce tare

lavinuta 08 mar 2010 14:45:54

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 110643)
"perlele" copiilor :

dupa serbarea de 8 Martie stateau toti in semicerc si la un moment dat au intrat 2 mamici cu cadourile pentru educatoare si flori, la care copiii au exclamat " ... AAAAA !!! VINE MOSUL !!!!!" (!?!?!),

Dragutii de ei,

:)):))Of, of, of saracutii, credeau ca sunt pt ei cadourile:))

elenutza20 08 mar 2010 15:40:22

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da, dragelor, Ianna si Lavinutza
ca voi aveti bebelusi,

dar o sa vedeti, cand or fi la gradinita, ca nimic nu te impresioneaza mai tare decat poeziile lor cu "mama",

recunosc ca eram ffff emotionata, am si plans un pic, si parca am uitat cat m-am chinuit, cat am stat prin spitale cu ei, cate nopti nedormite, etc...

sa fim fericite ca ne-a binecuvantat d-zeu cu prunci,
asta nu se poate descrie in cuvinte, numai mamele inteleg,
va pup

maryg 08 mar 2010 18:38:03

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 110643)
"perlele" copiilor :

dupa serbarea de 8 Martie stateau toti in semicerc si la un moment dat au intrat 2 mamici cu cadourile pentru educatoare si flori, la care copiii au exclamat " ... AAAAA !!! VINE MOSUL !!!!!" (!?!?!),

Dragutii de ei,

:)):)):)) super faza,saracutii au crezut ca vine mosul :-*........acolo unde sunt cadouri la gramada cu siguranta e si mosul :).

maryg 08 mar 2010 18:38:58

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
http://felicitari.acasa.ro/images/fe...481_mamica.jpg

elenutza20 09 mar 2010 14:27:48

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
merci, Maryg

am vazut eu niste copii superbi la tine in album

fetelor, sa revenim "on topic", sunt o mare nesimtita,
sambata cantarul imi arata 65 kg, deci slabisem inca 1 kg ; va dati seama [*70*][*103*] si ma pregateam sa mut tickerul si sa strig : AM MAI SLABIT 1 KG!!!!,


si ce credeti, m-am nesimtit de 8 Martie :o):o), am mancat mici [*13*][*60*][*60*]la serviciu (a facut sefa cinste) si, na si eu, si ...colac peste pupaza, am primit si un tort, dar nu prea am mancat din el, au mancat copiii, oricum de 2 zile mananc in nesimtire....

a....si azi cu mucenici (cu miere si nuca, bomba calorica !!!)

deci....certati-ma rau...

daca o tineam pe calea cea buna, azi trebuia sa fiu sub 65 kg,

deci.......CERTATI-MA rau !!!!!!

elenutza20 11 mar 2010 09:51:30

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
neata!
azi am facut un pas in directia cea buna, mi-am adus la serviciu un filtru de cafea (pt ca nu aveam) si am sa ma apuc sa-mi fac cate un ceai,

"perle" de copii:

azi dimineata fata mea (4 ani) ne-a surprins ca ne sarutam (eu cu tat'su) si a zis "De ce va sarutati ca sunteti scarbosi, doar nu sunteti....mire si mireasa !?!?)"

deci, apropos de filtru de cafea, haideti la un ceai verde !!!!!

pup, maine ma cantaresc,


lavinuta 11 mar 2010 14:45:57

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 110643)
"perlele" copiilor :

dupa serbarea de 8 Martie stateau toti in semicerc si la un moment dat au intrat 2 mamici cu cadourile pentru educatoare si flori, la care copiii au exclamat " ... AAAAA !!! VINE MOSUL !!!!!" (!?!?!),

Dragutii de ei,



Poate au vazut zapada de afara si au crezut ca e Craciunul:))

elenutza20 11 mar 2010 14:50:59

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da, lavi,
la noi si azi ninge de rupe, ai putea sa crezi ca vine mosul....offfff.....parca nu se mai termina iarna asta....

elenutza20 11 mar 2010 15:07:27

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 114093)
neata!
azi am facut un pas in directia cea buna, mi-am adus la serviciu un filtru de cafea (pt ca nu aveam) si am sa ma apuc sa-mi fac cate un ceai,

"perle" de copii:

azi dimineata fata mea (4 ani) ne-a surprins ca ne sarutam (eu cu tat'su) si a zis "De ce va sarutati ca sunteti scarbosi, doar nu sunteti....mire si mireasa !?!?)"

deci, apropos de filtru de cafea, haideti la un ceai verde !!!!!

pup, maine ma cantaresc,

nu ne sarutam , ne pupam, mai bine zis

ianna 11 mar 2010 15:13:24

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
felicitari de kg pierdut !... hai ca nu mai ai mult:D>:D< bravo !

elenutza20 12 mar 2010 11:36:25

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
buna, fetelor


sunt ffffffff fericita , azi dimineata m-am cantarit [*14*], am 64.5 KG....., deci nu m-a "taxat" prea tare cantarul, desi eu aveam senzatia ca am mancat naspa[*31*][*hot-dog*][*pranz*],

chestia e ca am mancat putin....cantitativ, desi prost ....calitativ, adica o feliuta tort, un pahar bere.....

super, tre' sa am grija in weekend, ca e frigiderul "aproape", ca in timpul saptamanii sunt la serviciu, deci nu prea am tentatii,

maryg 12 mar 2010 14:34:21

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Felicitari!!!!
[*76*][*76*][*76*][*66*][*66*][*66*][*dansand*][*dansand*][*dansand*]Pt.tine ......[*57*].

elenutza20 13 mar 2010 19:06:10

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da,
ghiciti unde am fost eu azi, ca in fiecare sambata........LA PATINOAR cu copilul

of, si sunt atat de obosita....am venit pe la ora 15.00 de la patinoar si am dormit vreo 3 ore,

o fi astenia??? simt ca sunt ffff obosita, dorm prost.. dr azi sunt fericita, din cei trei 3 copii am doar pe cel mare (6 ani), gemenii sunt la maica-mea...

maryg 13 mar 2010 19:21:51

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 116901)
da,
ghiciti unde am fost eu azi, ca in fiecare sambata........LA PATINOAR cu copilul

of, si sunt atat de obosita....am venit pe la ora 15.00 de la patinoar si am dormit vreo 3 ore,

o fi astenia??? simt ca sunt ffff obosita, dorm prost.. dr azi sunt fericita, din cei trei 3 copii am doar pe cel mare (6 ani), gemenii sunt la maica-mea...

Super,ti-ai facut sportul pe ziua de azi !Eu acum ma duc :).
Apropo ,cum e sa ai un singur copil?..:D!

elenutza20 13 mar 2010 19:23:31

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
"perla" lui Stefan

dupa ce m-am enervat rau vazand pe internet declaratiile de avere ale conducerii institutiei in care lucrez (institutite publica) si diferentele ENORME intre salariile conducerii si a restului de salariati si bombaneam la greu, Stefan zice plangacios:

"Gabi (adica eu) e saraca....si tampitu' de Boc n-o sa-i dea pensie.....aaaaaa (adica plange)....."

Nota : la noi in casa pana si copiii il injura pe Boc...

va pup, pa

elenutza20 13 mar 2010 19:26:58

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
ce sport faci, maryg ? adica in casa...zi si mie...cred ca mi-ar placea o banda de alergare,

si gimnastica am sa fac, dimineata(inainte sa se trezeasca familionul), adica pe la 5.30 un sfert de ora cu geamul deschis, sa simt aer...

elenutza20 13 mar 2010 19:32:09

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
a, pai tu, Maryg, mai ai 1 kg,

ai ajuns la tinta, la 1.70m si 66 kg esti super !

asa, ce sa mai zic, cu un copil e simplu rau, parca e casa goala, sunt obisnuita cu zumzetul ala tonic, stii tu foarte bine ce zumzet ...
te pup, mai intru maine, ma duc sa pun ceva de mancare si sa fac o salata de fructe...

maryg 14 mar 2010 17:29:01

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 116923)
a, pai tu, Maryg, mai ai 1 kg,

ai ajuns la tinta, la 1.70m si 66 kg esti super !

asa, ce sa mai zic, cu un copil e simplu rau, parca e casa goala, sunt obisnuita cu zumzetul ala tonic, stii tu foarte bine ce zumzet ...
te pup, mai intru maine, ma duc sa pun ceva de mancare si sa fac o salata de fructe...

Pai nici tu nu mai ai mult ...2.5 kg.Asa ca esti pe aproape.Foarte important este sa ne mentinem.Mai vorbim ..noi ! Hai ca m-am ambitionat acum ......dar pe termen lung!?!
:)) Cunosc zumzetul foarte bine.Si la mine cand nu sunt copiii sau o parte din ei este foarte pustiu......parca nu e normal sa fie asa :).

maryg 14 mar 2010 17:33:15

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Din cate am inteles ai vazut pozele celor mici:).Mi-ai dat "accept"la cerere?Nu te-am regasit in lista de prieteni si ma gandeam cum e posibil:-/?Aceasta intrebare ti-am adresat-o si la "mesaje ":-/.

elenutza20 15 mar 2010 07:41:08

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
NEATA,
ar trebui sa mut tickerul la 64 kg , dar mai verific si maine, sa nu mint, ca n-am interes sa mint

draga maryg,
stai sa vad cum e cu prietenia, asa o fi, cum zici tu,

da, m-am uitat in albumul tau, o fetita si un baiat superbi, si mai marisori ca ai mei, mai ales poza in care sunt "majorete" e super

te pup, o saptamana buna sa ai !!!!!:-*:-*

lavinuta 15 mar 2010 07:44:28

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Neata, elenutaaa>:D<Hai la un bol cu cereale cu lapte:D

Credeam ca numai eu "bantui" pe la ora asta...am o zapacita ce imi da trezirea de la 6:D(ea mai poate sa adoarma, eu nu:()
Sa ai o zi buna, si o saptamana plina de sute de grame in minus:)

elenutza20 15 mar 2010 10:22:16

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
merci, lavi
si ai mei se trezesc la 6.00-6.30 de cand ii stiu, indiferent ca e vacanta, vara , iarna,

sa stii ca si eu apreciez lapte (iaurt) cu cereale, ma tine satula, si am citit ca e f bine sa mananci ceva carbohidrati (adica o felie paine, careale) pt ca se digera lent si te simti satula mai mult timp...

deci da, accept invitatia de "lapte cu cereale"

ce face BEBITZA, ati inceput sa iesiti ? , sa stii ca vremea asta e f inselatoare , ai mei toti 3 sunt putin "trohniti" si toata iarna n-au avut nimic, asa se imbolnavesc copiii, mai degraba la tranzitie....

sa avem o sapt "calda", sa mai scoatem copiii din casa, ca s-au zapacit , saracutii, toata iarna in casa !

maryg 15 mar 2010 10:53:33

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Fetelor si bebelina mea se trezeste pe la 6-7 dimineata :( si cere "pte...pte"adica lapte ....asa ca micutii nostri de da trezirea :D...nu de alta dar avem multe de facut ;).

elenutza20 15 mar 2010 10:58:59

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
fetelor,
ia sa va intreb eu ceva ca tot am un pic de timp : la ce "trucuri" de frumusete apelati? iata ca ma "apuca " asa o depresie pt ca sambata implinesc 35 de ani, deci cred ca trebuie sa fiu mult mai atenta cum ma ingrijesc, etc...

nici timp nu prea am, dar atat cat pot procedez asa :

cam o data pe sapt apelez la o exfoliere corporala in cada, cu zat de cafea, ma "frec" pe tot corpul (mai ales decolteu , gat si brate, care sunt la vedere vara)

cam la 2.3 zile imi hidratez tenul cu o crema buna (Vichy sau Avene) adica ma "ung" pe fata si pe gat si imediat ma sprayez cu apa termala , acceasi gama cu crema (pt ca si Vichy si Avene au in gama lor si apa termala spray), si o "tin " asa cam juma de ora, adica ba ma sprayez, ba ma ung cu crema, asa am citit , ca tenul se hidrateaza mai bine in prezenta apei, si sa stiti ca am ten frumos, nu am riduri

si incerc sa ma controlez sa nu ma incrunt iar vara port negresit ochelari de soare, sa nu fac riduri la ochi
si , evident, ma demachiez cu atentie seara,

acum ziceti si voi, ceva sfaturi, secrete, pt ten si corp, eventual masti....

lavinuta 15 mar 2010 11:56:31

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Hmmm, de ce nu incerci zilnic sa-ti hidratezi tenul cu crema si apa termala:-/
eu folosesc exfoliant pt fata facut din malai si ulei de masline, e foarte buuun, corpul mi-l exfoliez cu zahar si ulei de masline pt ca nu beau cafea, deci, nu am zat:D, si dimineata si seara ma spal pe fata cu apa calduta si folosesc o crema cu galbenele si colagen marin si cam atat...la 35 ani cred ca altul va fi ritualul:D

Iti recomand o carte, de fapt tuturor femeilor o recomand "ARATA CU 10 ANI MAI TANARA", de Nicky Hamleton Jones:) e super cartea, e acum pe piata impreuna cu o revista(nu stiu dc am voie sa ii spun numele) si costa doar 20.00lei:) Cuprinde o multime de sfaturi despre cum sa ne ingrijim corpul, tenul, despre nutritie si exercitii fizice...m-as bucura daca ai mai gasi-o la chiscurile de ziare;;)



Aaa, am uitat sa mai adaug seara ma dau cu crema pt corp, acum am Dove, crema hidratanta pt picioare si apoi sosetute din bumbac, si masca pt maini cu migdale, sau crema de maini tot cu migdale...dar nu in fiecare seara ca mai uit:">
Inca ceva, uleiul de migdale face minuni, il gasesti la plafar sau farmacii si costa doar vreo 5 lei 10 ml:)

elenutza20 15 mar 2010 12:30:47

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
1.da, cred ca e misto malai cu alei de masline pt fata
2. cum se cheama crema de galbenele cu colagen?
3. cum se cheama revista aia care se vinde cu cartea, nu e interdictie sa dai nume de reviste
4.pe maini te ungi cu ulei de migdale sau cu crema?

super, merci, si ceva masti ? eu as folosi mai des masti de argila (in amestec cu ceva, in functie de tipul de ten) sau polen (se gasesc pungulite in farmacii) cu miere, sau altceva, tot in functie de ten...

lavinuta 15 mar 2010 12:42:15

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Este revista Femeia (frumusete, un fel de supliment al revistei Femeia):)

Crema se este HERBAGEN(colagen marin, extract de galbenele), crema pt ten sensibil cu tendinta de ridare sau cu riduri deja formate, nu este o crema scumpa (20.00lei), dar eu ma impac bine cu ea...pana acum am folosit garnier, nivea si l'oreal dar asta mi se pare cea mai buna pt mine. Pe maini ma ung in functie de dispozitie:D de cele mai multe ori cu crema sau masca...si mai rar cu ulei de migdale(acesta este foarte bun si pt ten;;))

lavinuta 15 mar 2010 12:43:20

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Masti fac si eu uneori, cu argila si ulei de masline pt ca tenul meu este cam usact...alte masti nu am incercat;;)

elenutza20 16 mar 2010 15:08:29

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
maine dimineata ma cantaresc [*14*] sper -0.5 kg, sa ajung la 64 fix

nu stiu de ce (de fapt stiu, sunt in a 2-a parte a ciclului) deja am o foame, visez numai prajituri, [*60*] fripturi, [*pranz*][*gratar*][*hot-dog*],
as manca non stop [*31*],

mama,
si ce vreme inchisa [*95*], nu mai vine primavara sa iesim si noi[*96*]
va pup, [*128*]
ce ma faceam eu fara voi, ca de cand ma stiu am slabit "in gasca"[*pasti*]

elenutza20 16 mar 2010 16:05:54

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
"perla" a la fie-mea Teo :

:))baietii alergau inainte spre parc si ea venea din urma lor si striga :
" Asteapta-ma Mihai, (frate-su geaman) ca am nascut odata cu tine " (evident, a vrut sa spuna "m-am nascut":-o:)):-o)

lavinuta 16 mar 2010 17:01:51

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 119764)
"perla" a la fie-mea Teo :

:))baietii alergau inainte spre parc si ea venea din urma lor si striga :
" Asteapta-ma Mihai, (frate-su geaman) ca am nascut odata cu tine " (evident, a vrut sa spuna "m-am nascut":-o:)):-o)



=))=))=))Ce scumpi sunt:-*:-*:-*

maryg 16 mar 2010 19:08:16

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 119764)
"perla" a la fie-mea Teo :

:))baietii alergau inainte spre parc si ea venea din urma lor si striga :
" Asteapta-ma Mihai, (frate-su geaman) ca am nascut odata cu tine " (evident, a vrut sa spuna "m-am nascut":-o:)):-o)


:)):)):))...super tare!

maryg 16 mar 2010 19:12:35

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 119687)
maine dimineata ma cantaresc [*14*] sper -0.5 kg, sa ajung la 64 fix

nu stiu de ce (de fapt stiu, sunt in a 2-a parte a ciclului) deja am o foame, visez numai prajituri, [*60*] fripturi, [*pranz*][*gratar*][*hot-dog*],
as manca non stop [*31*],

mama,
si ce vreme inchisa [*95*], nu mai vine primavara sa iesim si noi[*96*]
va pup, [*128*]
ce ma faceam eu fara voi, ca de cand ma stiu am slabit "in gasca"[*pasti*]

La ce ora te cantaresti :)? Si eu sunt prin preajma;) ! Eu maine implinesc o luna :-s!

elenutza20 16 mar 2010 20:25:25

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
la ora 6.00-6.10
stii ca vorbiram ieri despre cat de matinali sunt pruncii nostri,
pe la 5.30 ma trrezesc, "pun" de ceai (pt pus in sticlute la camin), apoi de cafea, apoi pregatesc haine, pe la 6.20 se trezesc ei, se spala, ii imbrac, pe la 6.50 iesim pe usa,

la ora 7.00 operatiune inversa,la gradinita : dresuri jos, schimbat, imbracat subtire, rochita, moate in cap mandrei, da-le ceaiul, pupa-i, mai tipa " De ce nu vii sa ne iei la pranz??"., " cred ca nu ne mai iubesti" "pupa-ma" "n-am chef de gradi' azi", si dupa ce inchid usa la gradinita sunt epuizata, ma trec toate apele....

cred ca n-ai uitat, maryg....cum era...offf!! ce fericire pe tine, ai scapat

iar tu, lavi, ai sa vezi tu ce te asteapta, nu vreau sa te sperii, doamne fereste, oricum ei sunt 3, cu unul jonglezi, e simplu tare,


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:57:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO